Scientific Games, Rebrand to Light & Wonder’ı Duyurdu


Telefonda Bilimsel Oyunlar logosu

Geçen yıl bir dizi önemli stratejik satış ve satın alma işlemini tamamladıktan sonra SG, Light & Wonder olarak yeniden markalaşırken tam kapsamlı, çapraz platform oyun genişletmesine hazırlanıyor. [Image: Shutterstock.com]

Agresif oyun genişletme

Las Vegas merkezli Scientific Games Corporation (SG), adını Light & Wonder, Inc. olarak yeniden markalaştıracak.

eski kurumsal imajını atıyor

Salı günü yapılan bir duyuruda SG, agresif bir oyun genişletme stratejisi açıkladı. Küresel oyun tedarikçisi, daha pazarlanabilir bir kimlik için eski kurumsal imajını değiştireceğini onayladı. Bunun, dünyanın önde gelen çapraz platform oyun işi olma yolunda öncülük edeceğine inanıyor.

Şirketin küresel hükümet işleri ve iş geliştirme kıdemli başkan yardımcısı F. Steven DiMasi, Twitter’dan Nevada Valisi Steve Sisolak’a markanın yeniden markalaşma lansman kutlamasına katıldığı için teşekkür etti:

Tedarikçi devi SG’den ayrıldı ve bir haber bülteninde Light & Wonder’ın 2022 baharında yasal bir isim değişikliği gerçekleşene kadar varsayılan bir adla iş yapacağını duyurdu. Bu gerçekleştiğinde, firma LNW altında ticaret yapmayı planlıyor. yeni hisse senedi kaydı zaten rezerve edildi. Yeniden markalaşma, 12 aylık bir stratejik sürecin sonucudur.

Cesur yeni bir görünüm

Light & Wonder CEO’su Barry Cottle, firmanın yeni stratejisinin “bizi ve benzersiz tekliflerimizi ve yeteneklerimizi ayırt etmek için güçlü yeni bir kimliğe” ihtiyacı olduğunu söyledi.

Light & Wonder, SG’nin tüm kara tabanlı kumarhane ve iGaming tekliflerini tek bir marka altında toplayan yeni bir web sitesi olan lnw.com ile hizmete girdi. Yeni web sitesinin cesur tipografik, hareketli karakter görünümü ve hissi, eski kurumsal yönelimli kimliğinden büyük bir ayrılmadır.

SG’nin 2021’deki pazardaki etkinliği, markaya Light & Wonder’ı büyük bir patlamayla piyasaya sürmek istediği dijital silahları verdi.

Oyuncular için iyi haber

Light & Wonder, yeni platformlar arası esnekliğinin, oyun serilerini dünyanın dört bir yanındaki oyunculara sunma yeteneği verdiğini söyledi.

Cottle, 2021’deki tüm satın almalarıyla birlikte Light & Wonder’ın “zaten sektördeki en parlak oyun yaratıcıları tarafından desteklenen birinci sınıf bir ekibe sahip olduğunu” rahatlıkla ifade edebileceğini söyledi.

CEO, yeni görünümlü şirketinin “oyunculara platformlar arasında sorunsuz bir deneyim sunan harika oyunlar ve seriler oluşturacağını” söyledi.