Softswiss & BGaming, Ukrayna’ya mali desteğe odaklanmak için ICE London’dan çekildi


Çevrimiçi kumarhane tedarikçileri Softswiss ve BGaming, Ukrayna’da devam eden durum nedeniyle ICE London 2022’ye katılımlarını iptal etti.

Rusya’nın Doğu Avrupa ülkesini işgal etmesiyle birlikte, milyonlarca diğer Ukrayna vatandaşıyla birlikte birçok oyun şirketi ve çalışanı bu savaş alanına yakalandı.

Buna karşılık, kumar şirketleri Ukrayna halkına desteklerini sundular ve yerli operatör Parimatch, kriz sırasında finansal bağışlar sağlayan böyle bir firma ile.

Kumarhane sağlayıcısı Softswiss ve kardeş markası BGaming, şu anda Ukrayna vatandaşlarına yardım eden hayır kurumlarına finansal destek sağlayarak bu çabaya katıldı.

Ancak bu kampanya nedeniyle ve (bazı çalışanlarının bulunduğu Ukrayna) için hem finansmana hem de kaynaklara öncelik verilmesi nedeniyle her iki marka da Nisan ayındaki ICE Londra fuarına katılmayacak.

Bir sözcü şunları söyledi: “Ukrayna’daki durum nedeniyle, ICE London ve diğer pazarlama faaliyetlerine katılımımızı iptal ettik. Ukrayna vatandaşlarına yardım eden kuruluşlara finansal destek sağlamaya odaklanmak istediğimiz için katılamayacağız.”

Başka yerlerde, oyun sektöründeki çeşitli şirketler ve Ukrayna’da yerleşik olanlara yardım etmek için CSR bütçelerinin tamamı olmasa da büyük bir kısmını bağışlayan birkaç kuruluş tarafından bir dizi GoFundMe sayfası kurulmuştur.

Endüstri analisti ve düzenli trafikoloji katkıda bulunan Mark McGuinness söyledi Kumar İçeriden Bilgi: “Sektörün, bireylerden destek sunan şirketlere kadar benzeri görülmemiş bir olaya nasıl tepki verdiğini alkışlamamız gerektiğini düşünüyorum.”

biz Kumar İçeriden Bilgi Geçenlerde, savaş sırasında acı çekenlere nasıl bağışta bulunulacağını ve onlara nasıl yardım edileceğine ilişkin ayrıntılarla LinkedIn’e gitti.

Bağışlar, finansal katkılarla sınırlı olmaksızın ekipman ve malzeme şeklinde de olabilir.