Scientific Games Corporation, Light & Wonder oldu


Şirket adı değişiklikleri genellikle başarı ile eş anlamlı olarak kabul edilir, ancak kesinlikle aşmak istemediğiniz ince bir çizgi vardır. Herhangi bir drama veya yaygara olmadan ince bir değişiklik yapabilirsiniz (KFC veya HSBC’yi düşünün) veya Unilever’in Jif’teki bir harfi Cif yapmak için değiştirmesi gibi on yıllarca süren bir haykırışa neden olabilirsiniz. Ya da Dime Daim olduğunda İngilizler için daha da kafa karıştırıcı bir şekilde.

Benzer bir adım atmak, artık Light & Wonder, Inc olarak faaliyet gösterecek olan Scientific Games Corporation; fikir, tüm platformlarda sorunsuz bir oyuncu deneyimi sağlayacak. Şu anda Flutter Entertainment olarak çalışan Paddy Power Betfair ve GVC’nin Entain haline gelmesi gibi kumar şirketlerinde son zamanlarda popüler bir isim değiştirme eğilimi var. Ancak bunun sonucunda hisse fiyatlarının artmasıyla verimli bir hareket olduğu ortaya çıktı.

Light & Wonder’ın CEO’su Barry Cottle, “Dünyayı, oyunculara platformlar arasında sorunsuz bir deneyim sunan harika oyunlar ve franchise’lar oluşturacak bir şirket olan Light & Wonder’ı tanıtmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Güçlü yeni stratejimiz, bizi ve benzersiz tekliflerimizi ve yeteneklerimizi ayırt etmek için güçlü bir yeni kimlik gerektiriyordu. Yeni adımız ve kimliğimiz, önde gelen çapraz platform oyun şirketi olmak için kazanma stratejimizden doğdu ve oyuncularımız için harika ürünler üretmeleri için çalışanlarımıza ilham verecek.”

Light & Wonder’a verilen bu isim değişikliği, şirket tarafından son birkaç ayda yapılan bir dizi stratejik hamleyi takip ediyor. Amacı, platformlar arası lider bir küresel oyun şirketi olmak ve piyango ve spor bahisleri işletmelerinin bazı kısımlarını satmayı planlıyor. Yeni isim, şirketin stratejik planının yanı sıra kilit paydaşlardan gelen girdilerle elde edildi. Ayrıca, oyun başlıklarını herhangi bir kanal veya konumda birbirine bağlayan yeni içerik, donanım ve sistemler oluşturmaya odaklanmanın bir yansımasıdır.

Cottle şunları ekledi: “Zaten sektördeki en parlak oyun yaratıcılarından güç alan birinci sınıf bir ekibimiz var ve çalışanlarımıza ve ürünlerimize yatırım yapan büyüyen bir şirkete dönüşürken, oyuncularımıza nerede ve ne zaman oynarlarsa oynasınlar daha iyi hizmet vereceğiz.”

Dönüşümün bir parçası olarak, şirketin yeni web sitesinde iGaming ve arazi tabanlı ürünler, teknoloji ve oyuncu hesabı yönetimi ve donanımı gibi hizmetler yer alacak. Light & Wonder, 2022 Baharında yasal bir isim değişikliği tamamlanana kadar varsayılan bir ad altında faaliyet gösterecek.