Makao sefaleti, SJM, Donaco ve Osaka kumarhane projesi


Macau, pandeminin başlamasından bu yana en kötü ay olan Temmuz için %95 GGR düşüşü bildirdi

Macau’nun brüt oyun geliri (GGR) Bölgedeki Covid kısıtlamaları etkisini gösterdiği için geçen aya göre %84 düştü.

Oyun Denetleme ve Koordinasyon Bürosundan (DICJ) alınan verilere göre, Macau Temmuz ayında şehrin pandemi başladığından bu yana en kötü aylık performansı olan 398 milyon MOP (49 milyon ABD Doları) gelir elde etti.

Bu aynı zamanda GGR’de 8,44 milyar MOP’dan düşen yıllık %95’lik bir düşüşü temsil ediyor ve genel bir düşüş eğilimini sürdürüyor.

Haziran ayı için Macau, yıllık %62’lik bir düşüşe karşılık gelen 2,47 milyar MOP$ bildirdi, Mayıs ve Nisan ayında şehrin %68 GGR kaybı yaşadığını gördü.

Bu yıl şimdiye kadar, Şubat ayı hariç her ay ’da 2021’e kıyasla çift haneli GGR düşüşleri görüldü.

Bunun çoğu, Makao’nun Çin’in Sıfır Covid politikasını uygulamasına bağlanabilir. Temmuz ortasındaki bir salgın, şehrin bir kez daha kilitlenmeye başladığını ve bu mülkler arasında kumarhanelerin kapanmaya zorlandığını gördü.

Bu sadece iki haftadan az sürdüyse de, kumarhaneler 23 Temmuz Cumartesi günü açılıyor.diğer kısıtlamalar devam ediyor ve olumsuz mali etkileri çok büyük oldu.

SJM Holdings’in net oyun geliri, 2022’nin ilk yarısında %25 düştü

SJM Holdings’in sahip olduğu denetlenmemiş konsolide ara H1 sonuçlarını yayınladı, gelirde önemli kayıplar ve düşüşler rapor etmek.

“Oyun Teftiş ve Koordinasyon Bürosundan (DICJ) alınan verilere göre, Macau Temmuz ayında şehrin pandemi başladığından bu yana en kötü aylık performansı olan 398 milyon MOP (49 milyon ABD Doları) üretti” Macau’nun Oyun Denetleme ve Koordinasyon Bürosu, Resmi Veriler

2022 yılının ilk yarısında, toplam grup geliri yıllık %21 düşüşle 4,13 milyar HK$’a (525,9 milyon ABD$) düştü.

2022 yılının ilk yarısında net oyun geliri %25 düşüşle 3.81 milyar HK$ olarak gerçekleşti.

Dönem için düzeltilmiş FAVÖK, %131’lik önemli bir düşüşle 1.17 milyar HK$ olarak gerçekleşti. Bu arada, şirket sahiplerine atfedilebilecek zarar, bir önceki yılın toplamı olan 1.46 milyar HK$’a kıyasla 2.75 milyar HK$ oldu ve %88’lik bir dalgalanmayı temsil etti.

’nun Star Vegas’ı Kamboçya Hükümeti’nin onayını takiben yeniden açıldı

Donaco International’ın Star Vegas kumarhane tesisi, Kamboçya Hükümeti’nin Star Vegas’ın bulunduğu Banteay Meanchey eyaletindeki kumarhanelerin geçici olarak kapatılmasını kaldırmasının ardından yeniden açıldı.

Kumarhane, Covid-19 karantinaları ve seyahat kısıtlamaları nedeniyle 27 Nisan 2021’den beri kapalıydı.

Donaco, Star Vegas’taki operasyonların sınırlı bir ölçekte geri döndüğünü ve yakında tam operasyonel yeniden başlama planlarının beklendiğini belirtti.

Kamboçya’nın Tayland sınırının yeniden açıldığı göz önüne alındığında, Star Vegas’ın ne olursa olsun derhal bir asansör alması bekleniyor.

Pandemi öncesi Kamboçya’nın oyun turistlerinin büyük bir kısmı Tayland’dan geldi.

IR referandum önerisi valilik meclisi tarafından reddedildi

Japonya’nın Osaka vilayetinde, bölgede entegre bir tatil köyü (IR) inşa edilip edilmeyeceğine karar vermek için önerilen bir referandum reddedildi.

Osaka Restorasyon Derneği ve Komeito adlı iki siyasi grubun muhalefeti üzerine oylama Osaka’nın valilik meclisi tarafından reddedildi. İki parti, valilik meclisindeki 84 sandalyeden 73’ünü kontrol ediyor.

Bölgedeki kumarhane karşıtı bir grup, yerel seçmenlerden 190.000 imza topladıktan sonra, referandum tartışmasını başlatan bir IR inşa etme önerisine karşı oy vermeyi planlamıştı.

Asya’da büyük bir kumar endüstrisi hikayesini kaçırdınız mı? Merak etme, Gambling Insider, Asya özetimize göz attı.


Canlı Bahis Siteleri