Lottery.com 425.000 $ Bordronun Arkasında, Gelecek Risk Altında


KRİZ kelimesi ile düşen hisse senedi grafiği

, maaş bordrosunda 425.000 dolar geride kalıyor ve geleceği hakkında şüphe uyandırıyor. [Image: Shutterstock.com]

Potansiyel olarak ölümcül bir olaylar zinciri

Lottery.com Inc., borç ve çalışanlarına ödeme yapamama gibi çeşitli mali engellerle karşı karşıya.

çalışanlarının büyük bir bölümünü izne çıkarması bekleniyor

Piyango teknolojisi şirketi Cuma günü yaptığı açıklamada, çalışanlarına ödemek için gereken 425.000 dolara sahip olmadığını söyledi. Sonuç olarak, şirketin çalışanlarının büyük bir bölümünü izne çıkarması bekleniyor.

Lottery.com, geliştiricilerini ve mühendislerini serbest bırakmak zorunda kalırlarsa, gelecekteki aksiliklere karşı da temkinlidir. Müşteri kaybı, sözleşme ihlalleri ve iş zincirindeki bir arıza, bu işten çıkarmaları takip edebilir.

Lottery.com hızla düşüyor

2015 yılında kurulan lottery.com, kumarbazların telefonlarından piyango satın almalarını ve izlemelerini sağlayan bir hizmettir.

Şirketin hissesi 2021’de dalgalanmadan önce 2018-2020 yılları arasında oldukça yataydı, ancak o zaman bir önceki yıla göre yaklaşık 10.50 $ daha düşük olan 0.33 USD’lik mevcut işlem fiyatına serbest düşüş yaşadı (29 Temmuz Cuma güncellendi).

Hisse senedinin düşüşü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir dosyada ayrıntılı olarak açıklanan şirketin karşılaştığı sorunların çoğunu yansıtıyor.

Şu anda faaliyetlerini finanse etmek için yeterli mali kaynağa sahip değil”

“[Lottery.com] Şu anda faaliyetlerini finanse etmek veya bordrosu ve ilgili yükümlülükleri de dahil olmak üzere belirli mevcut yükümlülüklerini ödemek için yeterli finansal kaynağa sahip değil” dedi. “Şirketin bu tutarı ödeyememesi, çalışanların şirketle ilişkisini sonlandırmasına ve/veya yasal yollara başvurmasına neden olabilir.”

Mektup ayrıca şirketin önümüzdeki 12 ay boyunca operasyonlarını finanse etme kabiliyeti konusunda ciddi şüpheler uyandırdı. Sonuç olarak, “şirketin devam etme kabiliyeti konusunda ciddi şüpheler” var.

Anında çözüm yok

Lottery.com’un baş hukuk ve işletme görevlisi ve geriye kalan tek C-seviyesi çalışanı Katherine Lever, dosyalamayı imzaladı.

Gelişme, şirketin eski başkan ve CFO Ryan Dickinson’ı işten çıkardıktan birkaç hafta sonra elindeki varlıkları 30 milyon dolar “abartmasından” kısa bir süre sonra geldi. CEO Tony DiMatteo da geçen hafta şirketten ayrıldı.

eyalet ve federal yasalara uymama durumları”

Haber ayrıca, “biletlerin satın alındığı eyaletle ilgili eyalet ve federal yasalara uyulmaması durumlarını” gösteren bir incelemeyi de takip ediyor.

Lottery.com’un mücadeleleri, özellikle devam eden çok devletli mega piyango ile lanetleniyor. MegaMillions ikramiyesi toplam 1,28 milyar dolara ulaştı1 milyar doları aşan dördüncü oldu. Normalde bu, piyango şirketlerinin işlerini çatıya taşırdı.

Şirket, hızlı bir şekilde daha fazla finansman bulamazsa hizmetlerinin hepsini olmasa da çoğunu kapatmaya hazırlanıyor.


Güvenilir Bahis Siteleri