Makao lisans uzantıları, LVS kar amacı gütmeyen program uzatıldı ve daha fazlası


Macau, operatörlere altı aylık lisans uzatması veriyor

Makao kumarhane şirketleri, lisanslarının 31 Aralık 2022’ye kadar uzatıldığını görecek ve şehrin yeniden ihale süreci için daha fazla zaman kazanacak.

Ekonomi ve Maliye Bakanı Lei Wai Nong’a göre, kentin 26 Haziran’da sona erecek olan mevcut altı imtiyazı ve alt imtiyazı artık altı ay daha geçerli olacak.

Nong’un yorumları, Macau Yasa koyucusu Chan Chak Mo’nun “özel durumlar”ı öne sürerek Şubat ayında bir uzatma önermesinin ardından geldi.

Şu anda kumar merkezi altı operatöre ev sahipliği yapıyor: Wynn Macau, Sands China, MGM China, SJM Holdings, Galaxy Entertainment ve Melco Resorts.

Bu altı şirketin, bölgenin kumar yasasında bu yıl geçmesi beklenen bir değişikliğin ardından Macau’da faaliyet göstermeye devam etme hakkı için yeniden başvurmaları gerekecek.

Lei, Hükümetin H2’de süreç üzerinde çalışmaya başlayabilmesi gerektiğini söylese de, bu yeniden ihale sürecinin ne zaman başlayacağı konusunda kesin bir tarih verilmedi.

Tasarı, Ocak ayında kentin işletmecileri tarafından memnuniyetle karşılandı ve teklifler için takdirlerini gösterdiler..

Makao’nun kumar yasasında önerilen değişikliklere göre, lisans sayısı altıda kalacak, ancak süreleri yarıya indirilerek 10 yıla indirilecek.

GI Kararı: Macau’nun işletme ruhsatlarını uzatma kararı kaçınılmaz görünüyor. Macau’nun oyun imtiyazları için yeni bir kamu ihalesi yapılmadan önce yeni oyun yasalarının işlenmesi ve uygulanması gerekecek. Ve Macau’nun mevcut ekonomik iklimi uluslararası alanda geride kaldığından, şu anda yeniden ihale sürecini başlatmak için uygun bir zaman değil. Macau’nun 2022’nin sonuna doğru önemli ölçüde iyileşen Covid-19 durumuna güvendiği açık.

Macau’da Las Vegas Sands tarafından başlatılan Sands Cares Accelerator

“Sands Cares Accelerator’ın bir parçası olmak, Yeşil Gelecek için muazzam bir fırsat. Program, ihtiyaç sahibi sakinlere değerli uzun vadeli istihdam için bir fırsat sunarken, Makao’daki kentsel atıkları azaltma misyonumuzu ilerletmemizi sağlıyor.” Green Fortune Başkanı Un Ka Hou

Las Vegas Sands (LVS), Macau’daki amiral gemisi Sands Cares Accelerator programını genişletmek için yerel sivil toplum kuruluşu (STK) Green Future ile ortaklık kuruyor.

LVS, Green Future ile yeni üç yıllık özel üyelik programını toplulukta kar amacı gütmeyen daha fazla etki için bir katalizör olarak görüyor.

Green Future’ın dahil edilmesi, yerel topluluklar üzerinde büyük etkiler yaratmanın eşiğinde gelişmekte olan kuruluşları teşvik etmeye yardımcı olan Sands Cares Accelerator programına katılan beşinci STK’yı işaret ediyor.

Hızlandırıcı programı, gelişen STK’lara yapısal rehberlik, genişletilmiş finansman ve ısmarlama, özelleştirilmiş destek sunarak çalışır.

LVS, programın rehberliğinde Yeşil Geleceğin odak noktasının, sübvansiyonlu eğitim kursları ve kentsel atık lojistik hizmetleri sağlayan çevresel bir sosyal girişim yaratmak olduğunu belirtiyor. Green Future ayrıca yerel istihdam fırsatlarını serbest bırakmayı ve Macau’nun engelli sakinleri için daha uygun işler yaratmayı planlıyor.

Green Future’ın Başkanı Un Ka Hou, bu hizmetleri LVS’nin himayesi altında genişletmeyi umuyor.

Şunları not ediyor: Sands Cares Accelerator’ın bir parçası olmak, Yeşil Gelecek için muazzam bir fırsat. Program, ihtiyacı olan sakinlere değerli uzun vadeli istihdam için bir fırsat sunarken, Makao’daki kentsel atıkları azaltma misyonumuzu ilerletmemizi sağlıyor. Çevresel sosyal girişimimizi başlatmak için Sands ekibiyle ortak çalışmamıza başlamaktan onur duyuyoruz.”

Green Future, Sands Care Accelerator programına hemen yürürlüğe girecek.

Güney Kore’nin Paradise Co geliri yıllık %6 düştü

Güney Kore’nin önde gelen yalnızca yabancı kumarhane operatörü Paradise Co, gelirinin yıllık %6 düşüşle 17.74 milyar KRW’ye (14,6 milyon $) düştüğünü gördü.

Kumarhane, oyuncuların kazancında %4 (1,54 milyar KRW) düşüş yaşarken, slot makinesi kazançları da geçen yılın aynı dönemine göre %18 düşerek 1,69 milyar KRW kazandı.

Paradise hissesi en son bir önceki güne göre (2 Mart 2021) %0,3 artışla 16.650 KRW’de işlem gördü.