UKGC, Flutter’a Ait Sky Bahis ve Kumar Oynama Cezası Verdi 1,17 Milyon Sterlin


Akıllı telefonda Flutter logosu

Korunmasız müşterilere Sky Vegas ücretsiz döndürme teklifi gönderme konusunda geniş çapta bildirilen bir gaf için UKGC, Flutter’ın sahip olduğu Sky Betting and Gaming’e 1,17 milyon £ (1,54 milyon $) para cezası verdi. [Image: Shutterstock.com]

Savunmasız müşterilere gönderilen teklif

Birleşik Krallık Kumar Komisyonu (UKGC), Sky Betting and Gaming olarak ticaret yapan Bonne Terre Limited’e, savunmasız müşterilere gönderdiği Sky Vegas promosyon e-posta kampanyası için 1,17 milyon £ (1,54 milyon $) para cezası verdi.

Perşembe günü yayınlanan bir haber bülteninde UKGC, Flutter’ın sahip olduğu Sky Vegas markasından ücretsiz bir kumarhane spins promosyon teklifinin 2 Kasım’da kendi kendini hariç tutan (41.395 kişi) ve/veya pazarlama e-postaları almaktan aboneliği iptal edilen (249.159) müşterilere gönderildiğini söyledi. . İngiliz kumar yazarı Rob Davies’in Twitter’da paylaştığı gibi, haberler İngiltere kumar endüstrisi için “hassas bir zamana” geliyor.

Sky Vegas, sırtına devasa bir “tekmele” notu yapıştırmaya benzer şekilde, İngiltere’nin Daha Güvenli Kumar Haftası’nın ortasında savunmasız müşterilere promosyon teklifini gönderdi. Para cezasıyla ilgili haberler, Birleşik Krallık hükümetinin 2005 Kumar Yasası’na ilişkin dönüm noktası niteliğindeki incelemesinden önce fabrikaya daha fazla katkı sağlıyor ve düzenleyici teklifler haftalar içinde bir teknik incelemede yayınlanacak.

Salı günkü yayında, UKGC CEO’su Andrew Rhodes uyardı: “Tüm operatörlere Sky Betting and Gaming’in maliyetli hatalarından ders almalarını tavsiye ederiz.”

Çok küçük çok geç?

Flutter İngiltere ve İrlanda CEO’su Conor Grant, Kasım ayında Sky Vegas hatası için özür diledi, ancak onun özür dilemesinin muhtemelen çok azını açıklayacağına inanılıyor.

Bu vesileyle yeterince yapmadık”

Buna göre Gardiyan Çarşamba günü, Grant hala Sky Vegas’ın imajını değiştiriyor ve “müşterileri koruma sorumluluğunu son derece ciddiye alıyor ama bu vesileyle yeterince yapmadık” dedi.

Bununla birlikte, Grant’in son kusuru, şirketinin UKGC’nin bulgularını kabul etmesi ve “bunun bir daha olmamasını sağlamak için önlemler alması”ydı.

UKGC, Sky Vegas’ın eylemlerinde biraz samimiyet görmelidir, “Sky Betting & Gaming, kendi kendini hariç tutan müşterilerin herhangi birinin gerçekten kumar oynamasına, işbirliği yapmamasına ve kararlı bir şekilde harekete geçmemesine izin verseydi, 1.54 milyon dolarlık para cezası çok daha yüksek olurdu” dedi. tekrarını önlemede.”

Sanayi bekliyor

Ancak daha büyük resim, bu hatanın sektöre verebileceği zarardır. Yılın başından bu yana, UKGC, savunmasız müşterileri koruyamadıkları için diğer önde gelen kumar markalarına 16.37 milyon sterlin (21.65 milyon dolar) para cezası verdi.

1 Mart’ta UKGC, 888 UK Limited’e kara para aklama ve sosyal sorumluluk kusurları nedeniyle 9,4 milyon £ (12,6 milyon $) para cezası verdi; bu, düzenleyici kurumun şimdiye kadar verdiği en yüksek cezalardan biri. Aynı hatlardaki başarısızlıklar, UKGC’nin Şubat ayında BetVictor’a 2 milyon sterlin (2,7 milyon dolar) ve Avrupalı ​​çevrimiçi kumarhane devi Genesis Global’e Ocak ayında 3,8 milyon sterlin (5,1 milyon dolar) para cezası verdiğini gördü.

Eski Muhafazakar lider Iain Duncan Smith, Sky Vegas’ın son fiyaskosunu “tamamen şok edici” olarak nitelendirdi. Ayrıca, genel olarak endüstriyi hedef aldı ve savunmasız insanların “borç girdabına daha da batmasını” engelleyemediğini söyledi.

Hükümetin teknik incelemesi yakınken, Duncan Smith gibi kıyamet tellallarına bu aşamada bu tür mühimmat vermek, endüstrinin ihtiyaç duyduğu en son şeydir.