LRWC Php2.1bn, Makao kumar bağımlılığı istikrarlı ve daha fazlasını artıracak


LRWC, fonlarda Php2.1bn artırmak için özel yerleşimi onayladı

Leisure & Resorts World Corporation’ın (LRWC) holding şirketi, toplam 2,1 milyar Php (40,33 milyon $) artırmak için şirketin çıkarılmamış 1,3 milyon hisse sermayesi üzerinde özel bir yerleşimi onayladı. LRWC, istenen tutarı elde etmek için hisse başına 1,65 Php ihraç oranında adi hisseler belirlemiştir.

Fonların bir kısmı şirketin operasyonel ve sermaye harcamalarını finanse etmek ve mevcut kredileri kapatarak LRWC’nin birikmiş borçlarını azaltmak için kullanılacak.

Ayrıca LRWC, toplanan paranın şirketin çevrimiçi platformunu geliştirmek ve müşterilere yeni ve geliştirilmiş iGaming deneyimleri sağlamak için kullanılacağını iddia ediyor.

Şirket, tahsisli satış duyurusunun büyüme potansiyelindeki güçlü yönleri ve yatırımcılarından aldığı güven ve desteği ifade ettiğini düşünüyor.

LRWC’nin başkanı Bay Eusebio Tanco’nun, özel yerleşim planına bizzat katılmış olması nedeniyle yeni gelişmelere olumlu baktığı iddia ediliyor.

2021’de Makao’da sorunlu kumar oranları istikrar kazandı

Merkezi Kayıt Sistemine kumar bozukluğu bildiren Maca vatandaşlarının sayısı sabitlendi ve bir önceki yıla kıyasla 2021’de yalnızca bir kişi daha kumar sorunu bildirdi.

Erkekler ve kadınlar arasındaki kumar bağımlılığı yüzdesi oranı 2017’den bu yana genişledi ve 2021’de bir sorun bildirenlerin %74’ü erkekti. Bu, 2017’de kumar bağımlılığı bildiren erkeklerin %65’ine yükseldi.

Bu, kumarla ilgili konularda destek arayan kişi sayısı açısından rekor olan en yüksek yıl olan 2017’ye göre belirgin bir gelişmedir. Rakam o zaman 157 kişiydi.

Bununla birlikte, erkekler ve kadınlar arasındaki kumar bağımlılığı yüzdesi oranı 2017’den bu yana genişledi ve 2021’de sorun bildirenlerin %74’ü erkekti. Bu, 2017’de kumar bağımlılığı bildiren erkeklerin %65’ine yükseldi.

Sonuç olarak, bu raporlama bağımlılıklarının seviyelerinin düştüğü açıktır, ancak sorun yaşayanlar arasındaki cinsiyet ayrımı sadece büyümüştür.

Kumar bağımlılığı sorunları olan Macalı erkeklerin %31’i 30 ile 39 yaşları arasındadır. Bu, erkeklerde herhangi bir yaş grubu arasında en yüksek bağımlılık düzeylerini temsil etmektedir.

Makao’nun Merkezi Kayıt Sisteminden elde edilen diğer rakamlar, kumar bağımlılarının %49’unun evli olduğunu ve 2020’ye göre %2 arttığını detaylandırıyor.

Dahası, kumar bağımlılarının %63’ü 20 yılı aşkın süredir Macanese’de ikamet etmektedir. Bağımlıların %18’i emekli ve %17’si işsizken, bağımlıların önemli bir %65’i de istihdamdadır.

Macau’nun oyun sektörü Covid-19 sonrası yeniden canlandığında bu rakamların nasıl tepki vereceği henüz belli değil.

Makao operatörleri lisansları uzatmak için 50 milyon MOP’a kadar ödeme yapacak

TDM-Radio Macau’da, oyun bölgesinin altı imtiyaz sahibinin lisanslarını yıl sonuna kadar uzatmak için toplam 1,6 milyar MOP (198.5 milyon $) ödemek zorunda kalabileceğine dair raporlar ortaya çıktı.

Yakın zamanda bildirildiği gibi, Macau, kumarhanelere yeniden teklif verme sürecini finanse etmeleri için daha fazla zaman sağlamak için lisans süresini uzattı. Başlangıçta Haziran ayında sona erecek olan Macanese İkinci Daimi Komitesi bu lisansları altı ay uzatmayı kabul etti.

Ancak TDM-Radyo yayıncıları konuyla ilgili çok az bilgi vermiş olsa da artık bu uzatmanın bir bedeli olacak gibi görünüyor.

Dün, Yasama Meclisinin İkinci Daimi Komitesinin yüksek profilli toplantısı ve herhangi bir zamanda tek bir kumarhanede bulunan slot makineleri ve oyun masalarının sayısını azaltma planları hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktı.

Ayrıca Makao Hükümeti’nin sözde uydu kumarhanelerinde düzenlemeleri daha sıkı uygulama niyetinde olduğu da ortaya çıktı.

Asya’da büyük bir kumar endüstrisi hikayesini kaçırdınız mı? Endişelenmeyin, Gambling Insider, Asya özetimize göz attı.