Oakland A, MLB Yer Değiştirme Ücretlerinde Ücretsiz Geçiş Alabilir


Oakland A'nın sürahi

Raporlara göre, A’lar Las Vegas’a taşınırlarsa MLB ücreti ödemek zorunda kalmayabilir. [Image: Shutterstock.com]

İki büyük karar

MLB’nin, takım nihayetinde franchise’ı Las Vegas’a taşımaya karar verirse, Oakland A’ya yer değiştirme ücretlerinde bir mola vermeye hazır olduğu söyleniyor. Raporlara göre, ligin Kaliforniya merkezli takımın yeni bir eve taşınmasını finanse etme yeteneği konusunda endişeleri var.

uygun finansal güvenceler alma ihtiyacı

Oakland A’lar, Haziran ayında bir aşamada Las Vegas’a taşınmayı açıklamayı planlamıştı, arzu ettikleri site Las Vegas Strip’teki Tropicana kumarhanesiydi. Ancak, A’nın devam edebilmesi için öncelikle Nevada’daki devlet yetkililerinden uygun mali güvenceler alması gerekiyor.

Başka bir MLB takımı olan Tampa Bay Rays’in de potansiyel olarak Charlotte, Kuzey Carolina veya Orlando, Florida’ya taşınmaya baktığı bildiriliyor. Aksi takdirde, mevcut mekana yakın yeni bir stadyum inşa edebilirler.

Vegas’a taşınma olası görünüyor

Aralık ayında, Oakland A’nın Vegas’a taşınmak için 34 dönümlük Tropicana kumarhane sitesini seçtiği bildirildi. Böyle bir hamle yapmak için olası ücret 1 milyar dolara ulaşacak. göre Las Vegas-İnceleme Dergisi.

Ancak, son zamanlarda MLB ekip sahiplerinin bir toplantısında, böyle bir yer değiştirme ücretinin uygulanması konusunda kamuoyunda herhangi bir tartışma yapılmadı. Yer değiştirme ücretleri genellikle ekipleri gereksiz hamleler yapmaktan caydırıcı olarak uygulanmaktadır. Ayrıca, bir genişletme ücreti makbuzunun olmamasını da telafi eder.

Bununla birlikte, A’nın kalmasına yol açabilecek yeni bir MLB stadyumunun olası gelişimi ile ilgili olarak bu hafta Oakland’da bir oylama yapılacak.

A’lar son 54 yıldır Oakland’da bulunuyor ve bu süre içinde dört World Series şampiyonluğu kazandı. Birkaç yıldır sürekli olarak en kötü katılımlı MLB maçlarına sahipler.

MLB’deki diğer yer değiştirmeler

MLB, Montreal Expos’un Washington DC’ye taşındığı 2004 yılından bu yana başka bir takım değişikliği görmedi. O sırada takımın sahibi MLB olduğundan, ödenecek bir yer değiştirme ücreti yoktu. Bundan önce, Teksas, Arlington’daki ekibin Washington Senatörlerine dönüştüğü 1971’den beri hiçbir hamle yapılmamıştı.

bir yer değiştirme ücretinin olmaması bunu kolaylaştırabilir

Las Vegas’ta yaklaşık 1 milyar dolara mal olacak potansiyel bir yeni beyzbol stadyumu ile, bir yer değiştirme ücretinin olmaması, A’ların stadyumu özel olarak finanse etmesini kolaylaştırabilir. MLB Komiseri Rob Manfred, Nevada’daki eyalet hükümeti yeni stadyumun bir kısmı için ödeme yapmayı kabul ettiğinde, Las Vegas’a taşınmak için az çok yeşil ışık yaktı.

Diğer spor ligleri, genellikle hareket eden takımlar için bir tür yer değiştirme ücreti talep eder. Oakland Raiders NFL takımı 2020’de Las Vegas’a taşındığında, taşınmak için 378 milyon dolar ödediler.


Güvenilir Bahis Siteleri