Evrensel Eğlence birleşmesi; NagaCorp, The Star ve daha fazlasının yeni CEO’su


Universal Entertainment birleşme tarihi ertelendi

Okada Manila’yı Kazuo Okada liderliğindeki bir grup tarafından zorla devralınana kadar kontrol eden Universal Entertainment Group, özel bir satın alma aracı olan 26 Capital ile birleşmeyi planlıyor.

Birleşme, Universal’ın NASDAQ’da borsada listelenmesine yardımcı olacak ve ayrıca Universal’ın Filipinler kolu Tiger Resorts Asia ile yakınlaşmasını sağlayacak – Kazuo Okada’nın devralınmasından önce Okada Manila’yı doğrudan işleten Tiger Resorts Asia.

Universal Entertainment’ı birleşme planlarını 30 Haziran 2022’den 30 Eylül’e kadar üç ay uzatmaya zorlayan da Japon patronu Kazuo Okada’nın bu zorunlu ıslahı.

Ancak şirket, “ortam hazır olduğunda, birleşmeyi son tarihten önce derhal gerçekleştirmeyi” umuyor.

Uzatma süresi ayrıca Universal Entertainment’a güvenlik bilgilerini ve Okada Manila’nın devralınması nedeniyle birleşmeyle ilgili riskleri güncellemesi için zaman tanıyacak.

Ayrıca Universal Entertainment, Kazuo Okada ve ortakları Antonion Cojuangco ve Dindo Espeleta hakkında Okada Manila tatil beldesini zorla ele geçirmeleri nedeniyle resmi yasal şikayetler duyurdu.

, Kurumsal Yatırımcıdan ödül talep etti

NagaWorld merkezinin sahibi ve işletmecisi olan NagaCorp, finansal yayın Corporate Investor tarafından övgüler aldı ve En Onurlu Şirket ödülüne layık görüldü.

Güneydoğu Asya’nın Mekong Bölgesi’nde bulunan NagaWorld, En İyi IR Ekibi ve En İyi IR Profesyoneli ödüllerini alırken, ana grup NagaCorp, Oyun ve Konaklama sektöründe En İyi Yatırımcı İlişkileri, En İyi CEO, En İyi CFO ve En İyi Genel ESG kategorilerine layık görüldü.

“The Star’ın Güney Doğu Queensland ve Sidney’de turizm ve eğlence destinasyonları geliştirmeye yönelik önemli yatırımları göz önüne alındığında, şirket hem endüstrinin düzenleyici ortamına ilişkin anlayışından hem de otel ve geniş konaklama sektöründeki kapsamlı anlayış ve deneyimlerinden önemli ölçüde faydalanacaktır” Ben Heap, Star Geçici Başkan

NagaCorp’un istismarlarının tanınması, Corporate Investor’ın 2022 Asya Yönetici Ekibi sıralamasının bir parçasıdır; NagaCorp, küçük ve orta ölçekli şirketler arasında ilk sırada yer aldı.

NagaCorp’un Kurucusu, Kontrol Sahibi Hissedarı ve Kıdemli İcra Kurulu Başkanı Tan Sri Dr. Chen Lip Keong şunları söyledi: “NagaCorp’un olağanüstü başarıları, çok zorlu zamanlara rağmen, küresel yatırım topluluğuyla devam eden güçlü yatırımcı ilişkileri iletişimlerimizin ve katılımlarımızın bir kanıtıdır. pandemi tarafından kötü bir şekilde sekteye uğrayan konaklama ve eğlence endüstrisi.”

Star Entertainment, Robert Cooke’u yeni MD ve CEO olarak atadı

Star Entertainment Group, Robert Cooke’un yeni Genel Müdürü ve CEO’su olarak atandığını duyurdu.

Cooke, vekili CEO Geoff Hogg’dan devralacak; Matt Bekier’in Mart 2022’deki istifasından bu yana şirketin dördüncü yönetici lideri olacak.

Bekier, şirketin Star Sydney kumarhanesinde yasa dışı faaliyet olduğu iddiasıyla ilgili soruşturmanın ardından istifa etti.

Star Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Ben Heap şunları söyledi: “Star’ın Güney Doğu Queensland ve Sidney’de turizm ve eğlence destinasyonları geliştirmeye yönelik önemli yatırımları göz önüne alındığında, şirket hem endüstrinin düzenleyici ortamına ilişkin anlayışından hem de otel ve daha geniş kapsamlı anlayış ve deneyimlerinden önemli ölçüde faydalanacaktır. konaklama sektörü.”

Makao, işçiler için 48 saatlik negatif Covid-19 NAT testini düşürdü

Makao Hükümeti, kumarhane ve inşaat personelinin çalışabilmesi için 48 saatlik negatif nükleik asit Covid-19 (NAT) testi sunma zorunluluğunu kaldırdı.

İnşaat ve kumarhane çalışanlarının bunun yerine yalnızca 48 saatte bir negatif hızlı antijen testi yapmaları gerekecek.

Mevzuat değişikliği, çalışanların NAT testlerini almak için akın ettiği Makao’daki NAT istasyonlarındaki büyük kuyrukların ardından geldi.

Asya’da büyük bir kumar endüstrisi hikayesini kaçırdınız mı? Endişelenmeyin, Gambling Insider, Asya özetimize göz attı.


Canlı Bahis Siteleri