LVS gözler büyük IR yapısı; Singapur kumar reformu ve Makao en son


Las Vegas Sands, Singapur’da 2023 IR inşasına başlayacak: Rob Goldstein

ile yapılan bir röportajda Las Vegas İnceleme-Dergisi, Las Vegas Sands (LVS) CEO’su Rob Goldstein, kumarhane operatörünün “büyük” bir Asya destinasyonunda yeni bir entegre tatil yeri geliştirme planlarını açıkladı: Singapur.

Asya pazarında yeni bir entegre tatil köyü geliştirme planları, şirketin Las Vegas Strip varlıkları The Venetian ve Palazzo’nun satışından bu yana Makao, Singapur ve Kore pazarlarındaki başarısına güvenmesi nedeniyle sürpriz olmadı.

Goldstein, LVS’nin özellikle Covid-19 sonrası olmak üzere Asya oyun pazarlarından elde edilen gelire artan bağımlılığına geçişi onaylıyor.

dedi ki: “Nakit akışımızın %90’ının Asya’dan geldiğini unutmayın. İnsanlar şirketimizi anlamıyor. Şirketiniz bitiyor mu? Hayır. Şirket 2019’da FAVÖK’ünün %8’ini Las Vegas’ta ve %92’sini Makao ve Singapur’dan elde etti. Dolayısıyla, Makao ve Singapur’daki işletmelerimiz, olduğumuz şeyin belkemiğidir.”

Ve görünüşe göre Goldstein, işinin bel kemiğini kayda değer yatırımlarla desteklemeye hazır. LVS’nin 2023’te inşaatına başlaması planlanan ikinci Marina Bay Sands hakkında yorum yapan Goldstein, odalar, yiyecek ve içecek ve aktivite inşaatı için 1 milyar dolarlık bir yatırımdan bahsetti.

Goldstein, LVS’nin amacının kârlı pazarlarda yeni entegre tatil köyleri inşa etmek olduğunu belirtiyor.

“Yetki alanı bir IR istemiyorsa, IR modelinden ayrılmayı planlamıyoruz. Büyük ölçekli IR geliştiricileri olarak kendimizi böyle görüyoruz. Bu bizim ekmek paramız.”

Üstelik Goldstein, Singapur’un besleyici bir pazar olarak rolünü görmezden gelmenin imkansız olduğunu savunuyor. Sands CEO’suna göre Lion City “ABD tipi bir yörüngeye geri döndü”.

Şunları belirtiyor: “Talep artıyor. Açılıyor ve harika bir iş çıkardılar. Singapur olağanüstü.”

Singapur Hükümeti kumar reform faturalarını onayladı

Singapur Parlamentosu, ülkedeki kumar yasalarında reform yapmak için ilk kez 14 Şubat 2022’de okunan bir yasa tasarısını onayladı.

Ülkenin Kumarhane Düzenleme Kurumu (CRA) dolayısıyla Kumar Düzenleme Kurumu (GRA) olarak bilinecektir.

“Nakit akışımızın %90’ının Asya’dan geldiğini unutmayın… Makao ve Singapur’daki işlerimiz, olduğumuz şeyin bel kemiğidir” Rob Goldstein, Las Vegas Sands CEO’su

Yeni yasaya göre, kumarın düzenleyici uzmanlığı tek bir departman altında birleştirildi. Deneyim, önceden ayrı olan CRA, Kumar Otoritesi Birimi ve İçişleri Bakanlığı’ndan alınacaktır.

Reform faturasında detaylandırıldığı gibi, GRA artık yeni bir Kumar Kontrol Yasasını ihlal edenlere para cezası verme ve lisansları tek taraflı olarak yenileme, iptal etme ve dağıtma yetkisine sahip olacak.

Bu aerodinamik, daha somut düzenleyici kurum, potansiyel olarak yabancı yatırım için çekici bir adım olabilir – bu, artık daha fazla şeffaflık düzenleyici bir mercek aracılığıyla potansiyel finansman stratejileri için kurslar çizebilir.

Görünüşe göre bu, Las Vegas Sands’in entegre tesis geliştirme planları için iyi bir haber.

Yeni kurulan GRA, İçişleri Bakanı tarafından görevlerine atanan 17 üyeden oluşacak. Her üye pozisyonunu üç yıla kadar tutabilecektir.

Makao kumarhane hisseleri Guangdong’daki Covid kısıtlamalarının ardından %10 düştü

Hong Kong’un borsada işlem gören kumarhane hisseleri, Çin’in Guangdong eyaletinde sokağa çıkma yasağı ilan etmesinin ardından yaklaşık %10 düştü.

Seyahate şiddetle karşı çıkıldığından, Hong Kong borsasının SJM’yi bu hafta %10 düşüşle detaylandırması kaçınılmazdı. Aynı şekilde Sands China ve Melco Resorts International da %9 düştü ve bu rakam daha da kötüleşebilir.

Çinli sağlık yetkilileri, Guangdong eyaletindeki Zhongshan, Shenzhen ve Guangzhou bölgelerine girenlere 7 ila 14 günlük karantina süresi uyguladı.

AllianceBernstein’ın yöneticisi ve analisti Vitaly Umansky, Guangdong bölgesinin Makao için en büyük yerel turizm besleyici pazarını temsil etmesiyle, Macau’nun oyun stoku üzerindeki etkisine dikkat çekiyor.

Ancak Macau, kentindeki bir Covid artışını önlemek için komşu bölgelere seyahat yasağı koydu.

Bununla birlikte, enfeksiyonlardaki bir artış Makao’ya ulaşırsa, mekanların düşük kapasitelerde çalışmaya zorlanması – hatta kapanması nedeniyle – Asya’nın Las Vegas’ı üzerindeki ekonomik etkinin kaçınılmaz olarak daha da kötüleşeceği şüphesizdir.

Asya’da büyük bir kumar endüstrisi hikayesini kaçırdınız mı? Endişelenmeyin, Gambling Insider, Asya özetimize göz attı.