Phil Ivey, Doug Polk’un ‘En İyi 20 Poker Oyuncusu’ Listesinde İlk Sırada


Bir şeyin en iyi şeyleri

İnsanlar listeleri sever. Onları o kadar çok seviyorlar ki, 2007’de ‘liste’ ve ‘makale’ kelimelerinin birleşiminden oluşan ‘listicle’ kelimesi doğdu. O zamandan bu yana geçen on beş yıl içinde, listicles arzusu daha da güçlendi. İnsanlar artık listeleri o kadar çok seviyor ki, en iyi listelerin bir listesini bulabilirsiniz ve birinin en iyi listeler hakkında en iyi listelerden oluşan bir liste yazması sadece bir zaman meselesi. Escher’in ‘El Çizimi’nde iki elin aynı anda birbirini çekmesi gibi.

Bunu daha da fazla meta yapma riskine rağmen, listeleri derlemek için en iyi sebeplerden oluşan ilk beş listem:

  1. Farklı şeyleri sıralamanın doğasında var olan eğlence.
  2. Diğer insanların bakış açıları hakkında okumaktan elde edilen bilgi.
  3. Anlaşmazlıklardan kaynaklanan konuşmalar ve tartışmalar.
  4. Anlamsız bir şey yapmak için çok zaman harcamak bana varlığımın anlamsızlığını hatırlatıyor.
  5. Gazeteciliğin kaçınılmaz ölümüne küçük bir şekilde katkıda bulunduğum için bu ekip çalışması hissi.

Bunu akılda tutarak, ‘du jour’ listesine, yani Doug Polk’un ‘Tüm Zamanların En İyi 20 Poker Oyuncusu’ listesine girelim.

Polk ve Brady pokerin ilk 20’sini sunuyor

Poker dünyasının nabzını her zaman elinde tutan bir adam Doug Polk ve listeler hala Zeitgeisty olduğundan, popüler podcast’inin bir değil iki bölümünü en iyi poker oyuncularının en iyi 20 listesinin peşinde koşmaya adamaya karar verdi. .

topluluğun tartması için bir anket açtılar

İki hafta önce, Polk ve UpswingPoker.com Başkan Yardımcısı Mike Brady 100’den fazla oyuncudan oluşan bir listeyle başladı ve kriterleri gördükleri gibi ortaya koyarak üç saatlik heyecanlı bir tartışma yürüttü. Bölümün sonunda, topluluğun görüşlerini tartması için bir anket açtılar.

Bu hafta, poker profesyoneli Kane Kalas’ın da katıldığı Polk ve Brady, en iyi 20 aday listesinin çıkarıldığı anketin sonuçlarını incelemek için benzer bir süre verdiler. Amaç, son oylama turu için seçmenleri sadece bu listeyle sınırlamak olacak.

imkansız bir görev

Herhangi bir konuda kimin ‘en iyi’ olduğunu anlamak zordur, ancak poker çoğundan daha fazla değişken sunar. Bu komplikasyonların çok iyi farkında olan Polk, işin zor doğasını hemen kabul etti. Canlıya karşı çevrimiçi, turnuvalara karşı nakit ve tam halkaya karşı kısa elliye karşı teke tek maç vardır. Texas Hold’em oyuncuları, Pot Limitli Omaha uzmanları ve tüm oyunları oynayan çok yönlü adamlar var.

Farklı dönemlerdeki oyuncuları nasıl karşılaştırırsınız?

Bu türden bir liste için, uzun ömür çok önemli bir husustur ve bir oyuncunun çeşitli paradigma değişimleri boyunca zirvede kalma yeteneği çok önemlidir. O zaman sonsuz soru var: Farklı dönemlerdeki oyuncuları nasıl karşılaştırırsınız?

Hızlı karar vermenin etkili bir testi olan çoklu tablo yeteneği ne olacak? Bir oyuncunun en kazançlı daha yumuşak oyunlara girme becerisini hesaba katmalı mısınız yoksa daha saf bir yaklaşım mı seçmelisiniz ve her şeyi üstlenen ve yenen ancak belki de daha az kazanan oyuncuları tanımalısınız.

Sonuç olarak, poker oyuncularını yargılamak özellikle zordur. Başarılı bir satranç oyuncusu olma yolunda şans yoktur, ancak pokerde çok büyük farklılıklar vardır. O zaman Doug’ın anketin bir popülerlik yarışması olabileceğinden endişe duyması anlaşılabilir.

Paketi kovalamaktan önce rahat bir şekilde Ivey

UpswingPoker.com Top 20 anketinin sonuçları aşağıdaki gibidir:

1. Phil Ivey – 4.691 oy

2. Doyle Brunson – 4.178 oy

3. Daniel Negreanu – 4112 oy

4. Phil Hellmuth – 4.015 oy

5. Erik Seidel – 3822 oy

6. Stu Ungar – 3.781 oy

7. Phil Galfond – 3.696 oy

8. Tom Dwan – 3.670 oy

9. Dan Cates – 3.629 oy

10. Patrik Antonius – 3.579 oy

11. Fedor Holz – 3.356 oy

12. Justin Bonomo – 3.285 oy

13. Issac Haxton – 3.259 oy

14. Doug Polk – 3210 oy

15. Viktor Blom – 3.144 oy

16. Stephen Chidwick – 3144 oy

17. Linus Loeliger – 3.128 oy

18. Chip Reese – 3.102 oy

19. Jason Koon – 3101 oy

20. Johnny Chan – 3.056 oy

Bu oldukça iyi bir liste, ancak asıl konu olduğu gibi, tartışma için bir sıçrama noktası sağlıyor. Benim için göze çarpan eksiklikler arasında, en az birinin ilk 20’ye girmesi gereken Niklas Astedt, Péter Traply, Roman Romanovsky ve Sami Kelopuro gibi tüm zamanların en kazanan çevrimiçi turnuva oyuncularından bazıları var. Ben Sulsky’nin yokluğu anlaşılmazdı. Reese ve Haxton’ı bu kadar aşağıda görmek beni şaşırttı. Negreanu ve Dwan’ı bu kadar yüksekte görmek beni şaşırttı. Polk, Blom, Holz ve Loeliger’in listeye gireceğini hiç düşünmemiştim.

Listenin ABD hakimiyetinde olmasına şaşırmadım

Vanessa Selbst ve Jennifer Harmon’un ilk 50’ye girmesi gerektiğini düşünmeme rağmen, listede kadın olmamasına şaşırmadım. Listenin ABD hakimiyetinde olmasına şaşırmadım. On dört Amerikalı, bir Kanadalı, bir İsveçli, bir Fin, bir Alman, bir İngiliz ve bir İsviçreli var. 20 kişiden 18’inin hayatta olması dikkate değer, ancak yine şaşırtıcı değil. Oyunu oynayanların büyük çoğunluğu 2000’den sonra aldı. Sadece Reese ve Ungar öldü. Listedeki en yaşlı kişi 88 yaşındaki Doyle Brunson, en genç kişi ise 27 yaşındaki Linus Loeliger.

Ivey’nin zirvedeki varlığı bir şekilde tahmin edilebilir ve son turda da geçerli olabilir, ancak verilen son listeden uzun ömürlülüğe daha da büyük bir vurgu yaparak, ilk 20’yi aşağıdaki gibi derleyebilirim:

1. Doyle Brunson

2. Erik Seidel

3. Phil Ivey

4. Phil Hellmuth

5. Stu Ungar

6. Çip Reese

7. Phil Galfond

8. Isaac Haxton

9. Daniel Cates

10. Daniel Negreanu

11. Justin Bonomo

12. Patrik Antonius

13. Jason Koon

14. Stephen Chidwick

15. Tom Dwan

16. Doug Polk

17. Linus Loeliger

18. Fedor Holz

19. Johnny Chan

20. Viktor Blom

Reductio reklam absürt

Polk, Kalas ve Brady’ye eğlenceli bir şov sergiledikleri için teşekkür ediyorum ve son bölümü sabırsızlıkla bekliyorum ama daha büyük korkum, listelerin popülaritesi artmaya devam ettikçe, tüm gazeteciliğin sonunda sonsuz sıralamaya yenik düşmesi. Öyle ki, biri o şeyin en iyi şeylerinin bir listesinin yorumlar bölümünde en iyi yorumların bir listesini derleyene kadar izole edilmiş olaylar anlamsız olacaktır.

Reductio ad absurdum burada bitmeyecek. Zamanla, izleyiciler kaçınılmaz olarak en basit listeleri bile çok karmaşık ve nüanslı bulacaklar. Telefonlardaki parmak izlerini alan ısı haritaları, okuyucuların büyük çoğunluğunun, yalnızca sayının ardından o sayıya karşılık gelen şeyi görmek için metni hızla kaydırdığını kesin olarak kanıtlıyor.

Yazarlara, listeleri için eşlik eden gerekçelerin gereksiz olduğu söylenecek

Algoritmik Derebeyi, verimliliğinde acımasız bir kararname çıkaracak. “Cümleler Boşuna” diyecek ve bu beyan, görüşlerin nedenlerini gerçeklerin yoluna gönderecektir. Yazarlara, listelerine ilişkin gerekçelerin gereksiz olduğu söylenecek.

Bu noktadan itibaren, SEO optimizasyonunun rehberliğinde, listeler listelerle değiştirilecek ve bu listeler giderek kısalacaktır. sonunda en fazla beş girişle sınırlandırılmıştır, sayının ardından en fazla üç kelime gelir. Yapay Zeka daha sonra bu listelerin oluşturucuları olarak yazarların yerini alacak.

Gazeteciliğe bu yeni yaklaşıma karşı bazı cepler olacak, ancak trajik bir şekilde bu direniş makalelerde cümleler, noktalama işaretleri ve paragraflarla ifade edilecek ve böylece kimse onları okuyamayacak. Dönüşenleri geri kazanmak için son bir çabayla, direnişçiler eski gazetecilik biçimlerine geri dönmek için en iyi nedenlerin bir listesini derleyecekler ve böylece tam da karşı oldukları şey haline gelecekler.

Escher’in eli sonunda Escher’in ‘El Çizen Ellerini’ çizmeyi bıraktı.