Hollanda Polisi Yasadışı Kumar Operasyonunda 12 Kişiyi Tutukladı


Hollanda polis arabasının üstüne polis teçhizatı

, yasadışı kumarla ilgili başarılı operasyonların ardından 12 zanlıyı . [Image: Shutterstock.com]

Müfettişler para ve silahları kurtardı

Hollanda polisi, ülkenin dört farklı bölgesinde düzenlediği baskınların ardından 12 kişiyi tutukladı.

iddia edilen yasadışı kumar, uyuşturucu kaçakçılığı ve kara para aklama

Soesterberg, Zeist, Vinkeveen ve Rotterdam’da iddia edilen yasadışı kumar, uyuşturucu kaçakçılığı ve kara para aklamayla ilgili soruşturmalar, Çarşamba ve Perşembe günleri gerçekleşen sokmalara yol açtı. Müfettişler, operasyonlar sırasında nakit para, uyuşturucu, ateşli silah ve idareyi ele geçirdi.

Hollanda polisi ilk olarak Soesterberg’deki bir araba galerisine gece ziyaretleri de dahil olmak üzere “rahatsız edici ve sapkın faaliyetler” konusunda uyarıldı.

Hollanda polisi başarılı baskınlar düzenliyor

Mülkte sınırlı operasyonlar, ziyaretçilerin gösterişli yaşam tarzları ve bayiyi çevreleyen çok sayıda güvenlik kamerası gibi şüpheli ayrıntılar nedeniyle raporlar müfettişlere takıldı.

Utrecht’teki Soest belediye başkanı Rob Metz şunları söyledi:

Bu tür suçlara karşı ancak birlikte durabiliriz.”

Metz, “Bu eylem kısmen sakinlerden gelen raporlara yanıt olarak kuruldu” dedi. “Yıkımla mücadelede toplumun yardımı vazgeçilmezdir. Bu tür suçlara karşı ancak birlikte durabiliriz.”

Bayilik sokması, müfettişlerin yasadışı bir kumar çetesinin ana şüphelileri olduğunu söylediği ikisi de dahil olmak üzere 12 kişinin tutuklanmasına yol açtı. Bu iki yüksek öncelikli kişi, Zeist’ten, yaşları 29 ve 57 ve karşılarında bir sürü suçlama var.

Yasadışı kumarla mücadele eden tek ülke Hollanda değil; İtalya, son zamanlarda mafya tarafından işletilen bir kumar çetesini kapatan birkaç yasadışı oyun operatörünü tutukladı.

Bunun da ötesinde, Hollanda, kumarın olumsuz etkilerinin yaygınlığını bastırmak için iç baskıyla karşı karşıya. Bu tartışmalar, yasa koyucuları televizyon reklamlarının nasıl yayılacağı ve düzenleneceği konusunda anlaşmazlıklara yol açmıştır.

Tutuklamaların diğer sonuçları

Operasyonun iki liderini gözaltına aldıktan sonra, Hollanda polisi artık onları uyuşturucu kaçakçılığı, kara para aklama ve yasadışı kumar toplantılarına ev sahipliği yapmakla suçlayabilir. Polis ayrıca bayide bir poker masası ve diğer oyun aksesuarları buldu ve bu da suçluların aleyhindeki kanıtları güçlendirdi.

Zeist ve Rotterdam’daki evlerde yapılan ek aramalarda nakit para, ateşli silahlar, uyuşturucular ve 13 araç ortaya çıkarıldı.

Polise soruşturmaları sırasında Kansspelautoriteit (KSA) veya Savunma Bakanlığı ve Hollanda Oyun Otoritesi tarafından yardım edildi. Yetkililer, KSA’daki yetkililerin polise yasadışı kumar oynandığını belirlemesine yardımcı olduğunu doğruladı.


Güvenilir Bahis Siteleri