Filipinler Polisi Dört Kumarhane Çalışanını Kaçıran Kişiyi Öldürdü


Filipinler polisi

Filipinler’de polis, çevrimiçi bir kumarhanede çalışan Çinli bir adamı kaçırdıklarından şüphelenilen kişiyi öldürdü. [Image: Shutterstock.com]

çalışanını kurtarmak

Yetkililer Salı günü yaptığı açıklamada, Filipinler polisinin merkezi bir şehirden Çinli bir adamı kaçırdığından şüphelenilen dört kişiyi bir çatışmada öldürdüğünü söyledi.

Ülkenin adam kaçırmayla mücadele ekibine liderlik eden polis Tuğgeneral Rudolph Dimas, “Adamlarımız, şüphelilerin silah sesiyle karşılandı ve misilleme yapmaya sevk etti” dedi.

Çin akıllı telefon uygulaması WeChat aracılığıyla kısmi bir fidye ödemesi aldı

Polis, bir SWAT ekibi ve istihbarat ajanlarıyla birlikte, şüphelileri takip ettikten sonra Pazartesi gecesi Lapu Lapu’da bir sipere baskın düzenledi. Polise göre, ölenlerden en az biri Çin akıllı telefon uygulaması WeChat aracılığıyla kısmi bir fidye ödemesi aldı.

kaçırma

Kaçırma olayının kurbanının Çin’in güneydoğu eyaleti Fujian’dan Lyu Xingou olduğu belirlendi. Geçen Çarşamba günü işe gitmek üzere ayrılmaya hazırlanırken Çince konuşan saldırganlar tarafından evinden alındı.

Kaçıranlar daha sonra Xingou’nun oğlunu aradı ve babasının serbest bırakılması için fidye ödenmesini istedi. Müfettişlerin suçluların yerini takip etmek için kullandığı WeChat aracılığıyla kısmi bir ödeme yaptı.

grup, çevrimiçi kumarhane çalışanlarının daha önce kaçırılmasının bir parçası olabilir

Polis, öldürülen suçluların geri çekildiği yerde dört tabanca, dizüstü bilgisayar, telefon ve kelepçe buldu. Dimas, grubun daha önce Çinli kalabalığa hitap eden çevrimiçi kumarhane çalışanlarının kaçırılması olaylarının bir parçası olabileceğini söyledi.

Pekin’deki yetkililer, 2017-2019 yılları arasında Filipinler’de 55 Çinli vatandaşın mağdur edilmesinin ardından adam kaçırma olayına daha fazla ilgi gösterilmesini emretti. Rakamlar artsa da son olay talihsiz örüntünün bir başka örneği.

Filipinler yanıtı

Başkanlığa bağlı olarak faaliyet gösteren Filipin Oyun ve Eğlence Şirketi (Pagcor), kumar endüstrisiyle ilgili kısıtlama sorunlarına öncelik vermeyi vaat eden bir bildiri yayınladı.

Pagcor ayrıca sektördeki para akışını güvence altına almak için merkez bankası ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile görüştüğünü söyledi.

Düzenleyici ayrıca kumarhanelerde güvenliği güçlendirmek için polisle birlikte çalışacağına söz verdi; Birçok Çinli göçmen, eğlencede en hızlı büyüyen sektörlerden biri olan kumar endüstrisinde iş aramak için Filipinler’e geliyor.


Güvenilir Bahis Siteleri