Çin’in Filipinler Büyükelçisi POGO baskısını istiyor


Çin’in , Pekin’in Filipinler ile olan ilişkisini güçlendirme sözü verdi ve Filipinler’in işlerini yasa dışı olarak yürüten Filipin açık deniz oyun operatörlerini (’lar) çökertmesine yardımcı oldu.

Büyükelçi Huang Xilian, Çin Hükümeti’nin kumara kesin olarak karşı olduğunu ifade ederken, Filipinler’e yasadışı olarak yönetilen operatörlerin kapatılması için yardım teklif ettiği bir bildiri yayınladı.

“Çevrimiçi kumarın yol açtığı ve bunlarla bağlantılı suçlar, yalnızca Çin’in çıkarlarına ve Çin-Filipinler ilişkilerine zarar vermekle kalmıyor, aynı zamanda Filipinler’in çıkarlarına da zarar veriyor.

“Çin yasalarına ve düzenlemelerine göre, ister çevrimiçi kumar, isterse denizaşırı kumar olsun, Çin vatandaşları tarafından hangi biçimde olursa olsun kumar oynamak yasa dışıdır.”

POGO’lar, yalnızca yabancı müşteri tabanlarına hitap eden Filipinler merkezli çevrimiçi operatörlerdir. Bu operatörlerden bazıları, kumarın yasa dışı olduğu Çin anakarasına hizmet veren web etki alanlarında çevrimiçi hizmetlerini kuruyor.

POGO’ların kendileri, yasal statüye sahip olmak için Filipin Eğlence ve Oyun Şirketi (PAGCOR) tarafından lisanslı olarak düzenlenmelidir.

Filipin yasalarına göre, POGO’lar, açık deniz kumarının yasa dışı olduğu ülkedeki ve Çin gibi yabancı ülkelerdeki herhangi bir kişiden sitelerine erişimi kısıtlamak zorundadır.

Ancak, en az 30 POGO’nun Filipinler dışında yasadışı olarak faaliyet gösterdiğine inanılıyor. Bunların çoğu kendilerini Çin’e sunarak Çinli yetkililer için sorunlar yaratıyor.

Son zamanlarda, 140’tan fazla Çinli POGO çalışanı, adam kaçırmaların kurbanı olarak Filipinler’deki çevrimiçi oyun operasyonlarından kurtarıldı.

Huang’ın son açıklamasının birincil nedeninin bu olduğuna inanılıyor.


Canlı Bahis Siteleri