Las Vegas Politikacı Yerel Gazeteciyi Öldürmekle Suçlandı


Kelepçeli adam

Clark County Kamu Yöneticisi Robert Telles, Las Vegas Review-Journal gazetecisi Jeff German’ın öldürülmesinin ardından cinayet suçlamasıyla karşı karşıya. [Image: Shutterstock.com]

Şüpheli gözaltında

Las Vegas’ta bir , bir öldürdüğü suçlamasıyla polis nezaretinde. Polis, Clark County Kamu Yöneticisi Robert Telles’i cinayet şüphesiyle tutukladı Las Vegas İnceleme-Dergisi gazeteci Jeff Alman. Gazeteci, 2 Eylül’ün sonlarında veya 3 Eylül’ün başlarında defalarca bıçaklandı.

politikacı hakkında çok sayıda hikaye yazmıştı.

Savcılar, Telles’in politikacı hakkında çok sayıda hikaye yazan tanınmış araştırmacı gazetecinin evinde pusuya yattığını iddia ediyor. Makaleler, Telles’in ofisinde çeşitli adam kayırma ve zorbalık iddialarının yanı sıra politikacının ilişkisi olduğu iddiasını da bildirdi.

kanıt bankası

45 yaşındaki Telles, cinayetle suçlanıyor, ve diğer geliştirmeler. Suç duyurusu, cinayeti “kasıtlı, kasıtlı ve taammüden” olarak detaylandırıyor. Yetkililer, Almanların haberleriyle ilgili alenen öfkesini dile getirdiği için, Telles’i bir şüpheli olarak çabucak odakladılar. Gazetecinin meslektaşları, soruşturmalarında yetkililere yardımcı oldu. Las Vegas Polis Kaptanı Dori Koren’e göre, Telles ve ofisiyle ilgili çalışmalarda bekleyen başka makaleler vardı.

Polis, kurbanın öldüğü gece mahallede kestane rengi veya kırmızı bir GMC Denali’de şüpheli bir şekilde bölgeden geçerken bir şüphelinin video görüntülerine sahip. Dedektifler, Telles’in evinde politikacının karısına kayıtlı aynı tarife sahip bir araç buldu.

DNA örneği onu cinayet mahalline bağladı

Arama emri çıkardıktan sonra, müfettişler Telles’in evinde kısmen tahrip edilmiş bir şapka ve ayakkabılar, şüphelinin giydikleriyle eşleşen eşyalar buldular. Ayrıca, bir DNA örneği onu cinayet mahalline bağladı ve sonunda tutuklanmasına yol açtı. Tutuklamaya yanıt olarak, Las Vegas İnceleme-Dergisi İcra Direktörü Glenn Cook, “Telles’in gözaltında olması bizi rahatlattı ve bir meslektaşının seçilmiş bir yetkili hakkında haber yaptığı için öldürülmüş görünmesine öfkelendik” dedi.

Devam eden bir dava

Telles’in ofisi, hiçbir yasal akrabası olmadan ölen Clark County sakinlerinin mülklerinin gözetmeni. Sonunda, yaz boyunca yeniden seçilme girişimini kaybetti ve potansiyel olarak bir rol oynadığına dair olumsuz haberler geldi. Telles cinayet sırasında hâlâ görevdeydi. Devam eden soruşturmanın bir sonucu olarak, ilçe mülküne erişimi askıya alındı ​​ve ofisi bir sonraki duyuruya kadar kapatıldı.

Telles’in bir şiddet geçmişi var. Mart 2020’de, Bellagio kumarhanesinde bir sarhoş olayının ardından tutuklamaya ve ev içi darphaneye direndiği için tutuklandı. Karısı, kocasının kendisine saldırdığını iddia etti. 90 gün ertelenmiş hapis cezası ve küçük bir para cezası aldı.

Telles kefaletsiz tutuluyor. Salı günü kısa bir duruşmada, gözaltına alınmadan önce intihara teşebbüs ettiği için iki kolunda bandajlarla görüldü. Bir sonraki duruşması 20 Eylül’de.


Güvenilir Bahis Siteleri