Bloomberg, Singapur kurtarma, SkyCity, The Star ve daha fazlasını projelendiriyor


araştırması, farklı Asya pazarlarındaki oyun kurtarmalarını karşılaştırıyor

G2E Asya sunumu sırasında Bloomberg, Asya’daki kumarhane ve tatil köyü pazarının devam eden toparlanmasını sergiledi ve bu da bazı şaşırtıcı sonuçlar doğurdu.

Filipinler’den başlayarak, Han Lee, Bloomberg’in 2020’de ülkenin 2019 ile %39’luk bir karşılaştırma yaptığına dair bulgularını sundu; 2021’de %47’ye yükselen; ve şimdiye kadar 2022’nin ilk yarısında %79’a ulaştı. Bu, piyasa için güçlü bir toparlanmaya işaret ediyor.

Bu arada Singapur’da, ada 2020’de 2019’a kıyasla %41’lik bir artış gördü ve 2021’de yüzde dört artarak %45’e ulaştı. Ancak Han Lee’nin dediğine göre, 2019’da %68’lik büyük bir sıçrama kaydettiği ilk yarı 2022’ydi. Bloomberg, Singapur’un oyun pazarının 2024 yılına kadar pandemi öncesi seviyelere ulaşmasını bekliyordu.

Çin kumar merkezinde Macau, 2019’dan 2020’de %21’lik bir iyileşme kaydetti ve 2021’de %30’a yükseldi. Ancak, 2022’nin ilk yarısında, mücadele eden Çin ekonomisine atfedilebilecek en düşük %18’e geriledi. Covid karantinalarının etkisi.

“Çin ekonomisi iyi gitmiyor, daha az varlıklı insan var. Bu nedenle, Macau’nun kumarhaneleri, odağı daha yüksek GGR’ye sahip olan kitlesel oyun pazarlarına kaydırıyor” Bloomberg Intelligence’ın APAC Oyun ve Ağırlama Analisti Angela Han Lee

, FY22 için 21 milyon ABD Doları zarar bildirdi

SkyCity, 30 Haziran 2022’de sona eren yıl için, büyük ölçüde Auckland’daki amiral gemisi mülkünün salgınla ilgili kısıtlamalar nedeniyle H122 sırasında 107 gün boyunca kapanması nedeniyle 33,6 milyon NZ$ (21 milyon ABD$) zarar bildirdi.

Grubun Hamilton mülkü, Queenstown mülkü 22 gün boyunca kapalıyken 65 gün boyunca kapanmak zorunda kaldı.

Operatör, gelirde yıllık %33 düşüşle 639 milyon NZ$’a gerilediğini bildirdi. Auckland mülkü, bu tür gelirin çoğunluğunu 330,6 milyon NZ$ ile temsil ederken, onu sırasıyla 56,2 milyon NZ$ ve 10,2 milyon NZ$ ile Hamilton ve Queenstown izledi.

NZ Other ve grubun Adelaide mülkü, sırasıyla 3,8 milyon NZ$ ve 184,5 milyon AU$ (128,6 milyon ABD$) tutarında olduğunu bildirdi.

“Macau’nun kumarhaneleri, odağını daha yüksek bir marjı olan toplu oyun segmentine kaydırmaya çalışıyor” Bloomberg Intelligence’ın APAC Oyun ve Ağırlama Analisti Angela Han Lee

Soruşturma, patronun polis yasağına rağmen The ’da kumar oynamaya devam ettiğini duydu

The Star Entertainment Group’un Queensland kumarhanelerine yönelik soruşturmanın kamuya açık oturumları, Gold Coast’taki mekanında “en iyi 10 masa oyuncusundan birinin” polis tarafından diğer iki eyaletteki kumarhanelerden yasaklandığını duydu.

Eski Temyiz Mahkemesi yargıcı Robert Gotterson tarafından yürütülen soruşturmanın halka açık duruşmalarının üçüncü gününde, patronlardan birinin Calabrian ‘Ndrangheta organize suç grubuyla bağlantıları olduğu iddiasıyla, patronlar hakkında daha fazla ayrıntı duydu. İkinci Kişi olarak adlandırılan patron, polis komiserleri tarafından New South Wales ve Victoria’daki mekanlardan dışlandı, ancak “bir süre sonra” Queensland’de kumar oynamaya devam etmesine izin verildi.

Duruşmada, patronun Aralık 2014’te bir Melbourne kumarhanesinden ve 2015’te bir New South Wales kumarhanesinden çıkarıldığı, ancak Ocak 2021’e kadar grup çapında bir lisans geri çekilmesi verilmediği söylendi.

Makao vergi geliri Temmuz ayında yıllık %50 düşerek 162 milyon dolara geriledi

Macau’nun altı imtiyaz sahibinden elde edilen vergi geliri, bölge Hükümetinin Haziran ayında topladığı 1,35 milyar MOP’a düşerek Temmuz ayında 1,31 milyar MOP (162 milyon ABD Doları)’na düştü. Temmuz ayında oluşturulan vergi de yıllık bazda %50 düştü.

Macau’nun sınırlarının neredeyse kapalı olduğu ve gelen seyahatlerin hala pandemi öncesi seviyelerin çok altında olduğu pandemi sonrası yaşamla son mücadeleleri göz önüne alındığında, haberler şaşırtıcı değil.

Asya’da büyük bir kumar endüstrisi hikayesini kaçırdınız mı? Endişelenmeyin, Gambling Insider, Asya özetimize göz attı.


Canlı Bahis Siteleri