Grup Sky Bet’in Veri Toplama Uygulamalarından Şikayetçi


Akıllı telefonda Sky Bet logosu

Bet, bir kumar zararı derneği tarafından müşteri bilgilerini yanlış kullanmakla suçlanıyor. [Image: Shutterstock.com]

Kumar Temizliği

Kampanya grubu Clean Up Gambling, Sky Bet’teki müşteri verilerinin takibi konusunda Bilgi Komisyonu Ofisine (ICO) bir şikayette bulundu.

verilerin alınmasında iddia edilen “istilacı işleme operasyonları”

Şikayet, anonim ziyaretçilerden ve üyelerden almada “istilacı işleme operasyonları” iddiasında bulundu. Clean Up Gambling ayrıca tahsilat süreçlerinin “yaygın yasa dışılığı” içerdiğini söyledi.

Göre iGaming İş, ICO, dosyalamayı değerlendirmenin henüz erken aşamalarındadır. ICO ayrıca, mevcut değerlendirmesinin standart prosedüre dayanıp dayanmadığını veya kampanyanın iddiasını destekleyecek kanıtlar bulup bulmadığını da açıklamadı.

Sky Bet’e Karşı Suçlamalar

Clean Up Gambling’in şikayeti, bu yılın başlarında hazırlanan bir raporda geldi. Gruba göre, Sky Bet’in ziyaretçilerinin çoğu, verilerinin nasıl izlendiğinden ve kullanıldığından habersizdi.

Yanıtları dinledikten sonra Clean Up Gambling, Sky Bet ve üçüncü taraf veri işlemcileri hakkında tam bir soruşturma talep etti.

Sky Bet, ziyaretçilerin web sitesindeki faaliyetlerini kaydetmek ve aktarmak ve ek tarama bilgileri elde etmek için e-posta adreslerini kullanmakla suçlanıyor. Ayrıca, tercih ettikleri etkileşim yöntemi ve onları Sky Bet’in sitesine geri çekmenin yolları hakkında müşterilerinin bilgileriyle profiller oluşturduğundan şüpheleniliyor.

zararlı faaliyet olarak gördükleri bazı özel durumlar

Şikayet ayrıca, zararlı faaliyet olarak kabul ettikleri bazı özel durumları da vurgulamaktadır.

Ayrıca Clean Up Gambling, müşterilerden Sky Bet’e verilen onayın geçerli olmadığını söyledi. Şikayete göre Sky Bet, kullanıcılarına uygun şekilde bilgilendirilmiş onay vermeleri için yeterli bilgi vermiyor.

Uzun bir tarih

Clean Up Gambling’in mektubunda ayrıntıları verilen sorunlar, yeni olmaktan çok uzun süredir devam ediyor gibi görünüyor. Mektuba göre, Sky Bet en az on yıl boyunca platformundaki her müşteri etkileşimini kaydetti.

Sky Bet ayrıca çerezler hakkında yetersiz bilgi nedeniyle eleştiriliyor, bu da 2003 Gizlilik ve Elektronik İletişim Düzenlemeleri’nin 6. maddesini ihlal edebilir. Ziyaretçilere yalnızca çerez bildirimi yapıldıktan sonra bir “kabul” kutusu gösterilir.

katılan birçok şirket var ve birçoğu ICO’ya kayıtlı değil

Clean Up Gambling, Sky Bet’in iddia edilen suistimalinde hangi işlemcinin ana suçlu olduğunun belirsiz olduğunu söyleyerek sonuçlandırdı. Ancak, dahil olan birçok şirket olduğunu ve birçoğunun ICO’ya kayıtlı olmadığını belirttiler.

Clean Up Gambling, kumar karşıtı yazılım şirketi Gamban’ın kurucularından olan 32 yaşındaki Matt Zarb-Cousin tarafından yönetiliyor. Daha önce 2015-20 yılları arasında Muhalefet Lideri ve İşçi Partisi Lideri olarak görev yapan bir İngiliz politikacının sözcüsü olarak çalıştı.

Sky Bet, bu yılın başlarında kendi kendini dışlayan kişilere promosyon e-postaları gönderdiği için 1,17 milyon sterlin (1,41 milyon dolar) para cezasına çarptırıldı.


Güvenilir Bahis Siteleri