Singapur’da çevrimiçi kumara karşı kamuoyu? TRAL, The Star ve daha fazlası


YouGov: 10 Singapurludan altısı kumar oynamayı onaylamıyor

Bir YouGov raporu, 10 Singapurludan altısının ülkede çevrimiçi kumar oynamanın yasal olarak izin verilmemesi gerektiğini düşündüğünü tespit etti.

Anket şirketi, bunun dünya çapında beş kişiden ikisinin çevrimiçi oyun için ortalama onaylanmama oranının üzerinde olduğunu söylüyor.

YouGov’un raporuna göre Singapur, çevrimiçi oyunlarda yalnızca Çin (%56), Hindistan (%57) ve İspanya’nın (%57) ardından dördüncü en yüksek onaylanmama oranına sahip.

Anket, Baby Boomers’ın (1946-1964) %68’i ile çevrimiçi oyun oynamayı en fazla reddeden grubun Singapur’un eski nesli olduğunu ortaya koydu.

Millennials çevrimiçi oyun için en yüksek desteğe sahipti ve sadece %44’ü oyunun yasallaştırılmasını desteklediklerini kabul etti.

Ancak Millennials, çevrimiçi kumarla ilgili kural ve düzenlemelerin çok katı olduğu ifadesine de büyük ölçüde katılmadı ve yalnızca %25’i kuralların çok katı olduğunu söyledi.

Bu rakam, %20’nin kuralların çok katı olduğunu iddia ettiği Baby Boomers ile uyumluydu. Kurallar ve düzenlemeler çok katı olan ifadeye en çok katılanlar, Z kuşağı ve X kuşağı yaş gruplarıydı.

Singapur’un kumar piyasası, şimdiye kadar herhangi bir Asya piyasasının en önemli toparlanması olan pandemi öncesi seviyesinin %70’ine ulaştı.

Avustralya’nın mali gözlemcisi, kara para aklamayla mücadele (AML) ve terörle mücadele finansmanı (CTF) yasasına uyup uymadığını belirlemek için Entain Group’a soruşturma başlattı.

Ancak bu rapor, gelecekte çevrimiçi oyun alanını büyütmeye çalışırken operatörlerin karşılaşacağı zorlukları vurgulayabilir.

, kumarhane lisansı incelemesini bekleyen ticareti durdurur

The Star Entertainment hisselerinin alım satımı, Bell raporunun yayınlanmasına kadar durduruldu.

Rapor, şirketin Yeni Güney Galler’de (NSW) bir kumarhane lisansına sahip olmaya devam edip etmeyeceğini belirlemek için ayarlandı.

Star, yerel bir gazete olan Avustralya’da NSW Bağımsız İçki Oyun Otoritesi’nin (ILGA) şirketin kumarhane lisansını kaybetmesi gerektiğini tespit ettiğini iddia eden bir haberin ardından ticareti durdurmaya çalıştı.

Rapora göre, ILGA incelemesi, The Star’ın mevcut yönetim kurulunu elden geçirene ve uyumluluk reformlarını uygulayana kadar lisansını kaybetmesi gerektiğini iddia ediyor.

AUSTRAC, Entain’i AML ve CTF uyumluluğu üzerinden araştırıyor

Singapur, çevrimiçi oyunlarda Çin (%56), Hindistan (%57) ve İspanya’nın (%57) arkasından dördüncü en yüksek onaylanmama oranına sahiptir.

Avustralya’nın mali gözlemcisi, kara para aklamayla mücadele (AML) ve terörle mücadele finansmanı (CTF) yasalarına uyup uymadığını belirlemek için endüstri devi Entain Group’a soruşturma başlattı.

“Kapsamlı bir denetim kampanyasının” ardından Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi (AUSTRAC) bir yaptırım soruşturması başlattı.

Regülatörün İcra Kurulu Başkanı Nicole Rose, tüm raporlama kuruluşlarının “ciddi ve organize suçla mücadelede rollerini ciddiye almaları” gerektiğini söyledi.

Raporda bulunan kuruluşların, kara para aklama ve terörizmin finansmanı risklerini belirlemelerini, değerlendirmelerini ve yönetmelerini, yeterli süreçler geliştirmelerini ve AML/CTF yükümlülüklerine uymak için gerekli kaynakları ayırmalarını sağlama sorumluluğu vardır” dedi.

TRAL, Kazuo Okada’ya dava açtı

Kumarhane ve kralın destanı süresiz olarak gürlemeye hazır görünüyor.

Şimdi tekrar Tiger Resort Asia’nın (TRAL) kontrolü altında Universal Entertainment’a ait operatör Okada Manila kumarhanesi ve tatil köyü, Kazuo Okada’yı yönetim kurulu üyesi olarak kabul etmelidir.

Ancak Okada henüz bir yönetim kurulu toplantısına katılmadı ve şimdi TRAL Okada hakkında Mayıs sonundan Eylül başına kadar Okada Manila’yı “yasadışı” işgali nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

TRAL liderleri, Okada’nın dolandırıcılık yaptığını ve 31 Mayıs’taki devralma sırasında şiddet eylemleri düzenlemekten suçlu olduğunu iddia ederek Hong Kong Polisi Wan Chai Bölümüne şikayette bulundu.

Eski uyuşturucu patronu Levo Chan’ın davası 5 Aralık 2022’de başlayacak

Gözden düşmüş keşiş patronu Levo Chan, 5 Aralık 2022 için bir deneme tarihi belirledi.

Tak Chun Group ve Macau Legend’in eski patronu, yasadışı kumar, kara para aklama, dolandırıcılık ve kasten bir suç örgütü işlettiği iddiasıyla Macau polis güçleri tarafından tutuklandı.

Asya’da büyük bir kumar endüstrisi hikayesini kaçırdınız mı? Endişelenmeyin, Gambling Insider, Asya özetimize göz attı.


Canlı Bahis Siteleri