Rhode Island kumarhane çalışanları sigara yasağı istiyor


Sigara içilmez işareti

kumarhane , eyalet kumarhanelerinde sigara içme yasağı çağrısında bulunuyor. [Image: Shutterstock.com]

İstisnadan kurtulmak

Rhode Island’daki bir grup kumarhane çalışanı, milletvekillerini kumarhanelerde sigara içme yasağı getirmeye çağırıyor. İşçiler, Genel Kurul’un dikkatini çekmek amacıyla bu hafta Devlet Evi’nde bir miting düzenledi. 2004 yılında çoğu kapalı mekan ve iş yerinde sigara içme yasağı yürürlüğe girerken, kumarhaneler hariç tutuldu.

bazı alanlarda sigara içilmesine hala izin veriliyor

Bally’s Tiverton Kumarhanesi ve Bally’s Twin River Lincoln Kumarhanesi’nin belirli alanlarında sigara içilmesine hâlâ izin verilmektedir. Kumarhane çalışanları, sağlıklarının ikinci el dumandan olumsuz etkilendiğini iddia ediyor. Otuz yıldır kumarhanelerde çalışan Vanessa Baker, kronik obstrüktif akciğer hastalığından (KOAH) muzdarip.

Pasif içicilikle ilgili olay ihbarında bulunmasına rağmen işçi tazminat talebinde bulunamaz. Perşembe günü konuşan Baker, “Bana sakatlığım olmadığını söylediler” dedi.

Savaş hatları çizilmiş

Temsilci Teresa Tanzi, sigara yasağı istisnasından kurtulun Rhode Island’daki kumarhanelerin sahip olduğu şey. Kumarhane çalışanlarının günlük olarak ikinci el dumana maruz kalma ile uğraşmak zorunda kalmasının temelde yanlış olduğuna inanıyor.

Pandemi sırasında yaklaşık iki yıl boyunca Rhode Island kumarhanelerinde sigara içilmesine izin verilmedi. Bu kısıtlama 1 Mart’ta kaldırıldı.

Bally’nin Twin River Lincoln genel müdürü ve başkan yardımcısı Craig Sculos, daha önce Temsilci Tanzi’nin tasarısına karşı çıkarak, kumarhanenin yalnızca belirli alanlarında sigara içilmesine izin verildiğini ve ikinci katın tamamen sigara içilmeyen olduğunu söyledi. Kumarhanenin birinci katındaki video piyango terminallerine ve masa oyunlarına ev sahipliği yapan bir alanın nasıl sigarasız hale geleceğini kaydetti. Sculos ayrıca sigara yasağının bir sonucu olarak kumarhane gelirlerinin önemli ölçüde düşeceğini iddia etti.

Havada kalmış

Genişletilmiş sigara yasağının savunucuları, yakınlardaki Massachusetts’teki kumarhanelerin, toplam sigara içme yasakları olmasına rağmen başarılı olduklarına işaret ediyor. Rhode Island İşçi Bölge Konseyi yaklaşık 800 kumarhane işçisini temsil ediyor ve Meclis Maliye Komitesini, üyelerinin güvenli bir ortamda çalışabilmelerini sağlamak için Tanzi’nin tasarısını geçirmeye çağırdı. Meclis Finans Komitesi, daha fazla araştırma yapılırken tasarının tutulmasını tavsiye etti.

Halk Sağlığı ve İşyeri Güvenliği Yasası, barlar, restoranlar, perakende mağazaları, spor sahaları, okullar ve alışveriş merkezleri gibi Rhode Island’daki çoğu kapalı kamusal alanda sigara içilmesini yasaklar.

New Jersey’deki kumarhane çalışanları da Atlantic City kumarhanelerinde sigara yasağı için bastırıyor. Kumarhaneler de eyaletin sigara yasağının ana istisnası olduğu için eyalet Rhode Island’a benzer bir durumda. New Jersey Valisi Phil Murphy, masasına ulaşırsa yasa tasarısını imzalamayı taahhüt etmiş durumdayken, mevzuat şu anda konuyla ilgili beklemede.


Güvenilir Bahis Siteleri