Petersburg, Richmond’u Virginia Kumarhanesi İçin Sıraya Atlayabilir


Virginia posta pulu

bütçesinde yapılan bir değişiklik, ’daki bir kumarhanenin potansiyel geliri hakkında bir çalışma yapılmasına izin veriyor ve Kasım 2023’e kadar başka bir Richmond kumarhane referandumunu yasaklıyor. [Image: Shutterstock.com]

Belirgin bir olasılık

Virginia’daki bir bütçe değişikliği, Petersburg’da kumarhane olasılığının kapısını açtı. Senato ve Meclis’teki milletvekilleri Çarşamba günü bütçeyle ilgili bir uzlaşmaya varabildiler; Vali Glenn Youngkin planı gözden geçirmeye hazırlanıyor.

Richmond’da ek kumarhane referandumları en az Kasım 2023’e kadar yasaklanacak

Değişiklik, bir Petersburg kumarhanesinin üretebileceği potansiyel geliri araştırmak için Ortak Yasama Denetim ve İnceleme Komisyonu (JLARC) tarafından yapılan bir çalışmayı onaylıyor. Bu olursa, Richmond’da ek kumarhane referandumları en az Kasım 2023’e kadar yasaklanacaktır.

Boğa yerel yetkililer

Senatör Joe Morrissey ve Petersburg Belediye Başkanı Sam Parham, şehre bir kumarhanenin gelme olasılığının ana hatlarını vermek için Perşembe sabahı ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Senatör Morrissey, şehrin yedi kumarhane işletmecisi ile ön görüşmelerini nasıl gerçekleştirdiğini ve “Önümüzdeki yıl, JLARC çalışmasını yaptığımızda, Petersburg’un kumarhaneyi alacağına dair bir yasa çıkaracağız” dedi.

Belediye başkanı, bir kumarhaneye sahip olmanın şehir için büyük bir ekonomik destek ve çok daha fazla iş yaratacağına inanıyor. “Bu, Petersburg Şehri’ni dönüştürmek ve şehrimize olan sevgimiz ve tutkumuz ve gelecek on yıllar boyunca nasıl görünmesini istediğimizle ilgili” dedi.

Richmond savaşmadan batmıyor

Yakındaki Richmond’da, sakinler geçen Kasım ayında önerilen 562,5 milyon dolarlık Urban One kumarhanesine karşı oy kullandı. Mart 2022’de bir yargıç, şehirden konuyla ilgili başka bir referandum yapılması talebini onayladı.

Virginia valisinin Petersburg’da bir kumarhaneyi desteklediğine inanıyor

Perşembe günkü basın toplantısında Senatör Morrissey, Richmond’un devam etme zamanının geldiğini ve Petersburg’un bir kumarhaneden Richmond’dan çok daha fazla fayda sağlayacağını söyledi. Virginia valisinin Petersburg’da bir kumarhaneyi desteklediğine inanıyor.

Richmond Şehri daha sonra Urban One ile bütçe değişikliğini kınayan ve davayı değerlendireceklerini söyleyen bir bildiri yayınladı. Vali Youngkin’in önerilen bütçeyi gözden geçirmek için yedi günü var ve daha sonra önerebileceği her türlü tavsiyede bulunacak.


Güvenilir Bahis Siteleri