Avustralasya odak noktası, Paul Newson’a özel The Star & SkyCity


Bugünkü Asya toplantısında, Avustralya Kumar Düzenleme Hukuk Bürosu Danışmanı Senet, Paul Newson, sürekli düzenleyici uygulamanın önemi hakkında bilgiler paylaşıyor. Özellikle kumarhanelerin yasadışı olduğu iddiasıyla birden fazla suçlamaya maruz kaldığı bir ülkede.

Newson: Sınırlı sonuçların büyüsünü yıkmak

Avustralya kumar sektöründeki yetersizlikler ve suistimaller için etkisiz cezaların ve sınırlı sonuçların büyüsü bozuldu. Büyü, ikna edici kamu politikası tavsiyeleri ve argümanları ile aşılmadı; ne de düzenleyici müdahale ve ağırlaştırılmış ihlallere yanıt veren cezalarda ince bir sapma ve kademeli ilerleme ile yenilgiye uğratılmadı.

80 milyon Avustralya Doları (55 milyon ABD Doları) tutarındaki Victoria Kumar ve Kumarhane Kontrol Komisyonu disiplin cezası şeklinde İncil ateşi ve kükürt tarafından parçalandı. Victoria Kraliyet Komisyonu tarafından Kumarhane İşletmecisi ve Lisansına ve önceki düzenleyici ayarlara ilişkin açık bir şekilde yeniden başlatma ve davranış reddi. Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi (AUSTRAC) tipi cezalara ve kumar yönetmeliğinde dönüm noktasına doğru bu agresif hamleyi başka nasıl açıklayabilirim, öte yandan, çoğunlukla ürkek bir şekilde uygulanan, çoğunlukla sınırlı yetkiler ve yaptırımların bir geçmişini tanırken?

Düzenleyici ayarları bozmak ve maddi olarak yeniden konumlandırmak çok zaman alır. Kamu politikası ve düzenleme, söylem penceresi tarafından etkinleştirilir ve kısıtlanır ve deneyimlerime göre, Avustralya kumar düzenleyicilerini anlamlı bir şekilde güçlendirmeye dahil olan maliyetlere katlanmak için tarihsel olarak geçici bir ilgi ve sınırlı bir iştah olmuştur. Kamu politikası kanıtlara dayalı olmalı ve paydaşların bakış açıları ve toplum beklentileri evrenine göre canlı olmalıdır, ancak nihayetinde politika pozisyonları hükümet bakanları tarafından belirlenir ve oldukça makul bir şekilde değiş tokuşlar içerir.

Avustralya kumar sektöründeki yetersizlikler ve suistimaller için etkisiz cezaların ve sınırlı sonuçların büyüsü bozuldu. Büyü, ikna edici kamu politikası tavsiyeleri ve argümanları ile aşılmadı; ne de düzenleyici müdahale ve ağırlaştırılmış ihlallere yanıt veren cezalarda ince bir sapma ve kademeli ilerleme ile mağlup olmadı. Paul Newson, Senet Danışmanı

Ne yazık ki, Avustralya’nın kültürel ortamında kumarın kapladığı garip yer, Avustralya eyalet ve bölge hükümetleri için devasa vergilendirme beklenmedik düşüşleriyle son derece popüler olduğu anlamına geliyordu. Ancak, aynı zamanda aktivistler, medya ve çıkar grupları tarafından, sektörün muazzam ekonomik ve sosyal katkısını göz ardı ettiği ölçüde aktif olarak gücendirilmekte ve damgalanmaktadır; ve sorumlu kumar sonuçlarını olumsuz etkileyebilir.

Benim görüşüme göre, düzenleyici ve sektör liderliği, yenilikçilik ve verimliliğe yönelik koşulların yaratılmasında esastır ve endüstri bütünlüğünü güvence altına almak için etkin endüstri denetimi esastır; yanı sıra daha güvenli kumar sonuçlarına değer veren ve bunları geliştiren ve mali suçlara karşı sertleştirilmiş sürdürülebilir bir sektör.

Düzenleyicilerin görevi kötüye kullanma konusunda kamuoyunu bilgilendirmesi ve ciddi cezalar, görevi kötüye kullanma konusunda caydırmak ve hesap verebilirliği ve kamu güvenini sağlamak için gereklidir. Ancak hükümetler aynı zamanda sektörün önemini ve bununla ilişkili düzenleyici karmaşıklıkları ve riskleri kavramalı, herkesi sürekli, genellikle yanlış anlaşılan hükümet ve çerçeve değişiklikleri makinelerinden, kapasite ve liderliği soymaktan ve pirik tasarruflar sağlamaktan kurtarmalıdır.

Sektör, sektöre ilişkin derin bir anlayışla desteklenen ve kamu politikası söylemine tarafsız bir şekilde katılma, paydaşların sürekliliği ile diyalog kurma ve hava eleştirisi yapma azmi ile desteklenen sofistike bir düzenleyici politika ve uygulama anlayışına sahip, oldukça yetkin stratejik liderler tarafından denetlenmelidir.

Politika ayarları aynı zamanda yatırımı desteklemeli, yenilikçiliği geliştirmeli ve damgalayıcı endüstriye ve sorumlu kumara direnirken sektörden kaynaklanan ekonomik ve sosyal faydaları gürültülü bir şekilde kutlamasa da kabul etmelidir.

Son olarak, sektör genelinde düzenleyici yükümlülüklere ve sorumlu kumara yönelik bir endüstri de minimis yaklaşımına toleransın tükendiğini düşünüyorum. Alanda liderlik için ve operatörler için en iyi uygulamalara yatırım yaparak, yenilikçilik yaparak ve daha iyi sorumlu kumar sonuçlarını savunarak ve aynı zamanda endüstriyi ve onun ekonomik ve sosyal katkısını savunarak kendilerini farklılaştırmaları için muazzam bir fırsat var.

Yıldız, soruşturma tezgâhları olarak uygunluğu iddia ediyor

Operatörü diğer eyaletlerdeki suç faaliyetleriyle ilişkilendiren bir dizi iddianın ardından, bağımsız bir inceleme The Star Entertainment’ın Queensland kumarhanelerini araştıracak.

Avustralya Kabinesi, soruşturmayı kimin yöneteceğine henüz karar vermedi, ancak önümüzdeki hafta bir karar bekleniyor.

Ancak Bakan Shannon Fentiman, Star’ın çalışmaya uygunluğunun soruşturmanın bir koşulu olacağını doğruladı.

dedi ki: “Yeni Güney Galler’deki Bell soruşturmasının bulgularını kabul edeceğiz çünkü aynı şirketle uğraşıyorlar. Bunu Queensland bağlamına yerleştirmemiz gerekiyor. [The Star’s] devam eden uygunluk var.”

Bu arada The Star, ABC tarafından bildirildiği üzere “önemli eksiklikler ve başarısızlıklara” rağmen Sidney’de bir kumarhane lisansına sahip olmanın uygun olduğunu iddia etti.

Operatörün Sydney kumarhanesinin devam eden incelemesiyle bağlantılı olarak, The Star önceden yapılan suistimalleri kabul etti, ancak ilgililerin o zamandan beri şirketten ayrıldığını iddia etti.

“Suistimal eden kişiler artık işletmelerde değil. The Star’ın avukatı Kate Richardson, “Star, incelemenin şu anda kumarhane lisansına sahip olmanın uygun olduğu sonucuna varması gerektiğini saygıyla sunar” dedi.

Gökyüzü Şehri FY22 kazanç kılavuzu raporları

Grubun 30 Haziran 2022’den önce mevcut işletme ayarlarında önemli bir değişiklik olmamasına bağlı olarak , normalleştirilmiş FAVÖK’ün 135 milyon AU – 140 milyon AU (94 milyon ABD Doları – 97 milyon ABD Doları) arasında olmasını beklediğini bildirdi; ve 3.5 milyon AU$-7 milyon AU$ arasında vergi sonrası (NPAT) normalleştirilmiş grup karı. Hikayenin tamamını buradan okuyun.

Asya’da büyük bir kumar endüstrisi hikayesini kaçırdınız mı? Endişelenmeyin, Gambling Insider, Asya özetimize göz attı.


Canlı Bahis Siteleri