Aristocrat Leisure Rus operasyonlarını askıya aldı


Aristocrat Leisure Limited, ülkenin Ukrayna’yı işgalinden sonra Rusya’daki faaliyetlerini askıya aldı.

Aristocrat’ın normalde Ukrayna’daki Pixel United organizasyonu içinde iş birimleri için çalışan yaklaşık 1.000 çalışanı vardır. Şirket, tarihsel olarak toplam yıllık Pixel United rezervasyonlarının yaklaşık %3’üne katkıda bulunan Rusya’daki mobil oyunlarını askıya alacak.

Grup, şirketin Avrupa, ABD ve İsrail’deki operasyon ağından yararlanarak, etkin azaltmaları uygulamaya koyması ve iş sürekliliğini sürdürmesi nedeniyle kazançlar üzerinde önemli bir etki beklemediğini kaydetti.

Aristocrat’tan yapılan açıklamada, “Tüm Aristokrat halkının düşünceleri, Ukraynalı meslektaşlarımız ve onlara bu zor zamanda destek olan ekip arkadaşlarımızla birlikte” denildi.

“Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği en yüksek önceliğimiz olmaya devam ediyor ve Aristocrat’ın Pixel United ekibi kapsamlı bir müdahaleye öncülük etmeye devam ediyor.”

Aristocrat, yerdeki personele yardımcı olmak için Polonya’da kurulan özel bir görev gücü ile Ukrayna merkezli çalışanlarının ve ailelerinin üçte ikisinden fazlasının yer değiştirmesine yardımcı oldu.

Pixel United, Avrupa’daki mevcut Pixel United stüdyoları tarafından desteklenen, taşınan personelin uzaktan çalışmasıyla oyun içeriği yayın programlarını aktif olarak yönetmeye ve öncelik vermeye devam edecek. Zaman içinde daha fazla yetenek kazanımını desteklemek için Polonya’nın Wroclaw kentinde yeni bir ofisin yakında açılması planlanıyor.

Aristocrat, Rusya merkezli işgücü açısından “stratejik seçeneklerimizi araştırıyoruz ve Rusya merkezli çalışanlarımızı desteklemek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Grup durumu yakından izlemeye devam edecek ve Mayıs ayındaki yarı yıllık mali sonuçlarında daha fazla güncelleme sunacak.