Adam, 1 Milyon Dolarlık Piyango Kazancından Kesilemeyen Arkadaşlarına Dava Açtı


Piyango bileti dolduran kişi

Kanadalı bir adam, 1 milyon Kanada doları piyango kazancından pay alamayınca arkadaş grubunu dava ediyor. [Image: Shutterstock.com]

İddiasını ortaya koymak

Kanada’dan bir pizza teslimatçısı, arkadaşlarına 1 milyon CA$ (776.003 US$) piyango kazancından pay vermedikleri için dava açma sürecindedir. Philip Tsotsos 70.000 Kanada Doları (54.320 ABD Doları) artı faiz istiyor ve 16 arkadaş grubunu “hayallerini çalmakla” suçladı.

Hayalleri gerçek oldu. Neden benimkini çalsınlar?”

Sendika, geçen yaz Kanada’daki Ontario Lottery and Gaming Corporation’dan Maxmillion ikramiyesini kazanmayı başardı. Tsotsos, kazanan biletin bir kısmını ödemediğini belirten arkadaşlarına rağmen pay alması gerektiğini iddia ediyor. Dedi ki: “Neden bana kazandıklarını söylemediler? Bu adamlar benim için aile gibi. Hayalleri gerçek oldu. Neden benimkini çalsınlar?”

karşıt görüşler

Davadaki 16 arkadaşın avukatı David Robins, kazanan biletin bir kısmını ödemediği için Tsotsos’un tazminat hakkı olmadığını söyledi. Arkadaşlarının iddiayı “şiddetle savunacaklarını” doğruladı.

Arkadaşlara göre, piyango havuzu pandemi sırasında bir süre duraklatıldı ancak Mart 2021’de yeniden başladı. Bir havuz üyesinin, büyük galibiyetten kısa bir süre önce Haziran ayında Tsotsos’a hala içeride olduğunu doğrulamak için mesaj attığı iddia edildi.

Buna karşılık, Tsotsos, piyango biletlerinin kendisine düşen kısmı için asla hemen ödeme yapmadığını savundu. Sendikanın çalıştığı altı yıl boyunca, havuza kredi sistemiyle katkıda bulundu. Ontario sakini, geçmişte gruba borçlu olduğu, ancak sonunda her zaman borçlarını ödediği zamanlara atıfta bulundu.

Köşesiyle savaşmak

Büyük ikramiyenin kazanıldığı sıralarda, Tsotsos’un ödenmemiş hesabı 30 CA$’a (23,28 ABD$) ulaştı ve sendikanın organizatörü ona ödenmemiş borcu ve isterse ek 10 CA$’ı (7,76 ABD$) ödemesini söyledi. havuzda kalın.

sendika bir devre dışı bırakma sistemi kullandı

Cuma gününe kadar 40 CA$ (31.04 ABD$) tutarındaki tutarı ödeyeceğini söyledikten sonra çift, olası kazançlardan ödenmesi gereken miktarı almak konusunda şaka yaptı. Tsotsos, sendikanın bir devre dışı bırakma sistemi kullandığını iddia ediyor, bu da önce kendisine bildirmeden onu dışlamanın mümkün olmadığı anlamına geliyor.

16 arkadaştan oluşan grubun her biri, galibiyetten 62.500 Kanada Doları (48.523 ABD Doları) pay aldı. Tsotsos zaferin bir parçası olsaydı, pay 58.000 CA$’ı (45.008 US$) tutardı.

Tsotsos, sendikanın kazandığını sadece Ekim ayında sosyal medya aracılığıyla öğrendi. Arkadaş grubuna pizza aldıktan sonra haberi nasıl öğrendiğini özetleyerek, “Pizzamı yiyen adam bir milyon dolarlık çek tutuyor ve ben de öyle öğrendim” dedi.


Güvenilir Bahis Siteleri