New York Kabile Reklamları Kumarhane Fonlarının Kullanım Planlarını Eleştiriyor


Bir megafon tutan el

Seneca Nation, Gov. Huchel’in kumarhane gelirlerini yeni bir Buffalo Bills stadyumu için kullanma planlarını eleştiren yeni bir reklam kampanyası başlattı. [Image: Shutterstock.com]

Huchel’in planlarını sorgulamak

New York merkezli kabile Seneca Nation, eyalet hükümetinin kumarhane fonlarını kullanmasını eleştirmek için bir reklam kampanyası başlattı. Organ, NFL’nin Buffalo Bills’i için yeni bir stadyum inşa etmeye yardımcı olmak için Seneca kumarhane gelirini kullanma planından dolayı Vali Kathy Hochul’u hedefleyen radyo ve televizyon reklam kampanyasına on binlerce dolar harcıyor.

parayı bir NFL stadyumu inşa etmek için kullanmayı planlıyor

Televizyon reklamları yalnızca Buffalo pazarına odaklanıyor ve radyo reklamları New York’un belirli bölgelerini hedefliyor. Radyo reklamlarına göre, eyalet hükümeti yakın zamanda kabileden yüz milyonlarca dolar aldı ve bu fonları hastaneler inşa etmek, yolları onarmak ve eğitimi desteklemek için kullanmak yerine, vali parayı bir NFL inşa etmek için kullanmayı planlıyor. stadyum.

Reklamlar kabilenin bir futbol hayranı olduğunu belirtiyor, “ancak fırlayan enflasyonlar ve gerilmiş bütçelerle, her yıl milyarlarca dolar kâr eden NFL’ye verilen sadakalar bu parayı kullanmanın yanlış yolu.”

Potansiyel bir çatışma

Finansman kararıyla ilgili haberlere yanıt veren Seneca Nation Başkanı Matthew Pagels, “Bir nefeste, New York’un düşmanca ve utanmaz açgözlülüğü tüm dünyanın gözü önünde ortaya çıktı” dedi.

valinin çıkar çatışması var

tarafından bildirildiği gibi Spektrum Haberleri 1, kabilenin reklam kampanyasının bir başka yönü, Vali Hochul’a karşı alınan bir etik şikayete odaklanıyor. Reklam, kocası Bono ile ortak bir şirkette üst düzey yönetici olduğu için valinin nasıl bir çıkar çatışması yaşadığını özetliyor. Sonuç olarak, planlanan stadyumda imtiyaz satışı yoluyla milyonlarca dolar kazanmayı hedefliyor.

İddialara yanıt veren Hochul, kocasının şirketi Delaware North’un stadyum müzakerelerinde hiçbir rolü olmadığını doğruladı. Ayrıca, işletmenin gelecekte Buffalo Bills ile çalışmaya devam edeceğinin garantisi olmadığını da doğruladı.

Kötü kan kalır

Seneca Ulusu, kumarhane gelir ödemeleri konusunda devletle uzun süredir devam eden bir savaşa sahiptir. Kabile, 2016’da önceki devlet-aşiret anlaşmasının sona ermesinin ardından artık gelir payı ödemeleri yapmak zorunda olmadığına inanırken, devlet aynı fikirde değildi. Birkaç mahkeme kararı ve devletin yanında yer alan bir tahkim heyetinin ardından, kabile bu yılın başlarında ödemeleri nihayet teslim etmeyi kabul etti.

Seneca Nation, Buffalo, Niagara Şelalesi ve Salamanca’da kumarhaneler işletmektedir. Bir önceki sözleşmede Senecas, slot gelirinin %25’ini devlete ödemek zorunda kalmıştı.

Kabile, parayı teslim etmek için devletin dayattığı son tarihi kaçırdıktan sonra, devlet geçen ay çok sayıda Seneca Nation kurumsal banka hesabını dondurdu. Hareket, kabilenin devlete yaklaşık 565 milyon dolarlık geri ödeme göndermesiyle sonuçlandı.

Senecas’tan parayı aldıktan sadece birkaç gün sonra, Vali Hochul, fonları memleketinde önerilen 1.4 milyar dolarlık Bono stadyumunda 600 milyon dolarlık bir hisse için kullanma planını açıkladı.