Canlı Poker Dünyasına Dönüş Yapmak


Keçe üzerinde poker fişleri ve kartları

VSO News yazarı ve İrlandalı poker uzmanı Dara O’Kearney, 18 aylık bir COVID-19 aradan sonra canlı sahneye dönüşü hakkında bazı bilgiler verdi. [Image: Shutterstock.com]

kafası karışık bir fransız

Kariyerimin başlarında bir Avrupa Deepstack’inde oynuyordum. Sahnedeki ilk yılımda birinciliği kazandığımdan beri her zaman büyük saygı duyduğum bir olay. Birkaç yıl sonra olay Fransızlar için bir geziye dönüştü. Hâlâ İrlanda’da tutuluyor olmasına rağmen, mülk kazasının yerel harcanabilir geliri ve Fransa merkezli canlı poker eksikliği nedeniyle %90’ı Fransızdı.

Etkinlik organizatörleri, sponsorlar Winamax için Fransızca temel bir röportaj yapabilecek İrlandalı bir oyuncu arıyorlardı ve bana rastladılar. Kendimi güzel bir lehçeyle ifade etmekten çok, Fransız doğumlu eşimin bana bağırmasına alışkın olsam da, bir şans vereceğimi söyledim.

hayatımın en gerçeküstü röportajlarından biri

Sonrası hayatımın en gerçeküstü röportajlarından biriydi. İşte çevrilmiş versiyonu:

Görüşmeci: “Yani…..” Görüşmeci, önündeki bu orta yaşlı adama bakar ve bariz bir sonuca varır. “Yerel bir canlı poker oyuncusu olan Dara O’Kearney ile konuşuyorum. Çevrimiçi oynamayabilir ama İrlanda’da çok canlı oynuyor.”
Ben: “Um….merhaba….aslında ben çoğunlukla çevrimiçi oynuyorum.”
Görüşmeci: Kafası karışmış ve şüpheli görünerek sürmeye devam ediyor. “İnternet üzerinden. Bilgisayardaki gibi mi?”
Ben: “Evet. Normalde böyle çalışır.”
Görüşmeci: “Emin misin? Gerçekten çevrimiçi oynuyor musun?”
Ben: “Evet. Oldukça eminim.”
Görüşmeci: Çeviride bir şeylerin kaybolup kaybolmadığını merak ederek yan tarafa bakıyor, sonra omuz silkiyor. “Ama çok canlı oynuyorsun, değil mi? Sadece İrlanda’da mı?”
Ben: “İrlanda’da çok oynuyorum ama aynı zamanda yurt dışında da.”
Görüşmeci: İnanmayan bir bakış daha. “Bu etkinlikteki en iyi koşun hangisi?”
Ben: “Birkaç yıl önce kazandım.”
Görüşmeyi yapan kişi benim bir çeşit hayalperest olduğum sonucuna varmıştı ve görüşme aniden sona erdi.

Bir pandemi girin

Kariyerimin çoğu için, çevrimiçi olarak hokkabazlık yapmaya ve yaşamaya devam ettim, birincisine konsantre oldum, ancak işleri güzelce ayırmak için ikincisine yeterince verdim. Pandemi buna bir son verdi ve beni 18 ay boyunca bilgisayarıma hapsetti, ancak kısıtlamalar kalkarken canlı poker Avrupa’da intikamla geri geliyor. Ve oğlum bunun için bastırılmış talep var.

Bu yılki ilk etkinliğim, birkaç hafta önce Dublin’de bir İrlanda Poker Turu durağıydı. Geri dönmek güzeldi ve İrlanda’da masa şakasının ne kadar komik olabileceğini neredeyse unutmuştum. Bir adam yeniden girişte masaya katıldı. Bu genellikle ilk merminin nasıl kırıldığına dair kötü bir vuruş hikayesinin başlangıcıdır, ancak bu oyuncu onu benzersiz bir şekilde canlandırdı. Kasalardan birindeki bir arkadaşını göstererek yakındı:

“Benden satın alma istedi. Ona veriyorum, sonra beni yakalamaya devam ediyor ve şimdi orada, kasada.”

Birini kazıklamanın elbette her zaman işe yaramadığını benden daha iyi kimse bilemez, ancak sonuçlar gittikçe kötüleşiyor.

Limerick’e başka bir ziyaret

Sırada Limerick’teki İrlanda Poker Turu büyük finali vardı.

Hayatımda sadece iki kez Limerick’i ziyaret ettim. Bu olaylardan biri, yaklaşık 35 yıl önce bir turnuva için satranç günlerimdeydi. Yarışmayı hatırlamıyorum ama koleksiyonumda üzerinde Limerick olan bir kupa olmadığı için pek iyi gitmediği açık. Aslında, geziyle ilgili tek gerçek hatırladığım, müşterilerden birinin bize bıçağını göstermeye karar vermesinin ardından, kardeşimle birlikte bir fast food restoranından keskin bir şekilde çıkmaktı. Kızımın mezuniyeti için daha yakın zamanda yaptığım ikinci gezi çok daha medeniydi.

İrlanda Poker Turunda, tüm hafta sonu masadaki craic çok eğlenceliydi ve herkesin morali yüksekti ve gerçek poker oynamaya geri döndüğü için mutluydu. Masada olduğumda ve birileri beni işaret edip şaka yapmaları için “Kitabını henüz okumadım” dediğinde artan bir eğilim var gibi görünüyor.

Ayrıca bugünlerde giydiğim yamaların sayısı hakkında yorum yapma eğilimi de artıyor. Triple Crown kazananı Niall Farrell onlara baktı ve sol omzumun yakınında bir tane daha boş yer olabileceğini önerdi. Onun vücuduna sahip olsaydım daha fazlasına yer olurdu diye karşılık verdim.

Ancak hafta sonunun en komik replikleri Irish Open organizatörü JP McCann’den geldi. İlk olarak, (etkinlikteki pek çok kişinin yaptığı gibi) şu son eserime yorum yaptı: VegasSlotsÇevrimiçi Haberler çoğu insanın neden pokerde kaybettiği üzerine. “Hakkında yazdığın insanlar gibi değilim. Berbat olduğumu biliyorum ama iyileşmek istemiyorum,” diye onayladı ve ekledi:

Poker, boktan olduğunuzda çok daha eğlenceli.”

Amacını açıklamak için, önceki gece, nakit masasında cep aslarına karşı dörtlü ceplerle aldığını açıklamaya devam etti. Parasının bir kısmını telafi etmeyi umarak, üç kez çalıştırmayı kabul etti… ve sonra üçünü de kazanmaya başladı. “İlk biniş, nehirde 4. İkinci tahta, nehirde 4. Üçüncü tahta….3567.”

Ve çevrimiçi pokerde hileli olduğunu söylüyorlar.

Altı aylık plan

Kariyerimin başlangıcından beri, canlı poker gezilerimi altı ay önceden planlama eğilimindeyim. Bu makaleyi yıllardır ilk Avrupa Poker Turum için Prag’a giden bir uçakta yazıyorum. Sıradaki Mammoth Dublin’e geri döndü, sonra doğrudan Citywest’teki Norveçlilere geldi (geçenlerde Norveç Poker Federasyonu ile bu etkinlik hakkında konuşan bir podcast yaptım, yıllık bir vurgu).

Bu doğrudan İrlanda Açık’a götürür, ben ve arkadaşlarım VSO Haberleri köşe yazarı David Lappin canlı bir Lock-In ve belki başka bir içerik yapmayı umuyor. Ana etkinlikte de iyi bir koşu bekliyorum. O olayda ne kadar kötü yaptığım, genellikle ilk gün erken saatlerde yorum yapmakta özgür olduğum, ancak son yıllarda bunu tersine çevirerek son üçünü bozdurduğum bir şakaydı. Bununla birlikte, gerçek bir derin koşu hala benden kaçıyor.

Neredeyse hemen ardından, bu makaleyle benim girdiğim yer olan European Deepstack var. Belki o kafası karışmış şüpheli Fransız’ı bulabilir ve sonunda onu çevrimiçi oynadığıma ikna edebilirim.