Bede Gaming, Colin Cole-Johnson’ı yeni CEO olarak atadı


Colin Cole-Johnson, Bede Gaming’in yeni CEO’su olarak atandı. Şirkete, daha önce Ladbrokes, William Hill ve The Rank Group gibi operatörlerde direktör düzeyinde görevler üstlenmiş olan Oyun Ürün Direktörü olduğu endüstri devi ve FTSE 100 şirketi Entain’den katılıyor.

Bede Gaming yeni bir geliştirme aşaması üzerinde çalışıyor ve bu randevu, Mart 2020’de Gauselmann Group’un bir parçası haline gelen çevrimiçi oyun platformundan yapılan bir dizi duyurunun sonuncusu.

Buna ek olarak, geçtiğimiz beş yıl boyunca Bede, 250’den fazla çalışana ulaştı ve çeşitli lokasyonlarda ofisler kurarak müşterilerini üç kıtada destekledi.

Cole-Johnson’ın ticari ve müşteri hizmetleri uzmanlığından yararlanan Bede, bu son küresel genişlemeyi geliştirmeyi umuyor.

Cole-Johnson, “Bu benim için gurur verici bir an. Bede, iyi tanıdığım ve önemli bir süre boyunca hayran olduğum bir şirket, bu nedenle bu, kanıtlanmış bir sicile sahip güçlü bir ekibe katılmak ve liderlik etmek için mükemmel bir fırsat. Son yıllardaki başarıları kendileri için konuşuyor ve gelecek için potansiyel gerçekten heyecan verici.”

Bede Gaming Yönetim Kurulu Başkanı Joe Saumarez Smith şunları ekledi: “Colin’in Bede’nin CEO’su olmayı kabul etmesinden çok memnunuz. Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden bazılarında kanıtlanmış bir sicile sahip endüstri lideri bir yöneticidir.

“Bede’nin endüstri lideri platformunu bir müşteri olarak günlerinden beri biliyor ve şirketin düzenlenmiş pazarlarda ilk tercih edilen oyun platformu olarak konumunu daha da büyütmesine yardımcı olacağından şüphemiz yok. Bede Gaming ve Gauselmann’daki herkes adına Grup, Colin’i takıma davet etmekten heyecan duyuyorum.”

Cole-Johnson’ın CEO olarak rolü 4 Nisan 2022’den itibaren yürürlüğe girecek ve Bede’nin şu anki Genel Müdürü Alex Butcher, İcracı Olmayan Direktör olacak.