Endüstri tepkileri barışçıl olmalı, daha fazla gerilim ve çatışma getirmemeli


Finansal kaynaklarını kardeş markası BGaming’in yanı sıra Ukrayna’dakilere yardım etmeye odaklamak için ICE London’dan ayrılma kararının ardından Softswiss’in Kurucusu Ivan Montik, özel olarak Kumar İçeriden Bilgi.

Aşağıda, bize Ukrayna durumunun şirketi nasıl etkilediğini anlatıyor. Ayrıca Clarion Gaming’in BGaming ve Softswiss gibi şirketleri geçtiğimiz hafta ve sonrasında Ukrayna’ya desteklerini kamuoyuna açıklamış olmalarına rağmen yaklaşan endüstri etkinliklerinden yasaklama kararı hakkında da yorum yaptı.

Ukrayna çevresindeki durum şimdi farklı yaşam ve iş alanlarını etkiliyor. Softswiss bu krize nasıl tepki verdi?

Bu savaş herkesin hayatını değiştirdi ve Softswiss de bir istisna değil. Demokratik değerleri paylaşıyoruz ve işgalcilere karşı özgürlük mücadelesinde Ukrayna ve vatandaşları ile dayanışma içerisindeyiz. Bu güzel ülkeden günlük işlerini yapamayan birçok saygın ortağımız ve yüksek nitelikli çalışanlarımız var; şu anda sadece ailelerini güvende tutmayı düşünebilirler. Şu anda, onları ve mevcut durumdan muzdarip diğerlerini desteklemenin gerçek yollarını arıyoruz.

Softswiss, Ukrayna’ya finansal destek sağlamaya odaklanmak için tüm pazarlama faaliyetlerini askıya aldı. Ayrıca, sınırı geçen mültecilere, ev sahibi ülkelerde yeni evler bulmaları için yardım ediyoruz.

Softswiss’in ofislerinden biri, son zamanlarda çok zor durumda olan ve kendisini Rus birlikleri tarafından işgal edilmiş bulan ülke olan Belarus’ta bulunuyor. Belaruslular, nüfusun çoğunluğu karşı olmasına ve ülkenin resmi siyasi pozisyonunun kurbanı olmalarına rağmen, savaşa zorlanıyor. Bu nedenle, Belaruslu meslektaşlarımızın askeri harekata sürüklenme riskiyle karşı karşıya kaldıkları veya siyasi görüşleri devletinkiyle çeliştiği için hızla başka ülkelere yerleşmelerine yardımcı oluyoruz.

Mevcut durum, Rusya ve Ukrayna bölgelerini hedefleyen iGaming şirketlerini de etkileyecek. Bu büyük iGaming pazarları önümüzdeki yıllarda tamamen mahvolacakSoftswiss’in Kurucusu Ivan Montik

Malta, Gürcistan ve Polonya’daki ofislerimiz ile taşınma fırsatları sunabildiğimiz için mutluyuz. Son olarak, Rusya’da ve diğer ülkelerde propagandayla karşı karşıya kalan insanlara güvenilir medya kaynaklarından tarafsız bilgilere erişim sağlayarak ve güncel olaylarla ilgili gerçek bir resme sahip olduklarından emin olarak bilgi desteği üzerinde çok çalışıyoruz.

Bu durum uzun vadede çevrimiçi kumar pazarını nasıl etkileyebilir?

iGaming endüstrisi, diğerleri gibi, Ukrayna’daki durumdan bağımsız kalamaz. Bu ülke uzun zamandır bir BT merkezi ve birçok uluslararası şirketin geliştirme ve destek ofislerine ev sahipliği yapıyor. İş durdu ve ne zaman normale döneceğini bilmiyoruz. Mevcut durum, Rusya ve Ukrayna bölgelerini hedefleyen iGaming şirketlerini de etkileyecek. Bu büyük iGaming pazarları önümüzdeki yıllarda tamamen mahvolacak.

Clarion Gaming geçtiğimiz günlerde sosyal medyada Rus ve Belarus şirketlerinin, kuruluşlarının ve temsilcilerinin ICE London gibi önemli endüstri etkinliklerine katılmaktan men edileceğini duyurdu. Bu karara yanıt olarak bir yorumunuz olduğunu anlıyoruz?

Böyle haberler görmek bizi çok üzdü ve derinden hayal kırıklığına uğrattı. Eminim şimdi yapabileceğimiz en kötü şey, ülkeler arasındaki çatışmaları teşvik etmektir. Barışa katkıda bulunmalı ve ülkelerini askeri çatışmalara zorlayan ve farklı milletlerden insanlar arasında nefret yayan politikacıların hatalarını tekrarlamamalıyız.

Belarus da uzun yıllardır bağımsızlık ve siyasi özgürlük için savaşıyor ve son ikisi özellikle zordu. 2020’de konuşan ancak harekete geçmeyen diğer ülkelerden fiili destek eksikliği ile karşı karşıya kaldık. Tüm Belarus BT endüstrisi, insanları ve demokrasiyi desteklemek için büyük çaba sarf etti ve uluslararası etkinliklere erişimi engelleyerek bu ülkeden şirketler ve insanlar arasında ayrım yapma girişimleri oldu. haksızlar.

Daha fazla gerilim ve çatışmadan başka bir şey getirmeyecek. Almanlar, İkinci Dünya Savaşı zamanlarındaki damganın üstesinden gelmenin ne kadar zor olduğunu biliyorlar, bu yüzden insanları yargılarken ve belirli uluslardan düşmanlar yaratırken çok dikkatli olalım.