VGCCC kısıtlamaları ve LRWC Q1 kayıpları


, Crown Melbourne için yeni EGM kısıtlamalarını açıkladı

Victoria Kumar Kumarhanesi Kontrol Komisyonu (VGCCC), Crown Melbourne’deki EGM makinelerinde yeni kısıtlamalar duyurdu.

Crown Melbourne tesislerini kullanan tüm oyuncuların, sürekli oyun için EGM düğmelerini basılı tutmak için herhangi bir öğeyi kullanmaları yasaklanacaktır. Oyuncuların aynı anda birden fazla oyun makinesi kullanması da yasaklanacak.

VGCCC, Crown Melbourne’de uygulamaya konan yeni kuralların kumarhane politikasının Avustralya’nın 2003 Kumar Düzenleme Yasası ve 1991 Kumarhane Kontrol Yasası’nda belirtilen sorumlu kumar hedefleriyle uyumlu olmasına daha iyi yardımcı olacağını belirtiyor.

VGCCC’nin son başvurusu, Victoria Kraliyet Komisyonu’nun 2021 raporundan ek tavsiyelerin uygulanmasını reddetmeyi reddetti.

Aslında, VGCCC, çoğu düzenleyici değişikliğin muhtemelen gelecekte başlatılacağını ima etti.

VGCCC’nin Lisanslamadan Sorumlu Müdür Vekili Jason Cremona şunları söyledi: “Aynı anda birden fazla makine oynamak, mevzuatta yer alan sorumlu kumar hedefleriyle tutarlı değildir ve bir elektronik oyun makinesi düğmesini basılı tutmak için sürekli olarak öğeler kullanarak oynamak da değildir.

“Kumarhanenin, müşterilerin kurallara uymasını sağlaması gerekiyor ve VGCCC, uyumu izleyecek ve Crown kurallara uyulmasını sağlamadığı takdirde düzenleyici işlem yapacak.”

Crown Melbourne’e dayatılan bu düzenlemeler, Victoria Hükümeti’nin Crown Melbourne’deki operasyonları denetlemek için VGCCC’de daha fazla uygulama ve uyum yetkilerine ilişkin onayını takip etmektedir.

VGCCC’ye Crown Resorts’taki gözetim ekipmanına ve kumarhane kayıtlarına erişim izni verildi ve kumarhane çalışanlarının artık üstlenilen herhangi bir izleme faaliyetinde VGCCC müfettişlerine yardımcı olmaları gerekiyor.

Victoria Kraliyet Komisyonu, geçen yıl Crown Resorts’taki birkaç kara para aklama olayının ardından bu tavsiyeleri yayınladı. Bu, sorumlu kumar yetersizliklerinin ve kurumsal yönetim başarısızlıklarının yanı sıra, Kraliyet Komisyonunun VGCCC’nin kumarhanenin operasyonlarında kontrol edici bir varlık almasını tavsiye etmesine neden oldu.

Victoria’nın Oyun ve İçki Düzenlemeleri Bakanı Melissa Horne şunları söyledi: “[Legislation] kumarhane operatörünün zaten sağlam olan gözetimini güçlendirecek… [the Government is] Crown’u hesaba çekmeye devam ediyor. ”

Leisure and Resorts World Corporation’ın zararları ilk çeyrekte arttı

Filipinler’deki Leisure and Resorts World Corporation (LRWC), FAVÖK kayıplarını, 2021 yılının ilk çeyreği için 13 milyon PHP FAVÖK kayıplarına kıyasla, 2022 yılının ilk çeyreği için 151 milyon PHP artırdığını gördü.

Toplam gelir de yıllık 13 milyon PHP azalarak 2021’in ilk çeyreği için 942 milyon PHP’den düştü.

LRWC, Covid-19 pandemisinin getirdiği kısıtlamaların sona ermesinin ardından 2022’nin başından itibaren faaliyetlerine yeniden başlıyor.

Yeniden başlatılan faaliyetlerle ilgili olumlu gelişmelere rağmen, LRWC, işgücünün yeniden başlamasının işletme giderlerini artırdığını kaydetti.

Ayrıca şirket, geliştirilmesi LRWC’nin son üç aylık raporuna önemli maliyetler ekleyen yeni ürünü BingoPlus’ı piyasaya sürdü.


Canlı Bahis Siteleri