Universal Entertainment’ın temizliği, The Star’ın randevusu ve Crown Resorts


Entertainment, Okada Manila’yı normalleştirmek için “çaba sarf edecek”

Universal Entertainment, Okada Manila kumarhane tesisindeki operasyonları normalleştirmeye çalışacak.

Üç ay boyunca Kazuo Okada’nın kontrolü altında kaldıktan sonra, Japon şirketi (ironik bir şekilde Okada tarafından ortaklaşa kuruldu), Okada’nın sorumlu olduğu süre boyunca kumarhane üzerindeki olumsuz mali etkilerini inceleyecek.

Kumarhane işletmecisi Tiger Leisure and Entertainment’ın (TRLEI) ebeveyni Universal, Okada’nın sorumluyken kumarhanenin kasasından yasadışı bir şekilde para saldığı konusundaki endişelerini dile getirmişti.

Universal’in operasyonları ‘normalleştirme’ ihtiyacı, kumarhanenin mali durumuyla ilgili bazı mali dengesizliklerin var olduğunu gösterebilir.

Holding, Filipin Eğlence ve Oyun Şirketi (PAGCOR) ve yerel polis güçlerinin yardımıyla 2 Eylül Cuma günü Okada Manila’nın kontrolünü geri aldı.

Universal kumarhaneyi geri almadan önce PAGCOR, Okada’nın grubunun kumarhane üzerindeki kontrolünden vazgeçmek için kendi yasal yolunu oluşturdu – Universal’in Okada Manila’yı geri alması için bir yol açtı.

Kumarhaneyi geri alan Universal şimdi Okada’yı kilit çalışanları haksız yere işten çıkarmak, varlıklara haksız yere el koymak ve önemli belgeleri yok etmekle suçluyor.

“TRLEI kurulu, Okada Manila’da normalliğin tamamen yeniden başlamasını ve Kazuo Okada’nın planlanan yönetim kurulu toplantısına katılımını dört gözle bekliyor”Evrensel Eğlence, Resmi Açıklama

Universal Entertainment’ın açıklaması şöyle: “TRLEI yönetim kurulu, Okada Manila’da normalliğin tamamen yeniden başlamasını ve Kazuo Okada’nın planlanan yönetim kurulu toplantısına katılımını dört gözle bekliyor.”

Okada temsilcilerinin bundan böyle Okada Manila mülküne girmesine izin verilmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Star Entertainment Group, Zhan Spalding’i atadı

Star Entertainment Group, yeni oluşturulan bir rol olan Surveillance Queensland’in Genel Müdürü olarak Zhan Spalding’i atadı.

Görevine 5 Eylül’de başladı ve zamanını grubun iki Queensland mülkü arasında bölüştürecek.

Amacı, 2023’ün ikinci yarısında aşamalı olarak açılması planlanan Queen’s Wharf Brisbane bölgesinde başlayan operasyonlara hazırlık olarak Hazine Brisbane gözetim ekibinden yeni bir modele geçişte kilit bir rol oynamaktır.

Spalding ayrıca The Star Gold Coast’taki mevcut gözetim işletim modelinin derhal gözetimine başlayacak.

The Star Gold Coast COO’su Jess Mellor, “Zhan’ı iş için bu yeni ve kritik role çekmeyi başardığımız için çok heyecanlıyız” dedi.

“Gold Coast’un birinci sınıf turizm ve eğlence destinasyonu olarak konumumuzu daha da sağlamlaştırırken güveneceğimiz gözetim teknolojisi uygulaması, çok bölgeli yönetim, yeniden yapılandırma ve düzene koyma süreçlerinde kapsamlı uzmanlığa sahip.”

Ciarán Carruthers, Resorts CEO’su olarak çalışanlara hitap ediyor

“[Spalding] gözetim teknolojisi uygulaması, çoklu saha yönetimi, yeniden yapılandırma ve süreçlerin düzenlenmesi konularında kapsamlı uzmanlığa sahiptir” Jess Mellor, The Star Gold Coast COO’su

Ciarán Carruthers, Avustralyalı operatörün CEO’su olarak ilk gününde Crown Resorts’taki çalışanlara resmi olarak hitap etti.

Steve McCann’in yerini alan Carruthers, CEO’ya, önceki yönetimine verilen sahtekarlık mahkumiyetlerinin ardından bir kargaşa halinde olan – hala toparlanması için daha çok yolu olan – şirketi son 15 ayda istikrara kavuşturma çabaları için teşekkür etti.

Operatör, China UnionPay kredi kartlarından alınan ödemeleri zimmete geçirmekten suçluydu.

Ancak McCann, kısa vadede Crown’da kalmaya ve Carruthers’ın yeni rolüne alışmasıyla bir geçiş dönemini yönetmeye hazırlanıyor.

Carruthers’ın atanması, New South Wales kumarhane düzenleyicisinin, yani NSW Bağımsız Kumarhane Komisyonu’nun çalışmaya başladığı gün gelir.

Yeni komisyon, eski NSW Bağımsız İçki ve Oyun Otoritesinin (ILGA) yerini alacak ve aynı zamanda ILGA’nın başkanı olan Philip Crawford tarafından yönetilecek.

Asya’da büyük bir kumar endüstrisi hikayesini kaçırdınız mı? Endişelenmeyin, Gambling Insider, Asya özetimize göz attı.


Canlı Bahis Siteleri