UKGC Başkanı Düzenleyici Suçlularla Daha Sert Bir Çizgi İstiyor


işaret eden adam "düzenleme" sanal ekranda

UKGC başkanı, hatalı operatörleri kısıtlama ve genel uyumluluk standartlarını yükseltme planlarını açıkladı. [Image: Shutterstock.com]

Şu anda yeterli model değil

Birleşik Krallık Kumar Komisyonu (UKGC) başkanı, suçlulara karşı daha bir tavır alma planlarını açıkladı. Eylül ayında UKGC’nin başkanı olan Marcus Boyle, göreve başlamasından bu yana bu hafta ilk kamuoyuna açıklamasını yaptı. Bir op-ed’de Pazar ZamanlarıBoyle, daha iyi bir düzenleyici ortama ulaşmak için bir yol haritası belirledi.

Göreve başladığından beri hem sektör hem de tüketiciler için faydalı değişiklikleri belirlemek için nasıl çalıştığını anlattı. Boyle’un vurguladığı önemli iyileştirme alanlarından biri, sürekli olarak düzenlemeleri çiğneyen operatörleri çökertmek.

suçlular için yeterli bir caydırıcı görünmüyor

Birçok operatöre ağır para cezaları verilmesine rağmen, mevcut yaklaşım suçlular için yeterli bir caydırıcı görünmüyor. Boyle, daha büyük mali cezalar getiren kümülatif yaptırım paketlerinin yanı sıra kar yüzdesi üzerinden hesaplanan para cezaları ve uzun vadeli lisans askıya alma uygulamalarının getirilmesini öneriyor.

Artan uyumluluk seviyeleri

Boyle, operatörlerin yönetmeliklere en alt düzeyde uymakla yetindiği günlerin sona erdiğine inanıyor. O operatörlerden taahhüt istiyor aslında başarısızlıklardan öğrenmek. UKGC, önde gelen birçok operatörün yanı sıra yeni bir en iyi uygulama çalışması başlattı. Çalışmanın amacı, risk altındaki kumar faaliyetlerini tespit etmek için kullanılan algoritmaları ve operatörlerin risk altındaki bir kumarbaz belirlediklerinde daha sonra aldıkları koruyucu önlemleri değerlendirmektir.

Son beş yılda UKGC, hatalı lisans sahiplerine 130 milyon sterlin (163 milyon dolar) değerinde para cezası verdi.

Boyle, bağımsız bir standart denetiminin başlatıldığını görmek ve resmi akreditasyonu en yüksek düzeyde uyumluluğa sahip operatörlere genişletmek istiyor. Boyle’un bahsettiği diğer yeni olası önlemler arasında, bir kullanıcının satın alınabilirliğini değerlendirirken yumuşak kredi kontrolleri yapmak, kumar davranışı hakkında daha fazla veri toplamak ve kumar ile intihar arasındaki bağlantılara daha fazla bakmak yer alıyor.

Geleceğe yatırım

Bir diğer odak alanı, UKGC’nin operatörler üzerinde gerçekleştirebileceği kontrollerin sayısını artıracak teknolojik yeteneklerini genişletmek. Ayrıca, nihai olarak kullanıcılara fayda sağlamak için operatörlerle daha fazla etkileşime ve bilgi paylaşımına vurgu yapılacaktır. Son olarak Boyle, teknolojinin ve verilerin karaborsaya karşı izleme ve harekete geçmede kilit araçlar olabileceğine inanıyor.

Boyle, önceki başkan Bill Moyles Futbol Endeksi çöküşünün ardından istifa ettikten sonra UKGC başkanlığını devraldı.

Boyle, Kumar Yasası incelemesinin başarılı olacağından ve faydalı mevzuat değişikliğinin yapılmasına yardımcı olacağından emin. Yeni çerçevenin endüstrinin ihtiyaçlarını daha iyi karşıladığını ve UKGC’nin sektörü daha iyi düzenlemesini sağlayacağını öngörüyor. Nakavt sonucu, kumarbazları zarardan korurken, eğlence amaçlı kumarbazların eğlenmelerine izin veriyor.


Güvenilir Bahis Siteleri