Süper Golf Ligi Oyuncuların Net Değerlerini Nasıl Etkileyecek?


Dustin Johnson

Dustin Johnson (yukarıda resmedilmiştir) ve bir dizi diğer profesyonel golfçü, Suudiler tarafından desteklenen yeni bir Süper Golf ’ne katıldı ve VSO News, hareketin net nasıl etkileyeceğini belirledi. [Image: Shutterstock.com]

Kirli bir ödül mü?

Dünyanın en iyi profesyonel golfçülerinden bazıları, Suudi destekli tartışmalı bir turnuvaya katılma kararları nedeniyle bu hafta eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Muhabirler ve taraftarlar, efsaneleri, etkinliği finanse eden ülkedeki ciddi ve kalıcı insan hakları ihlallerine işaret ederek, ahlaklarını parayla takas etmekle suçladılar.

spor tarihinin en kazançlı turnuvası

Ahlaki sorunlara rağmen golfçülerin neden katılmayı seçtikleri kesinlikle açık. Yaygın olarak Süper Golf Ligi olarak bilinen LIV Golf Serisinin Birleşik Krallık baskısı, 25 milyon dolarlık kombine bir çanta sunan spor tarihinin en kazançlı turnuvasıdır. Bireysel yarışmada bir galibiyet, şanslı bir golfçüye bu yılki PGA Tour’un amiral gemisi etkinliğinden 4 milyon dolar daha fazla kazandıracak. Her oyuncu ayrıca kaydolmak için ek bir bonus aldı, bazıları dokuz rakama ulaştı.

Bununla birlikte, hareket başka bir şekilde büyük bir maliyetle geldi. Phil Mickelson, Ian Poulter, Dustin Johnson ve Lee Westwood gibi isimler Perşembe günü Londra’ya gittikten sonra, PGA Tour’dan resmi olarak askıya alındıklarını bildiren bir mektup aldılar. Bu, hepsinin olabileceğini bildiği bir ihtimaldi ve büyük olasılıkla prestijli Ryder Cup’ta ülkeleri için oynamalarına da mal olacak bir ihtimaldi.

Katılımlarının yüksek fiyatı ile açıkça görülüyor, VegasSlotsÇevrimiçi Yenis, neden her şeye rağmen katılmayı seçtiklerini değerlendirmek için bu golf efsanelerinden üçünün mali durumlarına bir göz attı.

Dustin Johnson

Net değer: 50 milyon dolar

Suudi Ligi anlaşması: 125 milyon dolar

Artış: %250

ABD’li golf efsanesi Dustin Johnson, kazanılacak her şeyi kazandı. PGA Tour’daki şaşırtıcı 24’ü de dahil olmak üzere 28 profesyonel zaferi var. Aslında, 2007’de profesyonelleştiğinden beri her yıl en az bir galibiyet talep etti. Sonuç olarak, net değeri yaklaşık 50 milyon dolar, yani ilk LIV Golf Serisinde altın alarak toplam değerini %8 artırabilir. Etkinlik.

125 milyon dolarlık bir rapor hazırlıyor

Diğer profesyoneller gibi, Perşembe günü Süper Golf Ligi’nde başladıktan sonra şimdi PGA Tour’dan uzaklaştırma aldı. Bununla birlikte, Suudi sahipleri ile canavarca bir anlaşma sağladıktan sonra geceleri uyumayı biraz daha kolay bulabilir. Kariyerinde turnuva kazançlarından 74,2 milyon dolar kazanan Johnson, PGA Tour’dan ayrılıp Süper Lig’e tam olarak katılmak için 125 milyon dolar kazandığı bildirildi. The Telegraph’a göre. Bu, net değerini% 250 şaşırtıcı bir şekilde artıracaktır.

Johnson, lige katılma kararı hakkında “uzun ve sıkı düşünmesi” gerektiğini söyledi. Ryder Cup katılımı üzerindeki etkisi hakkında yorum yaparak şunları ekledi: “Sonunda gelip bunu yapmaya karar verdim. Açıkçası, Ryder Cup inanılmaz ve benim için çok şey ifade eden bir şey. Umarım bunu tekrar yapma şansım olur ama kuralları ben koymuyorum”:

Ian Poulter

Net değer: 60 milyon dolar

Suudi Ligi anlaşması: 30 milyon dolar

Artış: %50

Ian Poulter tartışmalara yeni değil, en önemlisi 2010’da sosyal medyada Yahudi aleyhtarı yorumlar yayınladıktan sonra kendini sıcak sularda bulmuştur. İngiliz golfçü, PGA Tour’da üç galibiyet ve 12’de 12 galibiyet ile inanılmaz derecede başarılı bir kariyer yaşadı. Avrupalı. Bu, sponsorluk anlaşmalarıyla birlikte, yaklaşık 60 milyon dolarlık net değerine katkıda bulundu.

net değerini %50’ye kadar artırabilir

Poulter, Londra’daki bireysel etkinliği kazanırsa, bunu %7’nin biraz altında artırmayı bekliyor. Yine de, göre Golf Aylık46 yaşındaki oyuncu, İngiltere yarışmasının sadece açılış etkinliği olduğu Süper Golf Ligi’nde yer almak için 30 milyon dolarlık bir teklif aldı. Bu, eve bazı kupalar götürebilirse net değerini %50’ye kadar veya hatta daha fazla artırabileceği anlamına gelir.

Poulter, Suudi destekli diziye katılımı konusunda en çok ses çıkaranlardan biri oldu. Bununla birlikte, bu hafta bir kişi konuşurken suskun kaldı. Gökyüzü Spor Haberleri Muhabir, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından desteklenseydi benzer şekilde kazançlı bir turnuvaya katılıp katılmayacağını sordu:

Phil Mickelson

Net değer: 300 milyon dolar

Suudi Ligi anlaşması: 200 milyon dolar

Artış: %67

Phil Mickelson’ın tüm zamanların en ünlü ve en zengin golfçülerinden biri olarak tanıtılmaya ihtiyacı yok, net değeri 300 milyon dolara ulaşıyor. Kaliforniyalı oyuncu 30 yıl önce bu hafta profesyonel oldu ve bu otuz yılda sahada ve saha dışında 925 milyon dolar kazandığı bildirildi. Açıkça, Golf Series açılışındaki 4 milyon dolarlık cüzdan, bu kadar zengin bir adam için küçük bir değişiklik, öyleyse neden katılıyorsunuz?

Peki, göre Forbes, golfçü lige katılmak için yaklaşık 200 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. Bu, Mickelson’ın zaten etkileyici olan net değerini neredeyse %67 oranında artıracaktır.

Geçmişte kumarla ilgili zorluklar

Mickelson’ın geçmişte kumar oynamakta zorluk çektiğini de not etmek önemlidir. Yakın tarihli bir biyografi alıntısı, golfçü Süper Lig’e katılmasının nedeninin finansal zorlukların olmadığını doğrulamasına rağmen, en iyi kazanç yıllarında bu alışkanlıktan 40 milyon dolar kaybettiğini ortaya koydu. Bu haftanın başlarında gazetecilerle yaptığı konuşmada, mali açıdan rahat bir yerde olduğunu ve kumar oynadığı için terapiye gittiğini söyledi.

Mickelson, lig hakkındaki yorumları nedeniyle önemli bir tepkiyle karşı karşıya kaldı. Bu ay, Washington sonrası köşe yazarı Jamal Khashoggi’nin 2018’de öldürülmesine rağmen – Birleşmiş Milletler soruşturmasının “önceden tasarlanmış bir infaz” olarak nitelendirdiği bir şey olmasına rağmen Suudilerle çalışmak konusunda hiçbir çekincesini dile getirmedi. Bu hafta başlarında yapılan yorumlar üzerine sessizliğini bozdu:


Güvenilir Bahis Siteleri