Star duruşmaları devam ediyor, IGT Singapur sözleşmesini imzaladı ve daha fazlası


Star CEO, KPMG raporunun yazarlarına öfkeli

The Star Entertainment Group’un CEO’su Matt Bekier, operatörün kara para aklamayla mücadele (AML) politikalarına uymayarak lisansını elinde tutmaya uygun olmadığına karar veren 2018 KMPG raporunun yazarlarına öfkeyle tepki gösterdi.

Geçen hafta bildirildiği gibi, Star’ın Yardımcı Grup Saymanı ile duruşma prosedürleri yakın zamanda başladı, Paulinka Dudek, The Star’ın kumarhaneleri ve ilişkili oteller arasındaki şüpheli UnionPay işlemlerinde masumiyetini vaaz ediyor.

Şimdi, The Canberra Times, Bekier’in KPMG raporunun toplantıyı “çok gergin” hale getiren birden fazla hata içerdiğine inandığını iddia eden The Star’ın eski baş risk yetkilisi (CRO) Paul McWilliams’ın raporlarını detaylandırıyor.

McWilliams’tan elde edilen kanıtlar, şu anda operatörün Sydney kumarhanesini işletmeye uygunluğunu değerlendirmekte olan New South Wales Independent Liquor & Gaming Authority (ILGA) tarafından The Star’a yapılan soruşturmanın bir parçası olarak geldi.

En son kanıt sunan McWilliams, denetim komitesi toplantısını hatırlatarak şunları söyledi: “Bay Bekier’in gelmesiyle başladı … ve bu raporun yönetici özeti olduğunu varsaydığım şeyi masaya fırlatarak ve ‘Bunu görmedim’ demesiyle başladı.

“O zaman, raporun bu şekilde hazırlanmasının kabul edilemez olduğu yönünde bir tartışma yaşandı. [and] bazı maddi açılardan yanlıştı.”

Star’ın eski Baş Risk Sorumlusu, hem kendisinin hem de İç Denetim Başkanı olan meslektaşı Tarnya O’Neil’in üzerlerinde büyük bir baskı olduğunu hissettiklerini söyleyerek devam etti.

“Bize verildiğinde [that] Bu yanlıştı, ayrıntılar olmadan ve odada KPMG olmadan buna karşı koymak gerçekten zordu. CEO’dan gelmesi doğaldır. Yanlış olduğunu söylediğinde, bir şeyi kaçırıp kaçırmadığını merak ediyorsun.

“Toplantıdan sonra, raporun kendisinde temel bir hataya dair hiçbir şey olmadığına giderek daha çok memnun oldum.”

“CEO’dan gelmesi doğal. Yanlış olduğunu söylediğinde, bir şey mi kaçırdığını merak ediyorsun” Paul McWilliams, The Star Entertainment Group, Eski CRO

IGT ve Singapur Havuzları altı yıllık sözleşme imzaladı

International Game Technology’nin (IGT) yan kuruluşu IGT Global Services Limited, Singapore Pools (Private) Limited ile altı yıllık bir sözleşme imzaladı.

Anlaşma, IGT’nin merkezi piyango sistemi Aurora’yı ve ilgili teknolojilerini Singapur Havuzları’nın yüksek hacimli işlem hacmine güvenilirlik sunmak amacıyla Singapur Havuzlarına sağladığını görüyor.

Singapur Havuzları CEO’su Lam Chee Weng, “IGT’nin olumlu itibarı ve performans artırıcı çözümler sağlamadaki küresel başarısı, Singapur Havuzlarına piyango operasyonlarımızın sektör lideri teknoloji tarafından desteklendiğine dair güven veriyor” dedi.

“Singapur Pools’un Güneydoğu Asya’daki ilk bilgisayarlı piyango olduğu 1986’dan beri IGT’nin teknolojisine güveniyoruz ve önümüzdeki altı yıl boyunca uzun süreli ortaklığımızı sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.”

IGT, yeni merkezi sistemle birlikte Singapur Havuzlarının işini yönetmesine yardımcı olmayı amaçlayan tüm piyango uygulamalarını ve arka ofis işlevlerini görüntülemek, yönetmek ve yönetmek için tek bir yer sunan Aurora Navigator’ı devreye alacak.

Çin Süper Ligi ve Stats Perform arasındaki veri ortaklığı genişletildi

Çin’in en iyi futbol ligi, spor veri şirketi Stats Perform ile ortaklığını yeni, çok yıllı bir anlaşmayla genişletti.

Çin Süper Ligi (CSL), şirketi etkinlik ve takip veri sağlayıcısı olarak adlandırdı ve Stats Perform’un SportVU sistemini her CSL kulübünün ana sahasına getirdi.

Anlaşmaları uyarınca, şirkete, “Opta” etkinlik verilerinin yanı sıra ligin yayın ve dijital kanallarını tamamlayacak olan izleme verilerini toplama münhasır hakkı verildi.

Bu, bir maçtan önce, sırasında ve sonrasında ligin çeşitli platformlarında kullanılacak analitik ve tahmine dayalı verileri içerir.

Firmanın veri tedarikine ek olarak, ortaklıklarının bir diğer bileşeni, Opta verilerini kullanarak otomatik görsel grafikler ve animasyonlar üreten Stats Perform’un yeni “Pressbox Graphics” uygulamasıdır.

Asya’da büyük bir kumar endüstrisi hikayesini kaçırdınız mı? Endişelenmeyin, Gambling Insider, Asya özetimize göz attı.