Rus Poker Pro, FBI Soruşturmasının Ardından Misk Yardım Rolünü Kaybetti


FBI rozeti

Raporlara göre, bir FBI soruşturması Elon Musk’ın Rusya doğumlu profesyoneli Igor Kurganov’u hayır kurumundaki büyük rolünden uzaklaştırmasına neden oldu. [Image: Shutterstock.com]

Rolden kaldırıldı

Rusya doğumlu bir poker profesyoneline yönelik bir Federal Soruşturma Bürosu (FBI) soruşturması, Tesla’nın sahibi Elon Musk’ın yakın çevresi arasında kavgaları tetikledi.

ABD merkezli organizasyonda olası yabancı etki

göre Wall Street Dergisi Cumartesi günü yayınlanan makale, Igor Kurganov, Elon Musk’ın yardım kuruluşundaki dikkate değer rolü nedeniyle FBI tarafından soruşturmayla karşı karşıya kaldı. Bu pozisyon Kurganov’a önemli miktarda bağışın kontrolünü verdi ve yetkililerin ABD merkezli örgütte olası yabancı etki konusunda endişeleri vardı.

Musk’ın önde gelen mali danışmanlarından biri ve Musk Vakfı’nın resmi operatörü Jared Birchall, sonunda Kurganov’un Mayıs ayında görevden alınması çağrısında bulundu. Göre WSJ, Musk isteği kabul etti. Musk Vakfı sözcüsü o zamandan beri Kurganov’un artık orada çalışmadığını ve etkili fedakarlık projelerine yönelik hiçbir fonun yönlendirilmediğini doğruladı.

Soruşturmayla ilgili endişeler

Göre Wall Street Dergisi bildiri, Birchall, bir FBI ajanının 34 yaşındaki hakkında sorular sormaya başlamasının Kurganov’un görevden alınması için bastırdı. Ajan, Kurganov’un Musk’ın yakın çevresinde hızla yükselmesiyle ilgili cevaplar istedi. Birchall’ın konuyla ilgili olası daha geniş bir soruşturmayla ilgili endişeleri vardı.

Soruşturmaya rağmen, FBI poker profesyoneline karşı herhangi bir suistimal iddiasında bulunmadı.

Birchall, Musk ile takım kurmadan önce büyük yatırım bankaları Goldman Sachs, Merrill Lynch ve Morgan Stanley’de çalıştı. Musk Vakfı’nın yasal başkanıdır ve 2016’dan beri Musk’ın ekibinde önemli bir rol oynamıştır. Hayır kurumunu yönetmenin yanı sıra aile yatırım ofisine de bakar ve Musk’ın Neuralink girişiminin CEO’sudur.

Kurganov’un ilginç hayatı

Kurganov, dört yaşındayken Rusya’dan Almanya’ya taşındı ve 20’li yaşlarında profesyonel poker alanında başarı görmeye başladı. Bildirildiğine göre, poker oynama açıklarından yaklaşık 18 milyon dolar kazandı. Son yıllarda kumar sahnesinden uzaklaşmaya başladı ve odağını hayırseverliğe çevirdi.

Kurganov, etkili fedakarlık yaklaşımıyla hayırsever bağışlardan en iyi şekilde yararlanmaya çalışan bir grup olan Etkin Bağış için Raising’in kurucu ortağıdır.

Kurganov günlük karar verici oldu

Eski poker profesyoneli, eski Musk kız arkadaşı Grimes ile arkadaş olan kız arkadaşı Liv Boeree aracılığıyla dünyanın en zengin adamıyla tanıştı. Musk, başlangıçta hibe taleplerini inceleyerek ona hayır kurumu içinde bir pozisyon verdi. Çok geçmeden Kurganov, Musk’ın vakfa taahhüt ettiği 5,7 milyar dolarlık Tesla hissesini denetleyen günlük karar verici bir kişi haline geldi.


Güvenilir Bahis Siteleri