Poker’den William Kassouf’un Sorunu


William Kassouf

VSO News yazarı David Lappin, İrlanda Poker Açık’ta tartışmalı profesyonel poker oyuncusuyla oynadıktan sonra William Kassouf hakkında bir iki şey söylüyor. [Image: Party Poker Live – Irish Poker Open]

Dostlar ve düşmanlar

Geçen hafta sonu İrlanda Poker Açık, JP McCann, Paul O’Reilly ve ekibi tarafından zekice organize edilen ve yönetilen olağanüstü bir etkinlikti.

Bazı arkadaşlarımı kazananlar arasında görmek beni mutlu etti.

Rekor saha Ana Karşılaşması, final masasındaki her bir oyuncuyu nakavt ederek hiçbir mahkum almayan Steve O’Dwyer tarafından kazanıldı. Gizem Ödülü’nü köpürtmeden önce, maksimum 6 şampiyonluk etkinliğini ve Ana Etkinliği bozdurarak üç yarı derin koşu yaptım. Buna aksiyon dolu nakit oyunlarda küçük bir galibiyet de eklenince benim için başabaş bir hafta oldu ama kazananlar arasında bazı arkadaşlarımı görmek beni mutlu etti.

Dan Wilson, Ana Etkinlikte beşinci oldu. Daragh Davey, Marc MacDonnell ve Dermot Blain derin koşular yaptılar, hepsi 3. Günde başarısız oldular. Michael Dwyer finalde 6-max’ı masaya yatırdı. Jamie Nixon ve Dominik Nitsche 2000 € (2.169 $) High Roller’da sırasıyla ikinci ve dördüncü oldular. Ian Simpson, 5000 € (5.423 $) High Roller, JP Masters ve Mini-Main’i nakit olarak aldı. Padraig O’Neill, televizyonda yayınlanan büyük nakit oyununda düzenli bir miktar kazandı.

Yeni poker düşmanım için de başarılı bir hafta oldu. Alex Kulev televizyonda yayınlanan nakit oyunun en büyük kazananı oldu. Ayrıca dizüstü bilgisayarında çevrimiçi poker oynarken (çok saygısızca 96 takım dışıyla beni nakavt ettikten sonra) Ana Etkinlikte derinlere indi. Sonuç?

Kulev beni geçen yıl World Series of Poker Closer’da eledi ve İrlanda Küresel Poker Endekste Yılın Oyuncusu ödülünü aldı. Tamam, tamam, bana pipo vermedi. İrlandalı-Bulgar düşmanım ROFL beni ezdi ve şu sözlerini kullandı: “Geçen yıl İrlandalı olmayı seçtim çünkü bunu hak etmedin.”

Yorum kulübesinde ateş açıldı

İrlanda Poker Açık benim için çok özel ve bu yüzden mümkün olduğunda etkinlikte biraz yorum yapmaya çalışıyorum. İkinci kurşun baskınım, 2. gün geç saatlerde öne çıkan masada geldi. Herhangi bir şeye atlamak için çok geçti, bu yüzden içgörülerimi Fintan Gavin ve Emmet Kennedy’ye canlı yayında sunmak mantıklıydı, çünkü bu, kiminle kimin oynadığı oyuncular tablosuydu. Bütün gün mücadele etmiştim.

Dermot Blain ve Dan Stacey klaslarını gösterdiler

Andy Black, kimsenin yeterince istemediği tüm tencereleri toplayan bir güç merkeziydi. Bir yanlış adım, günün ortasında ona pahalıya mal olduktan sonra, ‘kömür yüzüne geri döndü’ (sözleriyle) ve birkaç takla kaybetmeden önce yığınını etkileyici bir şekilde yeniden inşa etti. Dermot Blain ve Dan Stacey klaslarını gösterdiler, parayı sıkıştırdılar ve ardından tekmelemeye başladılar.

Oyundaki birkaç durgunluktan birinde, Kennedy bana 1. Günümü yapışkan avuç içi sohbet kutusu William Kassouf ile oynama deneyimimi sordu. Cevabımda açık sözlüydüm, bu da olayın yan muhabiri Laura Cornelius tarafından ertesi gün konuyla ilgili bir takip sorusuna yol açtı.

Bir skandal üzerine notlar

Eylül 2018’de William Kassouf, Leeds’teki Grosvenor Kumarhanesinden kovulmasını çevreleyen olaylar hakkında kamuoyuna bir açıklama yaptı. İçinde sarhoş olduğunu ve çok pişman olduğu bir yargı hatası yaptığını ve sonuç olarak kendisinin ve sponsoru Grosvenor’un karşılıklı olarak yollarını ayırmaya karar verdiklerini söyledi.

içi boş bir adamın boş sözleri

Ne yaptığına dair hiçbir açıklama ya da itiraf sunmayan, isteksiz bir ifadeydi. İçi boş bir adamın boş sözleriydi, kasıtlı olarak belirsiz ve eylemlerini hafifletmek ve sponsorluk anlaşmasının feshedilmesinin bir miktar mülkiyetine sarılmak için dikkatlice inşa edildi.

Kassouf, arkadaşı Ryan Mandara’nın rulet yığınından ‘palming’ olarak bilinen bir el çabukluğu kullanarak 100 sterlinlik (131$) bir fiş aldı. Bu, kesinlikle pratik gerektiren ustaca bir tekniktir, şu soruyu soruyor: Palming çiplerini ne zaman uyguladı ve neden palming çiplerini uyguladı?

Popüler poker uzmanı Ian Simpson, Paskalya Pazarında bu önemli PSA’yı yayınladı:

Yalanlar, lanet olası yalanlar ve el hikayeleri

Röportajımda Kassouf’tan bir tür David Brent figürü olarak bahsettim. Bazı insanlar bununla ne demek istediğimi açıklamamı istedi. İlk olarak, Kassouf’ta bir çekingenlik unsuru var. O WSOP kapsamını geri izlemeye cesaret ediyorum ve kıvranma değil. Bununla birlikte, karşılaştırmamın ana nedeni, kendi icadı olan bir dünyanın hem yaratıcısı hem de ana karakteri olan bir hayalperest olmasıdır. Tekbenci inanç sistemi, kontrolü dışındaki bir olay veya başka bir kişinin iradesi tarafından tehdit edildiğinde, gerçeği arzu ettiği anlatıya uyacak şekilde büker.

Ayrıca, Laura Cornelius ile kendi röportajında, Kassouf’un önceki gün başka bir oyuncuya 1. Günün sonlarında bana karşı ‘büyük bir potta’ kötü bir şekilde yenildiğini söylediği bir yalanı tekrarlaması da aklımdan çıkmadı. o oyuncuya 65.000 pot olduğunu söyledi, bu garipti çünkü A5 takımımı büyük kayganlığına soktuğumda sadece 13.500’üm vardı.

Barny Boatman, Kassouf’un sahtekârlık eğilimi hakkında da konuştu:

zaman hırsızı gıdıklama

Röportajımdan çok sayıda geri bildirim aldım, bana ulaşan herkes onu aramamın iyi bir şey olduğunu söyledi. Açıkçası doğrudan bir soruyu dürüstçe yanıtlıyordum ama daha sonra yanlış olup olmadıklarını merak ettim ve ona sadece istediği ilgiyi vermedim. Şimdi bu parçada ondan bahsetme konusunda aynı şeyi merak ediyorum.

Tartışmaya meydan okuyan ve utanmaz insanların sorunu bu. Bunun bir mikro kozmosu, masada sloganlarla dolu ‘konuşma oyunu’ oynamaya başladığında onu hemen izleyip izlemeyeceğidir. İlgi çekmek için can atıyor, bu nedenle, bir düzeyde, ona istediğini veriyorsunuz ve kötü davranışı genellikle zemin çağrıldıktan sonra daha da kötüleşiyor.

Masa arkadaşlarından zaman çaldığını gördüm.

Kleptomani, genellikle kolayca karşılanabilen, değeri çok az olan veya hiç olmayan eşyaları çalma dürtüsüne direnmede tekrarlayan bir başarısızlıktır. Kleptomanili kişiler, çalmaya yönelik güçlü bir dürtü hissederler, hırsızlığa yol açan uyarılma yaşarlar ve ardından eylem sırasında zevk ve rahatlama yaşarlar. Kassouf’un arkadaşının çipini avuçladığında nasıl hissettiği hakkında hiçbir fikrim yok ama onu masa arkadaşlarından zaman çaldığını gördüm ve bu onu gıdıklıyor gibi görünüyor.

Sonuç olarak, onun skandalının neredeyse dört yıl önce gerçekleşmesini takdir ediyorum ve görüşlerim bazıları tarafından bağnaz, hatta bazıları tarafından intikamcı olarak görülebilir. İkinci şansa inanıyorsanız, o zaman sizin için iyi ama benim için anlaşılmaz olan, toplumdaki bazılarının yaptığı şeyin ‘o kadar da kötü olmadığı’ görüşü. Arkadaşından çalan biri paryadır ve kara listeye alınmaları için bir çerçeve yoksa, onlardan kaçınılmalıdır. Dürüst olmak gerekirse, topluluk olarak başka bir fikre sahip olabileceğimizi düşünmüyorum, çünkü daha azı bizi ahlaksız bir uçuruma doğru kaygan bir eğime sokar.