Oyun Endüstrisi İstila Ortasında Ukrayna Desteğini Gösteriyor


Ukrayna bayrağı

Kumar endüstrisinin koordineli bir çabası, Rus işgali sırasında Ukraynalı mülteciler için fon toplanmasına yardımcı oluyor. [Image: Shutterstock.com]

Destek yağmaya devam ediyor

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali devam ederken, kumar camiasında yerinden edilmiş Ukrayna sakinlerine parasal destek sağlamak için bir girişim büyüdü. Ukrayna için Oyun Endüstrisi, 250.000 £ (333.671 $) toplamayı ve geliri Ukrayna Krizi Select Love Fundraiser’a bağışlamayı planlıyor. Neyse ki, tonlarca Ukrayna desteği, hedefin yarısından fazlası zaten yükseltilmiş durumda.

reklamlar dünya çapında görülecek

Aynı zamanda, Parimatch Tech kısa süre önce reklam alanını Premier Lig ortak kulüpleriyle Ukrayna’ya destek göstermek için kullanmaya karar verdi. Şirketin reklam panolarında savaşı durdurmak için mesajlar yer alacak; reklamlar dünya çapında görülecektir.

Oyun endüstrisinden Ukrayna desteği

Ukrayna için Oyun Endüstrisi GoFundMe, Ukrayna’da yerinden edilmiş insanlara hayatta kalmak için ihtiyaç duydukları şeyleri sağlama çabasında Select Love’a yardımcı olmak için fon sağlamayı amaçlamaktadır. Şu ana kadar 1 milyondan fazla insan bir hafta içinde çatışmadan kaçmak için Ukrayna’yı terk etti. Sevgiyi Seç, ülkeden ayrılmak isteyenlere yardım etmek için gereken temel yardımı sağlar.

Kumar endüstrisi, ülkede çalışan birçok operatör ve tedarikçi ile Ukrayna’ya çeşitli şekillerde bağlıdır. Girişim, kullanılmayan promosyon ürünleri olan şirketlerden çabaya yardımcı olmalarını istiyor. Havlu, giysi veya su şişesi gibi eşyalar, ülkeden kaçan mülteciler tarafından kolaylıkla kullanılabilir.

Eski poker profesyoneli Eugene Katchalov, Ukrayna’dan kaçma çabalarını Twitter’da belgeledi. Katchalov, kendisi, karısı ve arkadaşları Kiev’den Macaristan’a seyahat ederken güncellemeleri tweetledi. Şimdi, karısının ailesinin Kharkiv’den kaçışının ilerleyişini tweetliyor ve mültecilerin kalacak yer sunan Avrupalılarla koordinasyonuna yardımcı oluyor.

Şimdiye kadar, çaba 128.000 £ (170.839 $) üzerinde yükseldi. Betsson Group, GoFundMe sayfasında listelendiği gibi 25.000 £ (33.300 $) sağlayarak şimdiye kadarki en büyük bağışçıdır.

Select Love toplanan fonları en hızlı ve verimli şekilde değerlendirecektir”

Organizatörler, Aşkı Seç organizasyonunu seçmeden önce bağış için birçok seçeneği araştırdı. İnisiyatif organizatörleri seçimle ilgili olarak şunları söyledi: “Choose Love, en çok ihtiyacı olanlara yardım ederek toplanan fonları en hızlı ve en verimli şekilde değerlendirecek.”

Ukrayna için Kumar Endüstrisi ayrıca, herkesin birlikte çalışmasıyla, dünyanın endüstrinin nasıl iyilik için bir güç olabileceğini görebileceğini belirtti.

Parimatch Tech desteğini gösteriyor

Parimatch Tech kısa süre önce, ülke ile dayanışma içinde olduklarını göstermek için reklam alanını kullanarak Ukrayna’ya destek sağlamaya karar verdi. Premier Lig ortak kulüpleri ile reklam alanı artık #StandForUkraine hashtag’iyle “Dünya Savaşa Karşı” sloganını sergiliyor.

Parimatch ayrıca Rusya’daki varlığını kaldırmaya karar verdi ve artık ülke içinde markasını sergilemedi.

Birçok Premier Lig kulübü, Rusya merkezli şirketlerle ortaklıklarından vazgeçerek Ukrayna’ya destek verdi. Parimatch, Premier Lig reklam panolarını yeniden tasarladı ve Ukraynalı gönüllülerin destek çalışmalarını koordine etmek için bir merkez oluşturmaya karar verdi.

Operasyonel karargahın amacı, Ukrayna’daki orduya temel koruyucu ekipman sağlamaktır. Parimatch, ekipmanı komşu ülkelere ve yerel bölgelere teslim etmek için uluslararası birlikleri kullanacak. Grup şimdiye kadar iki otobüs dolusu yiyecek, ilaç ve tıbbi yardım sağladı.