O’Neill Gizem Ödülünü Gönderiyor, Kerstetter Tuvalet Kazanmasını Sağlıyor


Kerstetter ve O'Neill

Son iki poker hikayesinde, Jamie Kerstetter bir banyodan ilk WSOP devre yüzüğünü kazanırken, Padraig O’Neill kendisine 100.000 $’lık Gizem Ödülü verdi.

İki eğlenceli poker hikayesi

Poker oynadığınız en tuhaf yer neresiydi? Pazar seansımı Londra’daki bir otelin boş küvetinde çoklu masa yaptım. Bir keresinde havalanırken poker oynadım, uçağım pistte hızlanırken umutsuzca her eli salladım, neyse ki 4G sinyalimi kaybetmeden önce teke tek kazandım.

Jamie Kerstetter bayanlar tuvaletinden bir WSOP devre yüzüğü kazandı

2020’de Ryan DePaulo, bir Whole Foods mağazasının otoparkında ünlü bir World Series of Poker (WSOP) bileziğini kazandı. İki gece önce, kendini tuhaf poker galiplerinin yıllıklarına ekleyen Jamie Kerstetter, The Wynn Hotel’in bayanlar tuvaletinden bir WSOP devre yüzüğü kazandı. Tuvaletler oldukça peluş, ama sadece kayıt için telefonuyla oynuyordu. WSOP bizi bir bowling salonuna soktu, ama yine de bizi ‘tuvalet’e koymadan önce çizgiyi çekiyorlar.

Bu arada, Wynn’deki salonun karşısında bir poker turnuvası yapılıyordu. Wynn, Millions festivalinin bir parçası olarak 1600 dolarlık bir Mystery Bounty’ye ev sahipliği yapıyordu ve bir İrlandalı, bu geziyi yaptığı için özellikle memnundu. Turnuvayı sadece 85. sırada bitirebilirdi, ancak Padraig O’Neill davuldan 100.000 dolarlık zarfı çıkardığında büyük olanı kaptı.

Poker dünyası, ciddi miktarda paranın günlük olarak yeniden dağıtıldığı ciddi bir yerdir. Bu bir köpek yiyen ve bazen boğazını kesen bir dünya olabilir, ancak bazen eğlenceli hikayeler ortaya çıkarır. Bu da o durumlardan biri.

Kerstetter bir numara yapıyor

Poker topluluğundaki en popüler kişilerden biri olan WSOP yorumcusu ve Twitter profesyoneli Jamie Kerstetter, başarılı bir iki haftayı en tuhaf şekillerde tamamladı. Geçen hafta, GPI Global Poker Ödülleri ‘Yılın Twiti’ unvanını korudu. Bu hafta ilk WSOP devre yüzüğünü bayanlar tuvaletinin rahatlığında kazandı.

WSOP Circuit Online’ın 9. Etkinliği 100.000 $ garanti verdi ve toplam 246 katılımcıyı çekti. Ortalık yatıştığında, yedi saatlik oyun boyunca rakibini suratına tekmeleyip balkona fırlatan Jamie ‘DanBilzerian’ Kerstetter kaldı.

Bir yandan ‘Wynn Mystery’ Bounty’sini oynarken, bir yandan da telefonunda WSOP.com’da çoklu masa oynuyordu. İkincisini bozduktan sonra, bir kafede oturdu ve Devre Etkinliği’nde aniden bir çip-kurşun yığını açtığında yeniden satın alıp almamayı düşündü. Söylemeye gerek yok, oradan tüm dikkatini çekti.

Kerstetter köpeğiyle kutladı Nötron

VegasSlotsÇevrimiçi Haberler Kazanmasının ardındaki olağandışı koşullar hakkında daha fazla ayrıntı için Kerstetter’e ulaştı. “Senin için ödevini yapmayacağım Lappin.” diye bağırdı Kerstetter. “Bana bazı özel sorular sor.”

Aşağıdaki diyalog başladı.

VSO Haberleri: “İyi o zaman. Tuvalette ne kadar zaman geçirdin?”

Jamie: “El yıkama alanındaydım, aslında boktan değil! (ÇOK KOMİK)”

VSO Haberleri: “Bu kayıtta, bu yüzden senden alıntı yapıyorum.”

Sessiz bir yerde bir duvar prizine ihtiyacım vardı”

Jamie: “Sen en kötüsüsün. Her neyse, final masasında, telefonumun pili çok zayıfladı, bu yüzden sessiz bir yerde bir prize ihtiyacım vardı, o yüzden bittiğinde oradaydım. Kadınların tuvalette çok fazla zaman geçirdiklerini söylüyorlar. Belki de sadece çevrimiçi öğütüyorlar. ”

VSO Haberleri: “Nasıl kutladın?”

Jamie: “Eve, köpeğim Neutron’a gittim. Benim adıma gerçekten çok mutlu oldu.”

VSO Haberleri: “Bu, gelecek ay lüks köpek muamelesi yapacağı anlamına mı geliyor?”

Jamie: “Bunları her zaman alır. Bu sadece benim de yemek yiyeceğim anlamına geliyor.”

Kerstetter’in zafer yağmuruna tutulduğu sırada, açık kartlar The Wynn’in gerçek poker odasında diğerlerine de nazik davranıyordu.

Konarske ve Rambo ilk kanı aldı

Mystery Bounty formatı, uzun zamandır pokerin başına gelen en eğlenceli şey. Elbette, pokeri kumara daha çok yönlendiriyor ama pek çok poker formatı da öyle. 2020 WSOP’de bir Gizem Ödülü olacaktı ama yokluğunda Wynn formatı başarıyla popüler hale getirdi.

En son baskı, şu anda gerçekleşen Wynn Millions festivalinin bir parçasıydı. 1600$’lık etkinlik, ödül havuzunun yarısı ödeme yapısına, diğer yarısı ise Gizemli Ödül havuzuna gidecek şekilde 2103 giriş aldı.

Konarske 222.000 dolar topladı ve Halpern 200.000 dolar aldı

İlk Rambo filminin sloganı “Kahramanlar asla ölmez…” Laszlo Nagy üçüncü sırada elendiğinde ve Eddy Konarske, ödül havuzunda kalan 422.000 doları Rambo Halpern ile paylaşmayı kabul ettiğinde bu oldukça uygun görünüyordu. Konarske 222.000 dolar topladı ve Halpern 200.000 dolar aldı,

Bu harika maaş günlerine rağmen, 85. sırayı 5.000 $ karşılığında kazanan İrlandalı bir profesyonel olan Padraig O’Neill, bazı manşetleri çaldı. Sebep?

O’Neill büyük bir çek kesti

O’Neill, 7 büyük kör bahis için Seven-Eight takım dışı ile köre karşı kör diyen İngiliz profesyonel Rob Sherwood’u nakavt ettiği anın önemini çok az fark etti.

Onu bir daha gördüğümde Rob’a yemek ısmarlamam gerekecek.”

“Zarfı açmamla 100 bin attığımı fark etmem arasında bir gecikme oldu” O’Neill söyledi VSO Haberleri. “Birkaç kişi bana biraz bunalmış göründüğümü söyledi. Sizi temin ederim ki çok mutlu oldum. Onu bir daha gördüğümde Rob’a yemek ısmarlamam gerekecek.”

2. Gün başladığında ve Gizemli Ödüller ilk kez devreye girdiğinde odanın heyecanla uğuldadığını söylemek yanlış olmaz. Hâlâ 200 oyuncu kalmıştı, ancak herkes harekete geçti ve tüm odaklarını aksiyona verdi.

“Herkes, bir aramanın veya katlamanın kısa yığınları kapatmak veya kapatmamak anlamına gelip gelmeyeceğini hesaplıyordu, O’Neill açıkladı. Oyuncular, diğer oyuncular arasında normalden çok daha fazla küçük potları terliyorlardı. Bence bu konsept kalıcı ve gelecekte her serinin gizemli bir ödül turnuvası olduğunu görebilir.”

2021’de arka arkaya Unibet Açık Çevrimiçi Ana Etkinlikleri kazanarak büyük bir sıçrama yapan eski Avrupa Masters of Poker şampiyonu O’Neill ile aynı fikirde olmamak zor. Sadelik tutkunları onlardan hoşlanmayabilir, ancak yeni Mystery Bounty formatının popülaritesini inkar etmek mümkün değil. Aslında, bu oyunla piyasaya çıkan ilk çevrimiçi poker sitesinin büyük ödüller kazanacağını tahmin ediyorum.