New York Kumarhanesinde Ölümcül Bıçaklamada Şüpheli Kimliği Bulundu


New York'ta polis barikatı

New York polisi, şüpheliyi Chinatown kumarhanesinde ölümcül bir bıçaklama olayında teşhis etti. [Image: Shutterstock.com]

Çin Mahallesi’nde trajedi

New York Chinatown kumarhanesinde ölümcül bir bıçaklama olayının zanlısı, Çarşamba günü polis tarafından teşhis edildi.

New York Polis Departmanına (NYPD) göre, 55 yaşındaki Shin Bin Weng, Pazartesi günü Orchard Caddesi yakınlarındaki Division Caddesi’ndeki bir sosyal kulüpte Pazartesi günü bir mutfak bıçağıyla bıçaklanan 58 yaşındaki Qi Rui Weng’in ölümünde şüpheli olarak ilan edildi. ).

Polis ayrıca soyadlarını paylaşmalarına rağmen ikisinin akraba olmadığını belirtti.

Chinatown’daki bıçaklama olayından detaylar

Kaynaklara göre, şüpheli, yakındaki bir malzeme mağazası olan San Jiang Trading’den iki mutfak bıçağı aldı.

Kurban daha sonra gövdesinde daha büyük bir bıçakla keşfedildi.

Güvenlik kameraları, zanlının mağazanın içinden geçerken bıçağı yaktığını ortaya çıkardı. Kurban daha sonra, daha büyük bıçak hala gövdesinde ve daha küçük olanı sandalyesinin yanında dururken keşfedildi. Olay, saat 16.30 sıralarında meydana geldi.

Şüphelinin fotoğrafları yayınlandı; bilgisi olan herkesin polise başvurması teşvik edilir. Bilgilendirilmiş kişiler ayrıca (800) 577-TIPS’den Crime Stoppers ile iletişime geçebilirler.

NYC Chinatown cinayet şüphelisi Shin Bin Weng’i bıçakladı

Bu, bir kurbanın New York kumarhanesinde bıçaklanarak ölmesi ilk değil. Geçen yıl 46 yaşındaki Yong Zheng, ters giden bir silahlı soygun sırasında bıçaklanan dört kişiden biriydi. Zheng, duruma müdahale etmeye çalışan bir grup insan arasında sadece yoldan geçen biriydi. Hayatta kalan grup üyeleri daha sonra polise, Asyalı Amerikalılara yönelik son saldırılar nedeniyle harekete geçmeye karar verdiklerini söyledi.

İyi Samiriyeli, toplam altı kişi yaralandığı için yaralarından nihayetinde geçti; dul eşi bir tercüman aracılığıyla “onun gittiğine inanamadı” dedi.

New York’ta kumar sorunları artıyor mu?

New York, eyaletin yasal spor bahis operasyonları ile ilk ayı olan Ocak ayında rekor toplamlar belirleyerek kumar sahnesini yeniden tanımladı. Empire State ayrıca kumar için neyin mümkün olup neyin olmadığını yeniden tanımladı ve yasa çıkarmaya çalışan diğer devletler için bir başarı modeli olarak kullanıldı.

New York’taki son olaylar, kumar genişlemesini eleştirenler için ateşin yakıtı olabilir

Pek çok itiraz eden, kumarın bağımlılık yaratabileceği ve kötü alışkanlıklara yol açabileceği gerçeğine dikkat çekiyor; New York’taki son olaylar, kumar genişlemesini eleştirenler için ateşin yakıtı olabilir.

Araştırmalara göre, sorunlu kumarbazlar ayrıca herhangi bir bağımlılık türü arasında en yüksek intihar oranına sahipler.

Bir başka 2019 araştırma projesi, bağımlı kumarbazların ortalama bir insandan 15 kat daha fazla intihar oranına sahip olduğunu ortaya koydu. İsveç’teki Lund Üniversitesi’ne göre bu sayı 20-49 yaş arası erkekler için 19 katına çıktı.

Ölümcül sonuçlar, kumar yasasını geçirmeye yönelik gelecekteki girişimlerde geri çekilmeye neden olmak için yeterli olabilir.

New York’taki bıçaklama olayının zanlısı hâlâ serbest.