Melco Resorts 2021 geliri azaldı, Landing International arttı ve daha fazlası


Melco, 4. Çeyrek ve FY 2021 sonuçlarını açıkladı

Melco Resorts & Entertainment, 4. Çeyrek ve 31 Aralık’ta sona eren tüm yıl için denetlenmemiş mali sonuçlarını bildirdi.

Toplam işletme geliri yıllık %9 düştü ve 2021 sonunda alınan 480,6 milyon dolar ile 2020’ye göre 47,4 milyon dolar düştü.

Melco, gelirdeki bu düşüşü, yuvarlanan çip segmentindeki daha yumuşak performanslara bağlıyor.

Yine de faaliyet zararı, 2020’nin 4. çeyreğinde 144,8 milyon dolardan önemli ölçüde daha az olan 104,4 milyon dolarlık bir gerileme ile dördüncü çeyrekte o kadar büyük değildi.

Dahası, Melco, 2021’in 4. çeyreğinde 94 milyon dolarlık düzeltilmiş emlak FAVÖK’ü oluşturdu; bu, 2020’nin aynı döneminde üretilen 53.4 milyon dolardan daha büyük bir alım.

Ve 4. çeyrek için net zarar, 2020’nin dördüncü çeyreğindeki 199,7 milyon dolarlık zarardan 159,9 milyon dolar oldu.

Melco ayrıca kontrol gücü olmayan varlıklardan kaynaklanan net zararlarını da açıkladı. Bu net zarar 2021’in dördüncü çeyreği için 30 milyon dolar iken, 2020’nin dördüncü çeyreğine göre 5,1 milyon dolar düştü. Melco, bu kayıpların Studio City, City of Studio da dahil olmak üzere karadaki satış noktalarıyla ilişkili olduğunu belirtiyor. Dreams Manila ve Kıbrıs Operasyonları.

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Lawrence Ho şunları söyledi:: “Covid ile ilgili seyahat kısıtlamaları, dördüncü çeyrek faaliyet ve finansal performansımızı etkilemeye devam etti. Bu zorlu zamanlarda güçlü maliyet disiplinini sürdürdük ve bu çeyrekte her bir coğrafyamızda FAVÖK karlılığının arttığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. Kısıtlamalar hafifletildiğinde müşterilerimizin sayılarla geri döneceğinden eminiz.

“Makao’nun aşılama oranının şu anda %80’in üzerinde olduğunu görmekten memnunuz ve üzerimize düşeni yapmak için Melco’nun Macau’daki çalışan aşılama oranı %95’e ulaştı. Artan aşılama oranlarının Büyük Körfez Bölgesi içindeki seyahat kısıtlamalarının hafifletilmesini kolaylaştırabileceğini umuyoruz.

“Avrupa’da, City of Dreams Akdeniz entegre resort projesi 2022’nin ikinci yarısında tamamlanmak üzere.”

“Covid ile ilgili seyahat kısıtlamaları, dördüncü çeyrek faaliyet ve finansal performansımızı etkilemeye devam etti. Bu zorlu zamanlarda güçlü maliyet disiplinini sürdürdük ve bu çeyrekte her bir coğrafyamızda FAVÖK karlılığının arttığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. Kısıtlamalar hafifletildiğinde müşterilerimizin sayılarla geri döneceğinden eminiz. Bay Lawrence Ho, Melco Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su

Makao Şubat geliri %6 artışla 7.76 milyar HK$’a yükseldi

Macau’nun Şubat 2022 brüt oyun geliri, geçen yılın aynı dönemine göre %6 arttı.

Kumarhane geliri, Ocak ayına göre %22 artışla 7.76 milyar HK$ (992 milyon$) oldu ve kazançlar 6.34 milyar HK$’a ulaştı.

Bir önceki aya göre bu önemli iyileşmeye rağmen, birikmiş gelir hala 2021’deki aynı döneme göre -%8’lik bir varyansta oturuyor. Yine de bu, Ocak’ın yıllık varyansına göre büyük bir gelişme, ancak önceki aya göre -%20,9’a düştü. Ocak 2021’de aynı dönem.

Bu kısa vadeli kazanımlar cesaret verici olsa da, Makao hala Covid-19 öncesi uluslararası egemenliğinden çok uzak. Geçen ay, Makao’dan bahsetmiştik.yeniden dirilen Las Vegas’a karşı mücadele ediyor ve bu mücadeleler çoğunlukla yerinde kalır.

Ancak Şubat, özellikle bölge sıkı Covid önlemleri altında kilitli kaldığı için, tam bir Macanese iyileşmesi için tomurcuklanan yeşil umut filizleri sunuyor. Dün, Ho lat Seng, Macau’nun mevcut ikliminde sosyal mesafe önlemlerini sona erdirme çağrılarını reddettiönümüzdeki ay önemli bir ekonomik toparlanma umutları.

Landing International, FY gelirinin %70 oranında arttığını tahmin ediyor

Landing International’ın 31 Aralık 2021’de sona eren yıl için konsolide gelirde %70’lik bir artış kaydetmesi bekleniyor.

Ayrıca 2021’de sona eren yıl için konsolide net zararın %40-60 arasında azalması bekleniyor.

Landing, önemli kâr kazançlarının ve konsolide net zarardaki düşüşün Jeju Shinhwa World’deki daha fazla iç tüketime ve konut satış faaliyetlerindeki artışa bağlı olduğunu belirtiyor. Ayrıca, Landing International, sıkı maliyet kontrollerinin bir sonucu olarak işletme giderlerinde bir düşüş olduğunu ve yatırım amaçlı gayrimenkullerin gerçeğe uygun değerindeki artışın da finansal servetlerin yükselmesine katkıda bulunduğunu belirtiyor.

Diğer haberlerde, a mali bekçi köpeği iki Crown Resorts kumarhanesini Avustralya Federal Mahkemesine götürüyor kara para aklama ve terörün finansmanı ile mücadele yasalarının ihlal edildiği iddiaları üzerine.

Asya’da büyük bir kumar endüstrisi hikayesini kaçırdınız mı? Endişelenmeyin, Gambling Insider, Asya özetimize göz attı.