Las Vegas Raporları Ziyaretçilerin Kumar Oynama Olasılığının Daha Az Olduğunu Gösteriyor


Las Vegas Şeridi gün batımı

Yeni bir Las Vegas seyahat anketi, geçen yıl ziyaretçi demografisinin önemli ölçüde değiştiğini ve şehre özellikle kumar oynamak için daha az ziyaretçinin gittiğini gösteriyor. [Image: Shutterstock.com]

Slot yerine alışveriş, içki içmek

Las Vegas Convention and Visitor Authority ve GLS Research, yakın zamanda Las Vegas’ta gerçekleştirilen 2021 Ziyaretçi Profili Anketi hakkında bilgi verdi. COVID-19 salgını, Sin City’deki ziyaretçi profilini değiştirdi, daha yüksek bir ziyaretçi yüzdesi daha genç ve kumar oynama olasılığı daha düşük.

gezi boyunca reşit olmayan çocukları getiren daha fazla gezgin

Slot ve masa oyunlarına odaklanmak yerine, genç nüfus tatil için bölgeyi ziyaret ediyor. Çoğu gezgin manzaralardan, yemek yemekten, alışveriş yapmaktan ve içki içmekten keyif aldı ve seyahat boyunca reşit olmayan çocukları getiren daha fazla gezgin.

Las Vegas anket detayları

2021’de bölgeye gelen ziyaretçi türü önceki yıllara göre çok farklıydı. Yeni başlayanlar için, ziyaretçilerin 2019’daki %81’den yalnızca %75’i seyahatleri sırasında kumar oynadı. Yine de bu oran önceki yıllara kıyasla benzer.

Ziyaretçilerin %50’den biraz fazlası, seyahatin bir tatil olduğunu söyledi; bu, 2018 ve 2019’daki sırasıyla %45 ve %36’dan çok daha yüksek. Bu sayının yalnızca %8’i, yalnızca kumar oynamak için ziyaret ettiklerini söyledi, 2019’daki %14’ten büyük bir düşüş.

Geçen yıl, oynayanlar arasında kumar oynamak için ortalama bütçe, 2016-2019’a kıyasla şaşırtıcı bir artışla 717,51 dolardı. Oyuncuların daha büyük paraları vardı, bu da pandemi sırasında düşen ziyaretçi toplamlarına rağmen Nevada’nın gelir toplamını artırmaya yardımcı oldu.

eğlence ve şovlara önceki yıllara göre daha az harcadı

Raporda, ziyaretçilerin bölgeye ilgi çekici yerler, barlar ve dinlenme salonları için seyahat ettiği belirtildi. İnsanlar yiyecek, içecek, alışveriş ve gezi için daha fazla para ödedi ve eğlence ve gösterilere önceki yıllara göre daha az para harcadı.

Gösteri ve kongre katılımı azalır

Rapor, gösterilere ve kongrelere katılımın azaldığını, ancak elbette bunun temel olarak COVID-19 sorunlarından kaynaklandığını belirtti. Gösteriler ve konserler yıl sonuna kadar tam olarak harekete geçmedi. Ayrıca pandemi nedeniyle ziyaretçilerin bir kongreye katılma olasılığı daha düşüktü, ancak bunun 2022’de değişmesi bekleniyor.

Bu yıl, şirketler Las Vegas’a seyahat etmeye ve etkinliklere katılmaya daha istekli olduklarından, sözleşmeler tam olarak yürürlüğe girmeli. Bu yıl COVID-19 kısıtlamaları bulunmadığından, hem etkinliklerin hem de kongrelerin geçen yıla göre daha yüksek ziyaretçi sayıları görmesi bekleniyor.

Anket ayrıca ziyaretçilerin 2021’de şehir merkezini tercih ettiğini gösterdi. 2019’daki %42’ye kıyasla, yaklaşık %53’ü geçen yıl şehir merkezini ziyaret ettiğini söyledi.

Bölgeye gelen ziyaretçilerin çoğu bekardı, ancak anket genel olarak ziyaretçilerin çocuklarını Las Vegas’a her zamankinden daha fazla getirme ihtimalinin daha yüksek olduğunu gösterdi. % 20’den biraz fazlası, seyahate yanlarında 21 yaşından küçük bir çocuk getirdiklerini belirtti, 2019’daki %5’ten bir sıçrama.