Kibrit, İtalyan Tenis Hakemini Uzaklaştırdı


Raketindeki ipleri kontrol eden tenisçinin yakın çekimi

tenisçi hakemi Francesco Totaro, şike iddiasıyla süresiz olarak uzaklaştırıldı. [Image: Shutterstock.com]

Sporda bir leke

Uluslararası Dürüstlük Ajansı (ITIA), İtalyan başkan hakem Francesco Totaro’nun şike suçlamalarıyla ilgili soruşturma açılana kadar Perşembe günü süresiz olarak askıya alındığını doğruladı.

“ITIA, (i) Bir Büyük Suç Bildirimi yapılmadan önce, (ii) Duruşmadan önce veya (iii) Duruşmadan sonra, ancak duruşmadan önce herhangi bir zamanda dahil olmak üzere, Kapsamlı Kişiye herhangi bir zamanda Geçici Uzaklaştırma uygulayabilir. AHO’nun yazılı bir Karar vermesi”, 2022 Tenis Yolsuzlukla Mücadele Programı F.3 uyarınca.

en azından aleyhindeki suçlamalar tam olarak incelenene kadar geri dönmeyecek

Ulusal düzeyde bir hakem olan Totaro, en azından aleyhindeki suçlamalar tam olarak incelenene kadar geri dönmeyecek.

Şike davaları büyüyor

Şike, spor dünyasındaki en ciddi suçlardan biridir. 2016 yılında, ESPN uzmanı Brian Windhorst, Cleveland Cavaliers üyelerinin, o zamanki teknik direktör David Blatt’ın kovulması için bir normal sezon maçı attığını bildirdi. Blatt sonunda serbest bırakıldı ve Cavs, yerine Tyronn Lue ile NBA Finallerini kazandı. Bugüne kadar, MLB’nin Chicago White Sox’u, takımdaki oyuncuların oyun oynamak için kumarbazlardan rüşvet kabul etmesinden sonra onlara “Black Sox” takma adını kazandıran kötü şöhretli 1919 World Series tarafından lekelendi.

Nijerya’da bir futbol maçına ait video klipler, penaltı atışları sırasında görünen şike nedeniyle bu hafta başlarında viral oldu. Şutlardan biri sırasında kaleci kurtarma girişiminde bulunamadı ve daha sonra bir oyuncu topa doğrudan saha dışına vurdu.

uzaklaştırma süresi boyunca tenisle ilgili herhangi bir uluslararası etkinliğe katılamayacaktır.

Ciddiyet göz önüne alındığında, Totaro uzaklaştırma süresi boyunca tenisle ilgili herhangi bir uluslararası etkinliğe katılamayacak.

Organizasyon, Totaro’nun askıya alınmasını teyit ederken, “ITIA, Uluslararası Tenis Yönetim Organları tarafından dünya çapında profesyonel tenisin bütünlüğünü desteklemek, teşvik etmek, geliştirmek ve korumak için kurulmuş bağımsız bir organdır” dedi.

Teniste diğer süspansiyonlar

Diğer üç tenis hakemi – Majd Affi, Mohamed Ghassen Snene ve Abderahim Gharsallah – şike nedeniyle bu hafta başlarında görevden alındı.

Hepsi Tunuslu olan üç adam, puanları manipüle etmekten suçlu bulunduktan sonra sabit uzaklaştırma tarihlerine çarptırıldı. Yeşil rozetli bir hakem olan Affi, 20 yıllığına ihraç edilecek, Snene ve Gharsallah ise yedi yıllığına gidecek. Her zaman çizelgesi, 6 Kasım 2020’de askıya alınmalarının başlangıcına denk gelecek şekilde ayarlandı.

ITIA, bu tür vakalarla mücadele etmek için Haziran ayında Mısır Tenis Federasyonu ile bir tenis bütünlüğü birimi oluşturdu. Şike vakaları artmaya devam ettikçe bunların etkinliği yakında teste tabi tutulacak.


Güvenilir Bahis Siteleri