Kaçak, Myanmar Kumarhanesinde 300 Taylandlı Seks Kölesini Anlattı


Myanmar ve Tayland arasındaki Moei nehrini geçen insanlar

Myanmar’da bir kumarhaneden kaçmak için Moei Nehri’ni yüzerek geçen Taylandlı bir kadın (resimde), 300 kadının hala orada esir seks kölesi olarak kaldığını söyledi. [Image: Shutterstock.com]

Kurban anonim kalmak istiyor

İsmini vermek istemeyen bir kaçak, Tayland-Myanmar sınırına yakın bir kumarhanede seks kölesi olarak tutulan yaklaşık 300 Taylandlı kadın olduğunu iddia etti.

bu Bangkok Postası 25 yaşındaki kadının, Perşembe günü Tayland Kraliyet Polisine şikayette bulunmasının ardından Cumartesi günü çile çektiğini bildirdi. Hikayesine göre, Myanmar’ın kuzeydoğusundaki Myawaddy kasabasındaki kumarhaneden 10 Nisan gecesi geç saatlerde Burma askerleri nöbet değiştirirken başka bir kadınla kaçtı.

Influencer, kadınları kumarhanede halkla ilişkiler ve eğlence işlerine başvurmaya davet etti

Basında çıkan haberlere göre, bir sosyal medya fenomeni 2022’nin başlarında Livestream aracılığıyla Taylandlı kadınları kumarhaneye çekti. Etkileyen kişi, kadınları Myanmar’daki Burma olarak da bilinen kumarhanede PR ve eğlence işlerine başvurmaya davet etti.

Ancak – işleri kabul eden yaklaşık 300 Taylandlı kadınla birlikte – kaçaktan 25.000 ฿ (726 $) para kazanması veya seks işçisi olması söylendi.

Özgürlüğe nehirden geçmek

İsmi açıklanmayan kadın ve suç ortağının kumarhaneden kaçarak Tayland-Myanmar sınırına gittiği iddia edildi. Ancak Burma askerlerinin, çiftin kaçışını öğrendiği iddia ediliyor. Kadın, takipçilerinden kaçarken Taylandlı askerlere yardım etmeleri için bağırdı. Taylandlı askerler, kadınlara Tayland ve Myanmar’ı ayıran Moie Nehri’ni sınırın kendi taraflarına yüzmelerini söyledi.

Tayland askeri personeli ve Taylandlı bir insan ticareti karşıtı eylemci olan Ekapop Lueangprasert ve ekibi, iki kadını nehri geçtikten sonra emniyete aldı.

bu Burma’nın Demokratik Sesi nehir geçişi gecesi çekilen bir fotoğrafla Twitter’a gitti:

Bağımsız haber kaynağı, iki kadının, kumarhanede tutulan kalan yüzlerce kadını kurtarmak için çalıştığı bildirilen Ekapop ile kaçışlarını planladıklarını belirtti.

Burma’da sorun, Tayland’da umut

Medya kaynağının bir raporuna göre Tay diliMyawaddy, seks kaçakçılığıyla ilgili olduğu iddia edilen bir yasadışı kumarhanenin olduğu tek Burma sınır kasabası değil. Thaiger, Chiang Rai eyaletindeki Tayland sınırındaki Tachilek kasabasını ev sahibi olarak gösteriyor “yasadışı kumarhaneler ve lüks genelevler […] çoğunlukla Birmanya askeri personeline hizmet ediyor.”

Sınırın Burma tarafındaki haberler karanlık olsa da, Tayland’da yasal kumarhane endüstrisinde meşru kariyer fırsatları arayan kadınlar için umut var. Mart ayının sonlarında, Tayland’da yasal bir kumar endüstrisinin nasıl çalışabileceğini araştırmak için talimat veren özel bir hükümet komitesi, Bangkok’u ülkenin ilk kumarhanesi için ideal bir yer olarak belirledi.


Güvenilir Bahis Siteleri