Junket patronu suçlandı; Crown’u kısıtlamak için VGCCC; Yıldız ve daha fazlası


Haftanın Asya merkezli en büyük haberlerimiz aşağıda detaylandırılmıştır ve en önemli haber Makao’dan gelmektedir…

Alvin Chau, yasadışı kumar oynamak ve kara para aklamakla resmen suçlandı

Suncity Group’un eski , Macau Savcılığı (PPO) tarafından resmi olarak belirtildi.

PPO, Chau’yu, Macau’nun kumar endüstrisini yasadışı bir şekilde sömürdüğü ve kara para akladığına hükmedilen bir “gizli dernek veya toplum” kurmak ve işletmekten suçlu buldu.

Chau, 2021 Kasım ayının sonlarında 21 ortakla birlikte tutuklandı ve Chau’nun liderliğindeki Suncity Grubu o zamandan beri kargaşa içinde.

Tanınmış keşiş sadece Chau’nun yasadışı denizaşırı kumar faaliyetlerini maskelemekle kalmadı, aynı zamanda kumar yasalarında yapılan bir yenilemenin bir parçası olarak, Macau Yasama Meclisi önümüzdeki yıllarda bağımsız olarak işletilen ıvır zıvırları aşamalı olarak kaldırmayı planlıyor.

Bu, bir dizi ıvır zıvırın işsiz kalmasına yol açarken, diğerleri likiditeyi dengelemek için çabalarken stoklarının önemli ölçüde düştüğünü gördü.

Bu, Macau ve çevresindeki illeri rahatsız etmeye devam eden, kumarhanelere ve diğer ilgili işletmelere finansal olarak zarar veren kalıcı Covid-19 kısıtlamaları ile daha da karmaşık hale geldi.

Devamını buradan okuyun…

, Crown Melbourne için yeni EGM kısıtlamalarını açıkladı

Victoria Kumar Kumarhanesi Kontrol Komisyonu (VGCCC), Crown Melbourne’deki EGM makinelerinde yeni kısıtlamalar duyurdu.

Crown Melbourne tesislerini kullanan tüm oyuncuların, sürekli oyun için EGM düğmelerini basılı tutmak için herhangi bir öğeyi kullanmaları yasaklanacaktır. Oyuncuların aynı anda birden fazla oyun makinesi kullanması da yasaklanacak.

VGCCC, Crown Melbourne’de uygulamaya konan yeni kuralların kumarhane politikasının Avustralya’nın 2003 Kumar Düzenleme Yasası ve 1991 Kumarhane Kontrol Yasası’nda belirtilen sorumlu kumar hedefleriyle uyumlu olmasına daha iyi yardımcı olacağını belirtiyor.

“Aynı anda birden fazla makine oynamak, mevzuatta yer alan sorumlu kumar hedefleriyle tutarlı olmadığı gibi, elektronik oyun makinesi düğmesini basılı tutmak için sürekli olarak öğeler kullanarak oynamak da değildir” Jason Cremona, VGCCC Müdür Vekili

VGCCC’nin son başvurusu, Victoria Kraliyet Komisyonu’nun 2021 raporundan ek tavsiyelerin uygulanmasını reddetmeyi reddetti.

Aslında, VGCCC, çoğu düzenleyici değişikliğin muhtemelen gelecekte başlatılacağını ima etti.

VGCCC’nin Lisanslamadan Sorumlu Müdür Vekili Jason Cremona şunları söyledi: “Bir seferde birden fazla makine oynamak, mevzuatta yer alan sorumlu kumar hedefleriyle tutarlı değildir ve elektronik oyun makinesi düğmesini basılı tutmak için sürekli olarak öğeler kullanarak oynamak da değildir. ”

Devamını buradan okuyun…

Star yeni bir geçici Başkan ve CEO Vekili atadı

Star Entertainment Group, Ben Heap’i geçici Başkan ve Geoff Hogg’u CEO vekili olarak atadı.

Herhangi bir düzenleyici onaya tabi olarak, pozisyonlar 1 Haziran 2022’den itibaren geçerlidir ve John O’Neill’in İcra Kurulu Başkanı olarak istifasını takip eder. O’Neill, 20 Mayıs’ta İcra Kurulu Başkanı olarak istifasını sundu ve şirketin yönetim kurulundan ayrılacağını da tavsiye etti.

Operatör tarafından belirtildiği üzere O’Neill, Başkanlık ve icra sorumluluklarını düzenli bir şekilde devredecek ve 31 Mayıs 2022’de resmi olarak görevi bırakacak. Genel Müdür’ün istifasını takiben 1 Nisan’da geçici olarak İcra Kurulu Başkanı olarak atandı. ve CEO Matt Bekier 28 Mart’ta.

Devamını buradan okuyun…

Genting Singapur, pandeminin ardından “premium” ziyaretçileri çekmeyi umuyor

Singapur’un CEO’su Tan Hee Teck, Singapur’un Covid-19 pandemisinden geri dönmeye çalıştığı için hissedarlarına Resorts World Sentosa’ya (RSW) “premium” ziyaretçiler çekme umudunu bildirdi.

Operatörün AGM’sinde (Yıllık Genel Toplantı) konuşan Tan, Singapur’un konaklama endüstrisindeki sakat çalışan sayılarının üstesinden gelmenin yanı sıra hava yolculuğunun dönüşüyle ​​daha güçlü gelirin, Genting’in tatil beldesinde pandemi öncesi seviyelerin yeniden oluşturulması için hayati önem taşıyacağını kaydetti. .

Tan, Singapur’u ziyaret edenlerin harcama kabiliyetine sahip “premium” konuklar olacağını umuyor, eğlence hizmetlerine yönelik bastırılmış talebin yüksek gelirli oyuncular için oyun sahnesine geri dönmek için acele edeceğine inanıyor.

Tan, Singapur’u ziyaret edenlerin harcama kabiliyetine sahip “premium” konuklar olacağını umuyor, eğlence hizmetlerine yönelik bastırılmış talebin yüksek gelirli oyuncular için oyun sahnesine geri dönmek için acele edeceğine inanıyor

Tan’ın eşi benzeri görülmemiş bir talep olmasını umduğu şeye ayak uydurmak için Genting CEO’su tesislerin, restoranların ve otel odalarının geliştirilmesinin yeni müşteri demografisine hitap etmek için hayati olduğuna inanıyor.

Tan, özellikle genç profesyonellerin gelişinin bariz bir eğilim olacağına inanıyor ve RSW’de bunu ele almak için yeni girişimlerin dahil edileceğini duyurdu.

Devamını buradan okuyun…

Genting Malezya 1. çeyrek geliri %176 artarak 1,72 milyar MYR’ye ulaştı

Operatör Genting Malaysia, geçen yılın aynı dönemine göre %176 artışla 1.72 milyar MYR (391.3 milyon $) ilk çeyrek geliri kaydetti.

Genting Malaysia ayrıca, 2021 yılının ilk çeyreğinde eksi 110.4 milyon MYR’ye kıyasla, 1. çeyrek için 414,4 milyon MYR’lik düzeltilmiş FAVÖK kaydetti.

Ayrıca, kumarhane işletmecisinin net zararı %71 azalarak 147,9 milyon MYR’ye düşerken, vergi öncesi zararları önceki yıla göre %79 daha da daraldı.

Malezya’nın Malezya’daki amiral gemisi kumarhanesi olan Resorts World Genting, bu çeyrekte misafirperverlik ve eğlenceden 920 milyon MYR gelir elde etti; bu rakam kumarhanenin geçen yılın ilk çeyreğinde elde ettiği rakamın üç katından fazla.

Operatör, büyük ölçüde geliştirilmiş performansını, 2021’in çoğunda Malezya’nın çoğunu rahatsız eden Covid-19 ile ilgili kısıtlamaların hafifletilmesine bağlıyor.

Grup ayrıca daralmış FAVÖK marjlarının yüksek borç kurtarmaya yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Devamını oku…

Asya’da büyük bir kumar endüstrisi hikayesini kaçırdınız mı? Endişelenmeyin, Gambling Insider, Asya özetimize göz attı.


Canlı Bahis Siteleri