İngiltere Hükümeti Video Oyunlarında Yağma Kutularını Yasaklamayacak


Fortnite'dan korsan ganimet lama

Birleşik Krallık, onları sorunlu kumarla ilişkilendirmesine rağmen kutularına yasak getirmeyecek. [Image: Dan Katz]

Bir karara varmak

Birleşik Krallık, 22 aylık bir istişarenin ardından ganimet kutularına herhangi bir kısıtlama getirmeyecek.

potansiyel olarak artan zorlayıcı kumar davranışları pahasına geliri artırmak

Oyunculara rastgele seçim yoluyla çeşitli ödüller kazanma fırsatı için dijital veya gerçek para birimini değiştirme fırsatı veren yağma kutuları, yaygın olmaları ve şeffaf olmamaları nedeniyle kumar bağımlılığıyla yakından bağlantılıdır. FIFA, NBA 2K ve diğerleri gibi popüler oyunları, potansiyel olarak artan zorlayıcı kumar davranışları pahasına geliri artırarak ganimet kutusu modelini popüler hale getirdi.

Birleşik Krallık, yeni bir başbakan seçilene kadar kumar yasasını incelemeyecek olsa da, kültür bakanı Nadine Dorries, ganimet kutularının gözden geçirilmesinin yaklaşmakta olan teknik incelemeyi yapmayacağını doğruladı.

Düşünceler ve bulgular

Dorries, kararın sorunlu kumarla “tutarlı” bağlantılar ortaya koyan istişareye rağmen geldiğini söyledi. Hükümet, bunun yerine, daha sert “sanayi liderliğindeki” kararları takip edecek.

Bakan ayrıca, ganimet kutularının yasaklanmasının veya kısmen kısıtlanmasının “istenmeyen sonuçlara” yol açabileceğini de kaydetti.

Dories, “Çocukların yağma kutuları satın almasını doğrudan yasaklayan yasa, daha fazla çocuğun yetişkin hesaplarını kullanması ve böylece oyun ve harcamaları üzerinde ebeveyn denetiminin daha sınırlı olması gibi istenmeyen bir etkiye sahip olabilir” dedi. ebeveyn onayı olmadan ganimet kutuları satın alabilir.”

Sorunlu kumar oynamayı ganimet kutusu satın alımlarına bağlayan çalışmalar nedensel değildi

Hükümetin kararı, sorunlu kumar oynamayı ganimet kutusu satın alımlarıyla ilişkilendiren çalışmaların nedensel olmadığı gerçeğine odaklandı. Esasen bir bağlantı vardır, ancak birinin diğerini doğrudan etkilediği kanıtlanmamıştır.

Yasal kısıtlamalar getirmeme kararına bakılmaksızın, gelecek için hala bir endişe var.

Dijital, Kültür, Medya ve Spor Departmanı (DCMS) “Oyun şirketlerinin ve platformlarının çocuklar, gençler ve yetişkinler için korumaları iyileştirmesini ve somut sonuçların yakın gelecekte görülmeye başlamasını bekliyoruz” dedi. Bu olmazsa, çocukları, gençleri ve yetişkinleri korumak için gerekli görürsek yasal seçenekleri değerlendirmekten çekinmeyeceğiz” dedi.

Yağma kutuları ve mikro dönüşümler

Oyun geliştiricileri, oyun içeriğinden ilk satın alma fiyatının ötesinde para kazandıkça, ganimet kutuları konusundaki tartışmalar son yıllarda hız kazandı.

Ödüller, çoğunlukla gerçek dünya parası gerektiren bir mikro işlem sisteminin veya oyun içi satın alımların bir parçasıdır. Kutular oyun içi para birimi aracılığıyla alınabilse bile, gerçek dünya depozitosu kullanmak genellikle çok daha verimlidir. Yağma kutularında genellikle sadece kozmetik öğeler bulunur, ancak bazı oyunlarda, oyunculara oyunda rekabet avantajı sağlayan öğeler içerdikleri için oldukça arzu edilirler.

ganimet kutuları “yapısal ve psikolojik olarak kumara benzer”

Bu sistem oyunculara birçok zararlı yan etki sunmuştur. Plymouth Üniversitesi ve Wolverhampton Üniversitesi tarafından 2021 yılında yapılan bir araştırma, hükümet tarafından ganimet kutularının “yapısal ve psikolojik olarak kumar oynamaya benzer” olduğu konusunda kabul edilen bağlantıları doğruladı.

Belçika, diğer endişelerin yanı sıra bağımlılık potansiyeli nedeniyle 2018’de yağma kasalarını yasakladı. İspanya herhangi bir resmi değişiklik yapmadı, ancak Avrupa’daki genel reformlar geliştiriciler için engeller oluşturduğundan, küçükler için satışları engellemeyi planlıyor.

Mayıs ayının sonunda oyun geliştiricisi Activision, yeni ürününün Diablo Ölümsüz “mevcut çalışma ortamlarını” suçlayarak Belçika ve Hollanda’daki 2 Haziran lansman tarihini kaçıracaktı.

Halihazırda, mikro dönüşümler oldukça kazançlı ve 2020’de tüm endüstride 15 milyar dolar kar ediyor. Ardıç Araştırması. Electronic Arts (EA), çoğunluğu ganimet kutularından kaynaklanan tek başına mikro işlemlerden 1,65 milyar dolar kazandı.


Güvenilir Bahis Siteleri