İngiliz Kadın Kumar Oynamak İçin 388.000 Sterlin Çaldıktan Sonra Hapsedildi


kadın, kelepçeli

İngiltere’de bir , arkadaşlarını ve meslektaşlarını 388.000 £ (490.492 $) dolandırdıktan ve parayı kumarda kullandıktan sonra neredeyse beş yıl hapis yatacak. [Image: Shutterstock.com]

Uzun süredir devam eden bir aldatmaca

İngiltere’de bir kadın, arkadaşlarının hayatlarındaki birikimlerinden 388.000 £ (490.492 $) oynadıktan sonra hapis cezasına çarptırıldı.

dört yıl sekiz ay hapis cezası

Essex kadını, paranın kazançlı bir yatırım fırsatına doğru gittiğini iddia ederek meslektaşlarını ve arkadaşlarını parayı teslim etmeye ikna etti. Mahkeme şimdi suçlu Jay Delaney’i dolandırıcılık faaliyetleri nedeniyle dört yıl sekiz ay hapis cezasına çarptırdı.

32 yaşındaki kadın, 2015 ile 2020 arasındaki beş yıllık dönemde parayı çaldı. Delaney, kurbanlarına sigorta ve yatırım yönetimi şirketi Aviva için çalıştığını ve 5.500 £ (6.953 $) yatırımı 10.000 £ (12.642 $) haline getireceğini söyledi. sadece birkaç yıl içinde.

Çok sayıda insan, hayat birikimlerinin çoğunu dolandırıcılığa yatırdı. Delaney, fonları yatırmak yerine parayı çevrimiçi kumar için kullandı.

nihai ihanet

Delaney sonunda 38 dolandırıcılıktan suçlu bulundu. Suç planının kökenleri, bir Southend barında yaptığı ve iki adamın onu bir piramit planı başlatmaya teşvik ettiği bir toplantıda başladı.

Delaney’nin nihayetinde dolandırdığı bir kişi 30.000 £ (37.925 $) kaybetti ve iflasını ilan etmek zorunda kaldı. Dolandırıcıyı torunu gibi gören başka bir kurban, eşinin ciddi hastalığı nedeniyle paraya ihtiyacı olmasına rağmen 5.500 £ (6.953 $) verdi.

onları kokudan uzaklaştırmak için hayatı tehdit eden ciddi bir hastalık”

Dolandırıcılık planı hakkında yorum yapan Yargıç Samantha Cohen, Delaney’nin kurbanları daha büyük meblağlar yatırmaya ikna etmenin bir yolu olarak onlara nasıl sık sık para ödediğini anlattı. Yargıç Cohen, Delaney’e hitaben şunları söyledi: “Sağlığınız hakkında bir dizi mazeret ya da ciddi bir yaşamı tehdit eden hastalık, paralarına ne olduğunu anlamalarını engellemek için geldi.”

Kumar bağımlılığı ile mücadele

Sonunda, dolandırıcı, ebeveynlerine dolandırıcılığı itiraf etti ve babasından konuyu polise bildirmesini istedi. Yetkililer Delaney’i tutukladı ve Nisan 2019’da kefaletle serbest bıraktı, ancak serbest bırakıldıktan sonra yaklaşık 50.000 £ (63.208 $) daha çalarak dolandırıcılık yapmaya devam etti.

Delaney’nin hukuk müşaviri Christopher Martin, müvekkilinin 19 yaşındayken kumara nasıl başladığını ve çaldığı paranın hiçbirinin müsrif bir yaşam tarzını finanse etmeye gitmediğini anlattı. Paranın tamamı kumara harcandı. Delaney, 2020’de başka suçlar işlemekten yakalandıktan sonra bir kumar destek grubuna katıldı.

Delaney’nin daha önce sabıka kaydı yoktu. Mahkeme duruşması sırasında çok duygusal olduğu ve boyunca ağladığı bildirildi.


Güvenilir Bahis Siteleri