İngiliz Çift, Kumar Alışkanlıklarını Finanse Etmek İçin 42 Göçmen’i Köleleştirdi


Hapishane görevlisi bir hücreyi kilitliyor

İngiltere’de bir , göçmen işçileri köleleştirmek ve onlardan hırsızlık yapmaktan 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. [Image: Shutterstock.com]

Dosya

29 göçmen işçiyi bağımlılığını finanse için köleleştiren bir çift, toplam 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

göçmenleri acımasız yaşam koşullarına maruz bırakmış ve kazançlarını ellerinden almıştır.

Bristol’den 45 yaşındaki Marcos Tancos ve 46 yaşındaki Joanna Gomulska, Slovakya’daki yetimhaneler ve bakım evleriyle olan bağlantılarını kullanarak yoksul, çaresiz erkeklere iş karşılığında onları Birleşik Krallık’ta barındırma sözü verdi. Bunun yerine göçmenleri acımasız yaşam koşullarına maruz bıraktılar ve kazançlarını ellerinden aldılar.

Adamlar günlerinin çoğunu Tancos’un oto yıkamasında çalışarak geçiriyorlardı ve akşamları tuhaf işler buluyorlardı, her zaman “kurtarıcılarından” sürekli dayak tehdidi altındaydılar.

Kumar alışkanlıklarını finanse etmek

Suçlu çift, çevrimiçi kumarhanelerdeki paranın çoğunu kullanarak 2010-2017 yılları arasında kurbanlardan 300.000 £ (367.640 $) çaldı.

Tancos, ilişkide kötü polis olarak görev yaptı, yeterince çalışmadıklarında adamları hırpaladı ve hatta bazı durumlarda hayatlarını tehdit etti. Gomulska, sahte pozitif figür olarak çalıştı ve Slovakyalıların bilgileri çalmadan önce banka hesapları ve sigorta numaraları oluşturmasına yardımcı oldu.

biraz içgörü ve biraz anlayışa sahipmişsiniz gibi bir görüntü verdiniz”

Savcılar daha sonra Gomuslka’ya, “Biraz içgörü ve biraz sempati duyuyormuşsunuz gibi bir görüntü verdiniz, ancak deneyiminiz, suç girişimi olduğunu çok iyi bildiğiniz bir konuda ortağınızı desteklemekten sizi caydırmadı” dedi. “Seçimlerin vardı ve yanlış olanları yaptın.”

Erkekler genellikle haftanın yedi günü 12 saatlik vardiyalarda çalıştılar ve iğrenç koşullarda yaşadılar. Kurbanların en fazla on tanesi, birinin “cehenneme açılan kapı” olarak tanımladığı üç yatak odalı, tek banyolu bir eve girmeye zorlandı.

Komplocular, bir adamın Slovakya’ya kaçması ve olayı yerel polise bildirmesi üzerine Ulusal Suç Ajansı tarafından nihayetinde etkisiz hale getirildi. Varışta yetkililer, kirli şilteler ve karton parçaları üzerinde yaşayan beş adam buldu. Grup, her şeyi kaçıranlara kaptırmamak için ayakkabılarına bozuk para ve SIM kartlar saklamıştı.

Çiftin telefonlarında banka kartları, PIN numaraları, resmi belgeler ve uçuş bilgileri bulundu. İkili ayrıca kurbanların adına çok sayıda kredi çekmişti.

Cezalandırma ve daha fazla potansiyel kurban

İngiliz ve Slovak polisi arasındaki ortak soruşturma, 42 kadar erkeğin çiftin girişimine kurban gittiğini ve bunlardan 29’unun ifade vermeye istekli olduğunu ortaya koydu.

Dedektifler, listelenen isimlerin çoğu için evrak bulamadıkları için toplam sayının daha da yüksek olabileceğini kaydetti.

Bir Bristol Kraliyet Mahkemesi, çifti dokuz zorla çalıştırma ve insan kaçakçılığı suçlamasıyla ve bir suç malını elde etmek için bir komplo suçlamasıyla mahkum etti. Çarşamba günü Tancos 16 yıl hapis cezasına çarptırılırken, Gomuslka dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı.

kurbanların sizin için nakit değeri vardı, aynı sığırların bir çiftçi için olduğu gibi”

Başkan Yargıç Martin Picton çifte “kurbanların sizin için sığırların bir çiftçi için olduğu gibi nakit değeri olduğunu” söyledi.

Savcılık, kurbanlara cesaretleri ve soruşturmaya yardımcı olma istekleri için teşekkür etti.

Başsavcı Ruona Iguyovwe yaptığı açıklamada, “Mağdurların güvenini kazanmak bu dava için çok önemliydi ve süreç boyunca onlarla ilgilenmek ve onlarla ilgilenmek için önemli miktarda çalışma yapıldı” dedi. “Cesaretleri için tanıklık eden herkesi takdir ediyorum.”


Güvenilir Bahis Siteleri