Hoiana yeni CMO’yu atadı, SJM tüm yıl boyunca zarara uğradı ve daha fazlası


Hoiana, Jit Hg’yi yeni CMO olarak duyurdu

Jit Hg, Hoiana Integrated Resort’ta yeni Baş Pazarlama Sorumlusu (CMO) olarak atandı.

Tatil köyü pazarlamasının eski başkanı olan Hg, konaklama, perakende, kumarhane ve dijital pazarlama liderliğindeki deneyimini beraberinde getiriyor. Hoiana, bu becerilerin son derece uyarlanabilir olduğuna inanıyor ve Hg’nin CMO pozisyonuna sorunsuz bir şekilde geçeceğine inanıyor.

Hoiana, Hg’nin şirketin yeni pazarlardaki büyümesini genişleteceğini ve 25 yıllık tecrübesiyle ekiplere liderlik ederek ve marka büyümesi için veriye dayalı içgörüler geliştirerek son derece rekabetçi pazar alanlarında tercih edilmesini sağlayacağını iddia ediyor.

Hoiana, dijital pazarlamayı erken benimseyen biri olarak Hg’nin bu alandaki uzmanlığını şirketin büyümesini sağlamak için kullanacağını umuyor. Şirket ayrıca, Hg’nin stratejik yönlerde liderlik pozisyonu alacağını ve doğrudan Hoiana Başkanı ve CEO’su Steve Wolstenholme’a rapor vereceğini duyurdu.

Ayrıca Hg, yaratıcı geliştirme ve pazarlama uygulamasından sorumlu olacak, geliştirme ve güçlü performans sürücüsünün optimize edilmesini sağlamak için Hoiana’nın kapsayıcı hedeflerini yönlendirecek. Ana hedefi, özellikle uluslararası olanlar olmak üzere daha fazla misafir çekerken, mevcut müşterilerle marka için talep yaratmaktır.”

Jit Hg şunları söylüyor: “Bir CMO’nun rolünün, markanın geleceği için net bir vizyonla marka için büyüme yörüngesini belirlemek ve ardından vizyonumuzu hayata geçirmek için doğru yeteneklere koçluk yapmak ve nihayetinde tüm hedeflere ulaşmak olduğuna inanıyorum. büyüme planlarımız. Pazar alanında yeni bir marka veya daha doğrusu meydan okuyan bir marka olarak, sektördeki yeni yüzüz.”

Hg daha önce, Hoiana’nın taklit edebileceğini umduğu Yılın Dijital Ajansı’na ulaşmak için bir ekibe liderlik eden bir yaratıcı ve etkililik ödüllerinin sahibiydi.

“Bir CMO’nun rolünün, markanın geleceği için net bir vizyonla marka için büyüme yörüngesini belirlemek ve ardından vizyonumuzu hayata geçirmek için doğru yeteneklere koçluk yapmak ve nihayetinde tüm büyüme planlarımızı gerçekleştirmek olduğuna inanıyorum. ” Jit Hg, Pazarlamadan Sorumlu Başkan, Hoiana

SJM, gelir artışlarına rağmen 530 milyon doların üzerinde zarar bildirdi

SJM Holdings, net oyun gelirinde %31.5’lik bir artışa rağmen 31 Aralık 2021’de sona eren yıl için 4.144 milyar HK$ (530.3 milyon ABD$) zarar açıkladı.

Şirketin zararları, 2020’de sona eren yıla göre borçların ek %37 (1.12 milyar HK $) artmasıyla yıllık bazda düşüşe işaret ediyor.

Düzeltilmiş FAVÖK’te 2020’ye göre %24,3’lük bir artışla hafif bir iyileşme oldu, ancak kayıplar hala 1,58 milyar Hong Kong doları seviyesinde bulunuyor.

SJM için en önemli pozitifler, 2020’de %31.5’lik bir artışla net oyun gelirinde gelir; 9,61 milyar HK$ gelir ve 2021 için 592 milyon HK$ ile otel, yemek ve perakende satış karında %64,7 artış.

SJM’nin amiral gemisi mekanı The Grand Lisboa Palace, 30 Temmuz 2021’de kapılarını halka açtığında 1 milyon HK$’lık ön açılış maliyetine maruz kaldı. Bu, otelin 38,2 milyar HK$’na yükselen toplam açılış maliyetlerine eklendi. .

Grand Lisboa Sarayı’nın ortalama doluluk oranları, Kovid-19’un vurduğu 2020’ye göre önemli bir artışla %48,7’ydi; doluluk oranları tüm yıl için %58,8’e yükselirken, ortalama oda fiyatları %56,2 azaldı; muhtemelen Covid sonrası ziyaretçileri çekmek için geçici bir politika.

Ayrıca, SJM, 1,3 milyar HK$’ı 31 Aralık 2021 itibarıyla çekilmemiş olan 10 milyar HK$’lık bir döner kredi tesisi duyurdu. Grubun nakit, kısa vadeli banka mevduatı ve rehinli banka mevduatı olarak dolaşımda olan 3.35 milyon HK$’ı var. İncelemede belirtildiği gibi, şirketin borcu 22.57 milyon HK$ seviyesinde bulunuyor.

Macau, salgın karşıtı politikaları korumada “sağlam duruyor”

Hükümet Bilgi Bürosu (GCS) İcra Kurulu Başkanı Bay Ho lat Seng, Macau’nun salgın karşıtı politikalarla ısrar etmeye devam edeceğini vurguladı.

Macau’nun mevcut politikalarına yönelik herhangi bir gevşeme umudu, şimdilik, Ho Omicron varyantının tıbbi gözlem tesisleri olarak kullanılması amaçlanan otelleri mahvetmeye devam ettiği için oldukça bulaşıcı olduğuna işaret etmesiyle alevlendi. Covid bulaşma olasılığının artması nedeniyle bu alanlar artık çok riskli kabul edildi.

Ancak Ho, gazetecilere, komşu bölgelerdeki son salgın gelişmelerinin izlenmesinin sabit kalacağını hatırlattı. Makao ekonomisine getirilen tüm ilgili zorluklar pandemi ile birlikte izlenecek ve Ho, Rusya ve Ukrayna’yı içeren son askeri gelişmelerin Makao ekonomisi üzerinde dalgalı bir etkisi olabileceğini kabul ediyor.