Filipinler Yetkilileri Tarafından Başarısız Darbenin Kurbanı Okada Manila


Okada Manila

Manila kumarhanesi, Japon Moğol Kazuo Okada ile makamları arasında bir güç mücadelesine maruz kalıyor. [Image: Shutterstock.com]

Güç mücadelesi

Filipinler’deki Okada Manila tatil beldesi, rakipleri onu Japon mogul Kazuo Okada’dan ayırmaya çalışırken yeniden tartışmaya girdi.

Mülkte bir darbe girişimi sırasında 50 sahte çalışan arasındaki tartışmaların videoları sızdırıldı. Filipin Eğlence ve Oyun Şirketi (PAGCOR) çalışanları, pozisyonlarına rağmen büyük kalabalığın arasındaydı.

Üyelere Filipin Ulusal Polisi de katıldı.

Grubun lideri, daha önce Okada görevden alınan ve TRLEI’nin ana şirketi Tiger Resorts Asia’ya (TRAL) devredilen Tiger Resort Leisure and Entertainment (TRLEI) Kurulunun bir üyesiydi. Üyelere Filipin Ulusal Polisi de katıldı.

Okada Manila: bir tartışma tarihi

Son olaylar, PAGCOR’un Okada Manila’nın Okada ve diğerlerinden oluşan yönetimine verdiği ateşkes emrini takip ediyor. Emir, yönetimin TRLEI Yönetim Kurulu üyelerini kumarhane işletmecileri olarak rollerinden serbest bırakmaya karar vermesinin ardından verildi.

Filipin düzenleyicisi daha önce Okada’nın TRLEI yönetim kuruluna kumarhanenin oyun kafesine fon tahsisini durdurmasını emretti, bu da göz ardı edilen bir emirdi.

Okada, bu yılın başlarında kumarhanenin kontrolünü geri aldığından beri Filipinler Yüksek Mahkemesi tarafından verilen bir Status Quo Ante Order (SQAO) ile korunmaktadır. SQAQ, onun TRLEI CEO’su ve Başkanı olarak yeniden görevlendirilmesi gerektiğini söylüyor.

20 milyon dolarlık fonu zimmetine geçirdiği iddialarının ardından 2017’de ihraç edildi

Okada daha önce Manila Okada’yı, 20 milyon dolarlık fonu zimmete geçirdiği iddialarının ardından 2017’de ihraç edilene kadar yönetmişti. 31 Mayıs’ta yerel polis ve özel güvenliğin yardımıyla kontrolü yeniden ele geçirdi, ancak o zamandan beri düzgün bir yolu olmadı.

Japon milyarder yakın zamanda kumarhaneyi geri almak için “kaba kuvvet ve gözdağı” kullanmaktan dava edildi. Raporda, önceki personelin görevden alınması sırasında Okada ve iki iş arkadaşı özel olarak isimlendirildi.

Yetkililer tartıyor

PAGCOR, mülkün kontrolörü olarak Okada’nın güvenliğinin devam edeceğine ikna olmadı. SQAQ’nun duygularını reddeden “geçerli bir otorite” talep ettiler, aksi takdirde onları aşacaktır.

Filipinler Adalet Bakanlığı sekreteri, Perşembe günü PAGCOR’un kararını ikiye katlayarak davadaki konumunu artırdı.

Okada’nın güvenlik ekibi, binanın otoparkının bodrum katına barikat kurdu.

Göre İçeride KumarOkada’nın güvenlik ekibi, kumarhane girişine giden binanın garajının bodrum katında barikat kurdu.

Okada’nın bir sözcüsü daha önce kendisine ve meslektaşlarına yönelik iddiaların “tamamen uydurma” olduğunu söylemişti.[s]”Hiçbir yasal dayanağı yoktur.”


Güvenilir Bahis Siteleri