FBI Ajanı Devlet Parasıyla Kumar Oynamaktan Suçlu Olduğunu Kabul Etti


FBI rozeti

FBI Ajanı Scott Carpenter, 2017 yılında Las Vegas’ta bir kumarhanede blackjack oynamak için 13.500 dolarlık devlet parasını kullanmaktan suçlu bulundu. [Image: Shutterstock.com]

Carpenter’ın suç duyurusu

ABD’de bir FBI ajanı 13.500 dolarlık devlet parası harcadıktan sonra kendini yasanın yanlış tarafında buldu. Sadece bu değil, federal yetkili parayı Las Vegas kumarhanesinde kumar çılgınlığı için kullandı.

en fazla bir yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya

tarafından bildirildiği gibi Reuters, Scott Carpenter suçlarından dolayı bir yıla kadar hapis cezası ile karşı karşıya. 40 yaşındaki Las Vegas mahkemesinde Salı günü yapılan bir savunma anlaşmasının bir parçası olarak hükümet parasını dönüştürmek gibi bir kabahat suçlamasından suçlu bulundu.

Söz konusu olay, Carpenter’ın gizli bir soruşturma için Vegas’ı ziyaret ettiği 2017 yılında meydana geldi. FBI ajanı işini tamamladıktan sonra, bir kumarhanenin yüksek limitli odasında blackjack üzerinde 13.500 dolarlık devlet fonunu kumara yatırdı.

ABD Bölge Yargıcı Gloria Navarro, cezasını 18 Mayıs olarak belirledi.

Savunma davasını açıyor

Arnold’dan Paul Fishman ve Mindy Gorin ve Porter Kaye Scholer Salı günkü duruşmada FBI Ajanını savundu. Carpenter’ın suç sırasındaki kişisel sorunlarının yanı sıra hatalarını düzeltme girişimlerine de dikkat çektiler.

alkol sorunu için profesyonel yardım istedi”

Fishman mahkemeye “Dört yıl önce Scott korkunç bir hata yaptı” dedi. “Davranışını hemen kabul etti, üstlerine bildirdi, alkol sorunu için profesyonel yardım istedi ve FBI’a geri ödemek için düzenlemeler yaptı.”

Carpenter, bir savunma anlaşmasının parçası olarak suçunu kabul etti. FBI ajanının hapis cezası yerine denetimli serbestlik cezası alması çağrısında bulunuyor. Bu, Fishman’ın Carpenter’ın FBI ve ABD Ordusu ile “aksi halde örnek teşkil edecek hizmeti” nedeniyle savcıların tavsiye ettiğini söylediği bir şey.

Sadece o değil

Carpenter, kumar alışkanlığını beslemek için fonları kötüye kullanan ilk kişi değil.

Bu ay, bir Kaliforniya yargıcı, kumarını finanse etmek için okuldan 835.000 dolardan fazla parayı zimmetine geçirmekten bir Katolik rahibeyi 366 gün hapis cezasına çarptırdı. Öğrenim parasını Torrence’deki St. James Katolik Okulu’ndan aldı.

Benzer şekilde, İngiltere’den 37 yaşındaki bir adam, kumar amaçlı bir tıbbi yardım kuruluşundan 200.000 £ (272.000 $) fazla çalmaktan sadece geçen hafta üç yıl hapis cezasına çarptırıldı. Londra’da ikamet eden kişi, kâr amacı gütmeyen işvereni İngiliz Ekokardiyografi Derneği’nden 20 aylık bir süre boyunca parayı çevrimiçi olarak kumar oynayarak çekti.