Eski Trump Sekreteri Zinke, Kumarhane Soruşturması Sırasında Yalan Söyledi


Ryan Zinke

Federal bir bekçi, eski içişleri sekreteri Ryan ’nin (yukarıda resimde, ortada) Connecticut’taki bir aşiret kumarhanesi teklifi hakkında müfettişlere yalan söylediği sonucuna varan bir rapor yayınladı. [Image: Shutterstock.com]

Bir yalancı olarak ortaya çıktı

ABD İçişleri Bakanlığı (DOI) Genel Müfettişi Mark Greenblatt, Donald Trump’ın eski İçişleri Bakanı Ryan Zinke’nin Connecticut’ta bir kabile kumarhanesi teklifi konusunda federal müfettişlere yalan söylediğini ve onları kasten aldattığını ortaya çıkardı.

DOI’nin Genel Müfettişlik Ofisi (OIG), yeni soruşturmasının bir bağlantısıyla Çarşamba günü Twitter’a gitti:

Bekçi köpeği bir raporda, bu sonbaharda Montana kongre koltuğu için yarışan Zinke’nin lobiciler, milletvekilleri ve diğerleri ile kabile kumarhanesi konusundaki tartışmaları hakkında federallere birkaç kez yalan söylediğini belirtti. Yalanlar, Connecticut, East Windsor’da kumarhane açmak isteyen iki kabilenin dilekçesiyle ilgiliydi.

Müfettişler, aşiret kumarhanesine karar verildiği sırada Trump’ın Genelkurmay Başkanı olan Zinke ve Scott Hommel’in “sorgulandığında dürüstlük görevlerine uymadıklarını” buldular.

Gönderene iade

Greenblatt raporuna göre, Mashantucket Pequot ve Mohegan kabilelerinden gelen 2017 teklifi, MGM Resorts International’ın Massachusetts’te kapılarını 2018’de açan MGM Springfield’deki planlanmış kumarhanesine 20 milden daha az mesafede bulunan bir kumarhane içindi.

Kabilelerin, kumarhane teklifleri için federal onaya ihtiyaçları vardı ve bu, mevcut kumar anlaşmalarını ihlal etmemek için ortak işletmeci olmak için bir değişiklik içeriyordu. MGM Resorts hemen harekete geçerek Zinke’yi kabilelerin dilekçesi üzerindeki resmi mürekkebini kuru tutmaya çağırdı.

erken ve muhtemelen gereksiz”

Zinke ne tekliflerini onayladı ne de reddetti. Bunun yerine, dilekçe teklifini kabilelere geri gönderdi ve bunun “erken ve muhtemelen gereksiz” olduğunu belirtti.

Zinke’nin meraklı davranışı, DOI tarafından bir soruşturmaya yol açtı. İki kabile ayrıca, Zinke’nin kararına “diğerlerinin yanı sıra MGM Resorts’un uygunsuz lobi faaliyetlerinden etkilendiğini” söyleyerek dava açmak için Connecticut eyaletiyle bir araya geldi.

Greenblatt’ın Çarşamba günkü raporu şu sonuca varıyordu: “Hem Bakan Zinke’nin hem de [chief of staff] içinde bulunulan koşulların yanlış bir versiyonunu sunan açıklamalar yaptı. [the DOI] önemli kararlar aldı.”

Ofis umutları suya mı düştü?

Greenblatt’ın raporu Kasım seçim teklifinden önce yayınladığı için Zinke’nin kampı silahlı durumda. Zinke, batı Montana’yı temsil eden bir ABD Meclisi koltuğu için GOP adayıdır.

DOI gözlemcisinin raporu, Zinke’nin avukatının isminden bahsetmeyen, düzeltilmiş bir yanıt içeriyor olsa da, antetli kağıtta Schertler Onorato Mead & Sears yazıyor ve kendisini “Washington DC’de butik bir dava firması” olarak tanımlıyor.

Zinke’nin avukatı raporu “rahatsız edici ve uygunsuz” olarak nitelendirdi. İsmi açıklanmayan avukat, Zinke kampının şuna inandığını da sözlerine ekledi: “Raporun yayınlanma zamanlaması hatalı ve aradan geçen zaman göz önüne alındığında, seçim sonrasına kadar beklenmesi gerekiyor.”

Bunu yapmamak için, avukatın belirttiği raporun 38. sayfasındaki bekçi köpeğine e-posta“bu bayat ve yanlış soruşturma raporunun bulgularını seçim sürecine sokabilir ve Sekreter Zinke’ye zarar verebilir.”


Güvenilir Bahis Siteleri